Acer Aspire 5536 nece da se upali!

Član
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruka
21
Pozdrav! Evo ovako jutros sednem za sto i upalim laptop sistem počne da se diže i zapuca dok je na displeju bilo WELCOME i tako i ostane jedno 5 minuta i ja ga na prekidac ugasim naravno duze sam drzao prekidac. Krenem ponovo da ga upalim kad sad bas nista prekidac svetli i cuje se kuler ali nista vise ni monitor da se zasvetli ni lampica kontrolna od bilo cega. Opet ga ugasim na prekidac i izvadim RAM memorije imam dve svaka je od 2GB. Vratim samo jednu racunar radi. Izvadim tu koju sam stavio prvo stavim na to mesto drugu upalim racunar. Vratim obadve nece da se upali probam im zameniti mesta nece da se upali. Znaci nece da radi kada su obe memorije u slotu kada ima samo jedna laptop radi. sta vi mislite sta moze da bude!
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruka
21
jesu potpuno isti tj fabricki su jos u laptopu sada sam ih prvi put skidao od kad imam laptop a prvi sam vlasnik
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Uradi ovako, ostavi jedan modul prvo, ako radi normalno iskljuci laptop, pa ubaci u drugi slot, ako ponovo radi, onda pokusaj da resetujes BIOS na Load Defaults (u BIOS-u) ili izvadi CMOS bateriju sa ploce na minut pa vrati, zatim iskljuci laptop i ponovo ubodi oba RAM-a.
Dakle probas prvo obe memorije posebno, ako na nekoj od te dve nece da radi, onda je RAM neispravan ili neki od ta dva slota.
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruka
21
e od kad sam to radio vise nemogu nista kad ga upalim izbai da ga pokrenem ili launch start ili normali ali normali kad obelezim uvek se restartuje a na launch odradi nesto i uvek isto vraca na to
 
Natrag
Top