...a da nije mp3

Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
3
Da li neko zna moze li se negde skidati muzika u audio formatu,znaci da nije kompresovana? Hvala
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da li neko zna moze li se negde skidati muzika u audio formatu,znaci da nije kompresovana? Hvala

Nevidim svrhu takvog skidanja...Zar nije bolje skinuti 3-4 mb pesmu i kasnije je pretvoriti(konvertovati) recimo Total Video Converterom u Audio format......nego skidati 40 mb pesmu.....
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Rapidshare i torrent je pun takvih fajlova samo trazi oznaku FLAC

Nevidim svrhu takvog skidanja...Zar nije bolje skinuti 3-4 mb pesmu i kasnije je pretvoriti(konvertovati) recimo Total Video Converterom u Audio format......nego skidati 40 mb pesmu.....

pokusaj da cujes na dobrom ozvucenju mp3 i Flac i videces razliku

mp3 je dobar da se preslusa neki album ako Vam se svidi kupite original

NAPOMENA:
Ukoliko na opremu za ozvucenje (komponente, pojacalo, zvucnici ...) nisi potrosio bar cetvorocifreni broj evropske valute skidanje takvog materijala je cista glupost!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Rapidshare i torrent je pun takvih fajlova samo trazi oznaku FLAC



pokusaj da cujes na dobrom ozvucenju mp3 i Flac i videces razliku

mp3 je dobar da se preslusa neki album ako Vam se svidi kupite original

NAPOMENA:
Ukoliko na opremu za ozvucenje (komponente, pojacalo, zvucnici ...) nisi potrosio bar cetvorocifreni broj evropske valute skidanje takvog materijala je cista glupost!
Ako misliš na ukupnu svotu - to da, a ako misliš samo na jednu komponentu malo je preterano. Naravno, što je oprema skuplja potreba za Flac-om ili originalima ili super audio(SACD) je veća.
A ako si se dohvatio tog ćoravog posla da ti zvuk bude što bolji možda bi trebao da razmisliš o dobrom gramofonu i solidnim pločama - ovo zavisi i o vrsti muzike koju slušaš a i o parama koje raspolažeš.Zapravo ovo zadnje zaboravi, možeš da upadneš u zonu sumraka iz koje nema izlaza.wacko
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
Pa drugar, to možeš samo na radiju...
A ono FLAC, pa i to je kompresovano. Samo mnogo manje nego mp3. Zato je i zvuk mnogo bolji nego u mp3 koji ide najviše na 320 kbps, za razliku od FLAC koji je u najčešće 800 do 1000 kbps. Pri snimanju audio fajla u digitalnim uređajima, mora se proći kroz AnalognoDigitalni pretvarač. Kako bi ga drugačije "snimili"-memorisali. E sad stepen te kompresije je proporcionalan kvalitetu zvuka (ili obrnuto). Ta kompresija ti je ono "rip" u raznim programima, imaš i u WinAmp...
Probaj da uradiš reverzibilno, audio disk iz FLAC i drugi iz MP3. Razlika je ogromna.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa drugar, to možeš samo na radiju...
A ono FLAC, pa i to je kompresovano. Samo mnogo manje nego mp3. Zato je i zvuk mnogo bolji nego u mp3 koji ide najviše na 320 kbps, za razliku od FLAC koji je u najčešće 800 do 1000 kbps. Pri snimanju audio fajla u digitalnim uređajima, mora se proći kroz AnalognoDigitalni pretvarač. Kako bi ga drugačije "snimili"-memorisali. E sad stepen te kompresije je proporcionalan kvalitetu zvuka (ili obrnuto). Ta kompresija ti je ono "rip" u raznim programima, imaš i u WinAmp...
Probaj da uradiš reverzibilno, audio disk iz FLAC i drugi iz MP3. Razlika je ogromna.
To sa radio signalom nije baš najpametnije, istina je da je to analogni zvuk ali je odnos šum/signal katastrofalan,govorim o streo signalu.
FLAC je kompromisno rešenje koje i nije tako loše, jeste kompresovano ali mnogo manje nego MP3.Razlika između običnog diska i FLAC-a (tj. narezanog sa FLAKA) neuporedivo je manja nego između FLAC-a i MP3-a.Ovo zadnje sam probao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
@rollmilan> pa svi smo to probali, mislim na konverziju flac to audio. Ono sa mp3 u audio samo u krajnjem slučaju, kad se ne može naći flac... Ali da ponovim, ne može se pravi audio signal izgurati kroz digitalni uređaj a da nije prošao digitalnu konverziju. Stvar je tehničke prirode. E sad, nekompresovani audio (PCM) je ono wav, ali i tu postoje varijacije. U suštini, kad se pominju kodeci, uvek je u pitanju neka kompresija. Najmanja je u onom wav formatu, flac je isto to samo što su dodali tag-ove.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Zapravo u pravu si, nisam ni rekao da nisi, a i to waw može biti različito,kako vreme odmiče, ti waw snimci postaju sve bolji - uglavnom - tako bi trebalo da bude(naravo zavisi od izdavača) .
Ja sam samo želeo da ne zbunjemo člana tehničkim finesama, već od postojećih mogućnosti da izabere najbolju - a FLAC je najbolja, što se tiče interneta.
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
uhhh...da ne skrećemo puno sa teme, samo bih naveo link sa opisima-razlikama između fajlova audio-formata "http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_file_format".
E sad, pravi odgovor može da zavisi od namene tog audio fajla. Dakle, čemu bi to služili ti audio fajlovi. Pitanje je za schiccucio-a. Ako želiš da napraviš audio disk onda je to pomenuto u prethodnim postovima. Ono flac to audio. Mislim da je to najbolja varijanta. A ako želiš samo za slušanje, onda ti neće biti problem ni sa kompresovanim (kodiranim) fajlovima. Oni, između ostalog, imaju i tag-ove.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

http://serbianforum.org/members/schiccucio.htmlNadam se da će se schiccucio snaći nekako, a ova tema me je potsetila da nisam odavno skinuo neki flac. Otišao sam da ih malo prelistam, zna se gde...
Pozdrav tebi rollmilan...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
3
E ovako,hvala svima za odgovore i slazem se sa vecinom,sto se tice uredjaja imam prilicno dobro ozvucenje i zbog toga i zelim da slusam kvalitetniji snimak,slusam metal.
 
Natrag
Top