Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
Pozdrav, interesuje me zna li neko od vas kako da ugasim ABS lampicu?

Auto ima neki problem sa senzorom tako da lampica gori non-stop, auto je na prodaju i ta lampica mi pravi probleme. Inace je auto 100% u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Jedan drugar je ponistavao greske, na autu za prodaju, tako sto je vadio sijalice iz table. Kad sam video sto slogova me opalilo.
Verovatno je samo senzor na tocku, resi to i da mirno spavas.
 
Član
Učlanjen(a)
17.03.2011
Poruka
8
meni se povremeno pali i sama ugasi abs lampica. sta moze da bude problem?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Kontakt ispod suvozačevog sedišta bude čest razlog. Probajte sa pomeranjem tog sedišta napred ili naza.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Kontakt ispod suvozačevog sedišta bude čest razlog. Probajte sa pomeranjem tog sedišta napred ili naza.
@Peca023 ako lepo procitas pitanje @PanticM je postavio pitanje za ABS lampicu sto ce reci Anti-lock braking system a vezano je za kocnice.
To o cemu pises vezano za kontakte ispod sedista je AIRBAG to jest vazdusne jastuke.
A sad o problemu:
Prostim prikljucivanjem na diagnosticki interface se dolazi do koda greske koji ce sve reci.
Naj cesci problem je senzor broja obrtaja u tocku ali moze da bude i ozicenje, a kod nekih automobila i senzor istrosenosti plocica kao i sam ABS racunar.
 
Učlanjen(a)
07.04.2011
Poruka
280
@Peca023 ako lepo procitas pitanje @PanticM je postavio pitanje za ABS lampicu sto ce reci Anti-lock braking system a vezano je za kocnice.
To o cemu pises vezano za kontakte ispod sedista je AIRBAG to jest vazdusne jastuke.
A sad o problemu:
Prostim prikljucivanjem na diagnosticki interface se dolazi do koda greske koji ce sve reci.
Naj cesci problem je senzor broja obrtaja u tocku ali moze da bude i ozicenje, a kod nekih automobila i senzor istrosenosti plocica kao i sam ABS racunar.

Meni je na VW Polo otisao taj senzor broja obrtaja. Ako se dobro secam, to je nesto prilicno jeftino bilo, tipa do 1000din, mozda 1500, al nisam bas siguran. Ko sto kaze kolega, najcesce je senzor, tako da moli boga da je to. Ako treba preporuka za majstora moze na pm, pretpostavljam da nije dozvoljeno reklamiranje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
@Peca023 ako lepo procitas pitanje @PanticM je postavio pitanje za ABS lampicu sto ce reci Anti-lock braking system a vezano je za kocnice.
To o cemu pises vezano za kontakte ispod sedista je AIRBAG to jest vazdusne jastuke.
A sad o problemu:
Prostim prikljucivanjem na diagnosticki interface se dolazi do koda greske koji ce sve reci.
Naj cesci problem je senzor broja obrtaja u tocku ali moze da bude i ozicenje, a kod nekih automobila i senzor istrosenosti plocica kao i sam ABS racunar.

Joj, izvinjavam se, pročitao sam SRS, moja greška :gl_sigh:
 
Član
Učlanjen(a)
17.03.2011
Poruka
8
@Peca023 ako lepo procitas pitanje @PanticM je postavio pitanje za ABS lampicu sto ce reci Anti-lock braking system a vezano je za kocnice.
To o cemu pises vezano za kontakte ispod sedista je AIRBAG to jest vazdusne jastuke.
A sad o problemu:
Prostim prikljucivanjem na diagnosticki interface se dolazi do koda greske koji ce sve reci.
Naj cesci problem je senzor broja obrtaja u tocku ali moze da bude i ozicenje, a kod nekih automobila i senzor istrosenosti plocica kao i sam ABS racunar.
Moguce da je i zbog istrosenosti plocica, jer mi se par dana pre paljenja lampice cula skripa plocice (ali je bilo samo jednom prilikom kocenja). hvala na pomoci
 
Natrag
Top