7 ružnih stvari koje rade psi a, mi ih i dalje volimo

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
7 ružnih stvari koje rade psi a, mi ih i dalje volimo
Koliko god da ih volimo, psi rade neke nama neobjašnjive, ali u isto vreme i odvratne stvari. Ali, bez obzira na njihovo čudno ponašanje, mi ih i dalje volimo…


205403936253b021c48a432452203387_640x427.jpg



1. Jedu izmet

Možda ste primetili da ponekad vaš pas pojede svoj ili izmet drugog psa. Psi rade ovu odvratnu stvar kada im fali neka hranljiva materije, ali stručnjaci smatraju da se radi i o poremećaju ponašanja koje treba popraviti.

2. Ližu genitalije

Još dok su štenci, majka keruša lizanjem “kupa” svoje mladunce, sve dok oni ne odrastu da to rade sami. Psi lizanjem čiste i svoje genitalije. Međutim, ako pas previše liže neki deo tela, to ukazuje na povredu, ranu ili infekciju. U tom slučaju, odvedite psa kod veterinara.

3. Balavljenje

Psi balave iz različitih razloga, neki više od drugih, u zavisnosti od rase. Vlasnici pasa koji mnogo balave vremenom se naviknu na ovo ponašanje, i ne smatraju više to odvratnim.

4. Piju vodu iz WC šolje

Ukoliko daska na WC šolji ostane podignuta, neki psi će iskoristiti situaciju da popiju vodu pre nego iz svoje činije. Za pse je to nepresušni izvor hladne vode. Ipak, ovakvo ponašenje treba sprečavati zobg bakterija i sredstava za čišćenje.

5. Valjaju se u “neprijatnim mirisima”

Psi toliko uživaju u neprijatnim mirisima da ne mogu da izdrže a da se ne uvaljaju u đubre, izmet ili leš druge životinje. Postoji nekoliko teorija o tom ponašanju, pročitajte više o tome…

6. Njuše zadnjice drugih pasa

Kada pas onjuši zadnjicu drugom psu, to je kao da mu je pročitao ličnu kartu. Na osnovu tog mirisa pas dobija bitne informacije o drugom psu: o starosti, raspoloženju, zdravstvenom stanju…

7. Jedu ono što ispovraćaju

A ponekad pojedu i ono što je ispovraćao drugi pas... Stručnjaci smatraju da ovo ponašanje datira iz perioda kada su psi živeli u divljini u čoporima, i jeli to što ispovraćaju kako predatori ne bi osetili da su bolesni,

Da li ste vi primetili neko od ovih čudnih ponašanja i kod vašeg psa?



B92
 
Natrag
Top