Accessiblity Options

Učlanjen(a)
11.01.2013
Poruka
43
Ova stavka uvazeni kolega... otvara dijalog prozor u kome osobe koje imaju problema sa vidom, sluhom ili motorikom MOGU izvrsiti prilagodjavanje racunara njihovim potrebama. Ovaj prozor ima 4 kartice; Keyboard, Sound, Display, Mouse i General. Ova stavka se nalazi na windowsu XP i ne vredja nikog sa navedenim problemima!.
Kartica Keyboard, podmeni--Stick keys je OPCIJA koja omogucava osobama koje imaju problem da odjednom pritisnu dve tipke na tastaturi, na primer CTRL i ALT, da isti efekat mogu postici pritiskom jednog po jednog tasteranpr. CTRL pa ALT. Ova opcija aktivira se tako sto znak potvrde postavimo ispred stavke Use StickyKeys. FilterKeys je opcija koja ignorise kratkotrajne i ponovljene pritiske na dirke na tastaturi. Nju aktiviramo tako sto znak potvrde stavimo ispred stavke Use FilterKeys. Opcija ToggleKeys reprodukuje visoki ton svaki put kada pritisnemo tastere Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock na tastaturi. Aktiviramo je tako sto se znak potvrde stavi ispred stavke Use ToggleKeys itd itd i stvarno mi nije jasno zasto mislis da vredjam ljude ovim nazovi skrabanjem sa pomenutim problemima.
Izvinjavam se svima koje sam nehotice uvredio u mom skrabanju pod temom Windows XP. Zeleo sam samo najbolje. Izvinite svi na forumu, vise vam necu smetati...
 
Natrag
Top