4 najveće zablude o predigri

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Da li su duga milovanja i strasni i senzualni poljupci garancija za fenomenalan seks? Većina žena će odgovoriti potvrdno, međutim, ključ seksualnog zadovoljenja ne leži isključivo u predigri.Razotkrivamo vam neke od najvećih zabluda vezanih za tu čarobnu reč.


3354_ljubavni-par-shutterstock_27859726_if.jpg


Ženama je potrebna duga predigra

NETAČNO
Mnogi muškarci, čak i oni s velikim ljubavnim iskustvom, veruju da je ženama potrebna duga predigra da bi ovlažile. To je potpuna neistina. Ženi nije važno koliko će trajati uvod u seksualni čin, već način na koji je na to sprema partner.
Takođe, veoma je važno i u kojoj je fazi menstrualnog ciklusa žena, jer to utiče na to koliko će biti raspoložena za seks.

Dovoljno je poznajete jednu erogenu zonu na telu svog partnera

NETAČNO
I na muškom i na ženskom telu postoje mnoge erogene zone koje predstavljaju prave okidače strasti i zato su važne u svakoj predigri. Međutim, ako ste otkrili jednu od njih, ne treba samo nju da nadražujete. Partneri treba da nastave da istražuju tela jedno drugog. Nisu samo bradavice osetljive, postoji još bezbroj njih. Takođe, jako je važno da predigra bude raznovrsna, jer ako je uvek ista, vrlo brzo će vam postati dosadno.

Predigra treba samo ženama

NETAČNO
Predigra je podjednako važna i za muškarce i za žene. Naročito je bitna kod starijih muškaraca. U mladosti muškarci nemaju problema s erekcijom ili uzbuđenjem, ali s kasnije i njima treba nežnija i duža ljubavna uvertira.

Kada znate šta uzbuđuje tvog partnera, ponavljajte to do mile volje

NETAČNO
Ako nešto ponavljate non-stop, ne samo da ćete postati dosadni i sebi i partneru već ćete dobiti suprotan efekat. Umesto da osobu kraj sebe uzbudite, vi ćete je jednoličnom radnjom odbiti. Zapamtite, predigra nije šablon, mada mnogi parovi tako s njom postupaju. Upitajte voljenu osobu šta želi da joj radite, razgovarajte o svojim fantazijama i, što je najvažnije, ostvarujte ih.



Žena
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
205

Ženama je potrebna duga predigra

NETAČNO
Mnogi muškarci, čak i oni s velikim ljubavnim iskustvom, veruju da je ženama potrebna duga predigra da bi ovlažile. To je potpuna neistina. Ženi nije važno koliko će trajati uvod u seksualni čin, već način na koji je na to sprema partner.
Takođe, veoma je važno i u kojoj je fazi menstrualnog ciklusa žena, jer to utiče na to koliko će biti raspoložena za seks.


Ja sam odlučiJo da predigru izbacim iz igre!!
Zašto??

Valjda iz prve ubodem onu žeMsku Ge-Ge tačku, ni pošteno se
oznojih, ona ka' daska :lol::lol::lol:!!
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Moram da se uključim u diskusiju! Mislim da su najveća zabluda silni saveti koje čitamo po novinama! Tako neki jadničak pročita da je bitna romantika, sveće, cveće i tao to a draga mu romantična ko traktorista posle duple smene! Ili, žene vole ovako ili onako... Sve zaboravite i lepo pitajte, onako ljudski i čovečanski - dušo da li si za (tzv) brzak ili za ceo repertoar ili sami priznajte - cico-kuco danas neću da izigravamo scenu iz ljubavnog filma nego varijantu - uđeš-izađeš i gotovo!
Ala sam ga rekla, svaka mi čast!
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
205
Pa ko još ozbiljno shvata Ženu, mislim!!
Jak časopis :lol::lol::lol:!!
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
4 zablude o predigri






Uprkos tome što žene uživaju u partnerovim poljupcima, dodirima i nežnostima, predigra nije ključ seksualnog zadovoljstva. Predstavljamo vam 4 velike zablude o predigri.



Jedna erogena zona je dovoljna da se uzbudite.
Ne, ne i ne! Istražujte! Muško i žensko telo ima
brojne erogene zone, a nadraživanje samo jedne može izazvati suprotan efekat. Predigra mora biti raznovrsna jer će u suprotnom vrlo brzo dosaditi.

Ženama je potrebna duga predigra.
Ova tvrdnja nije istinita. Ženi je važan način na koji partner dodiruje i ljubi njeno telo, a ne koliko dugo to radi. Takođe i faza menstrualnog ciklusa utiče na to koliko je žena raspoložena za seks.

Ono što uzbuđuje partnera
potrebno je ponavljati. Ne, jer će konstantno ponavljanje iste stvari odbiti partnera. Razgovarajte o fantazijama, mestima koje volite da dodirujete jedno drugom i otkrićete mnoge tajne koje će vas odvesti na nova seksi putovanja.

Predigra je potrebna samo ženama.
U mnogim slučajevima tako izgleda, ali to definitivno nije tačno. Ona je podjednako važna ženama i muškarcima, pogotovo onima u nešto starijoj dobi.







Izvor: Lepota&Zdravlje
 
Natrag
Top