Acer aspire v3-571g pregrejavanje?

Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
Poz kolege,
jeste da je laptop star ali nekako prevelika je temperatura cak i kad miruje...ranije sam igrao Footbal manager 16,17,18 na njega bez problema...evo slike pa ako moze pomoc...
 

Prilozi

  • Screenshot (4).png
    Screenshot (4).png
    268,4 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot (5).png
    Screenshot (5).png
    271,2 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot (6).png
    Screenshot (6).png
    268,3 KB · Pregleda: 18
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Poz kolege,
jeste da je laptop star ali nekako prevelika je temperatura cak i kad miruje...ranije sam igrao Footbal manager 16,17,18 na njega bez problema...evo slike pa ako moze pomoc...
Pozdrav, lap topovi se generalno greju, e sad tvoj lap top nije na neko opterecenje pa ne bi smeo da izlazi bas na 80 stepeni, uglavnom bi trebalo da se ociste ventilatori, da se promeni pasta i da lap top bude na ravnom stolu, nikako u krevetu ili gde je cebe gde nema protoka vazduha te da mu se ne zatvaraju otvori ventilacije, ako ne znas sam najbolje u servis da se lepo ocisti lap top od prasine. Nadam se da sam pomogao.
 
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
bio je i na ciscenje i menjanje paste pre da kazem god,god ipo dana...drzim ga na stolu podignutog 2 cm od stola bas jer je vruc...imam drugi zenin laptop koji je em losiji i sporiji al on se drzi oko 60 stepeni u nekom blagom radu...i to radi po 2,3 dana bez prekida taj zenin

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Pregrejavanje je obicno hardverski problem, tako da bi za pocetak trebalo otvoriti laptop i ocistiti, zameniti termalnu pastu i po mogucstvu silikone. Pritom bi trebalo proveriti da li ventilator funkcionise kako bi trebalo, da li ima dobru brzinu, da li su vazdusni putevi slobodni. Drugi najcesci razlog pregrejavanja je otkazivanje neke od komponenti, najcesce graficke kartice ili nekog drugog dela na maticnoj ploci...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Probaj ponovo ciscenje i ovo sto je rekao Torgandwarf, moguce da je zapekao ventilator negde ili da su komponente od igranja pri kraju, ali bih ja isao na detaljno ciscenje ponovo, sad odlucite sami.
 
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
nadam se da ce da izdrzi do kraja korone pa da ga ponesem da mi ociste i srede...
imao sam neke viruse u njemu dal je moguce da i oni malo prave problem...e sad eset ih je kao skinuo al dal skroz to je pitanje..pa ne znam dal da ubacim cist windows...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
nadam se da ce da izdrzi do kraja korone pa da ga ponesem da mi ociste i srede...
imao sam neke viruse u njemu dal je moguce da i oni malo prave problem...e sad eset ih je kao skinuo al dal skroz to je pitanje..pa ne znam dal da ubacim cist windows...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Jedino tu sta moze da se desi jeste da neki virus u pozadini trosi resurse maksimalno i pregrejava komponente, mada u ovom slucaju ne bih rekao da je to, jer procesor radi normalno, na niskim frekvencijama u stanju mirovanja
 
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
evo ja uzeo malo ga usisao od ispod i produvao usisivacem....i gle cudo sad malo lakse dise :)
ne dotice 80 stepeni :)
Edit: Dopuna samo ove temperature su sa chtome 5 taba+2 taba youtube-a(aktivna),team viewerom i sf vip playerom.
A sad je temperatura 60 stepeni u mirovanju.
 

Prilozi

  • Screenshot (7).png
    Screenshot (7).png
    271,9 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot (8).png
    Screenshot (8).png
    276,9 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
drustvo opet ja...
laptop radi ok ali imam 2 procesa kojih nema otvorenih nigde a u task menadzeru stoje u vrhu i crpe cpu.
bice vam jasnije na slici
ed zna da bude i da se pojave ista ta 2 procesa ali x 3 (bude ih 6)
 

Prilozi

  • Screenshot (9).png
    Screenshot (9).png
    278 KB · Pregleda: 16
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
drustvo opet ja...
laptop radi ok ali imam 2 procesa kojih nema otvorenih nigde a u task menadzeru stoje u vrhu i crpe cpu.
bice vam jasnije na slici
ed zna da bude i da se pojave ista ta 2 procesa ali x 3 (bude ih 6)

1.JPG

Iskljuci sve procese osim antivirusnog programa. Naravno, prije svega čekiraj microsoft procese da se ne vide. Restartuj pa vidi stanje.
 
Natrag
Top