35 stvari koje žene žele da oni razumeju

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Svi znamo da su muškarci i žene različiti i da im poneki put treba dešifrovanje potreba onih drugih.
18239684174dff521c754c5898383895_orig.jpg
Ovo je lista 35 stvari koje žene žele da razumete...

1. To što smo povremeno ljubomorne na poglede koje uputite drugim ženama, ne znači da smo klinički lude. Ponekad nam je samo potrebna potvrda da vas privlačimo iako imamo prave grudi i nismo manekenke sa naslovnice.

2. Imamo emocionalne oscilacije. Pomirite se s tim. Ne možemo biti srećne baš uvek.

3. Nedostaje nam kako ste nas zavodili kada smo se prvi put sreli. Volimo da dobijamo čokolade, cveće, idemo na romantične vikende i čitamo ljubavna pisma. Nemojte prekidati sa malim znacima pažnje kada shvatite da ste nas osvojili.

4. Jedna od najizazovnijih stvari koju možete da uradite jeste da operete sudove ili skuvate nešto – obožavamo muškarce u kuhinji.

5. Jedna od najmanje izazovnih stvari jeste da nosite bele čarape.

6. Želimo dužu predigru. Volimo i na brzaka, ali su nam draži sveće, muzika, masaža i iznad svega oralni seks.

7. Volimo da dobijemo bezobrazan SMS ili mejl.

8. Bili biste šokirani kada biste znali koliko zaista razmišljamo o seksu.

9. Ne lažite nas ni o čemu. Morate da se trudite da zadobijete naše poštovanje i poverenje i ako jednom zabrljate jako ih je teško povratiti.

10. Ne osećamo potrebu za seksom kada: a) se osećamo debelo b) smo pod stresom zbog posla c) se ne osećamo blisko sa vama. Ako ipak želite seks u tim trenucima, možda ga možete dobiti tako što ćete uraditi sledeće: a) reći nam da smo prelepe b) pustiti nas da kukamo o poslu c) odvesti nas na romantičnu večeru ili u šetnju uz puno maženja.

11. Volimo da nađemo izgovore kako bismo se doterale. Kada jedemo napolju, ne želimo uvek da uzmemo hranu za poneti. Dajte nam šansu da zasijamo u svom punom sjaju u garderobi koju retko kad imate prilike da vidite.

12. Mislimo da ste neodoljivo privlačni u svom starom radničkom kombinezonu. Još je izazovnije ako zaista “radite” u njemu. Obožavamo muškarce koji umeju da poprave stvari.

13. Volimo kada nosite pantalone, sve dok nam dozvoljavate da imamo svoje mišljenje i ne ponašate se naređivački na “bezobrazan” način.

14. Volimo jednaka prava i kako bismo to dokazale, bacićemo đubre iako više volimo kad vi to radite.

15. Muškarac koji voli decu i životinje je najprivlačniji – čak iako mi nemamo nijedno od ta dva.

16. Volimo spontanost, ali takođe želimo i da budemo spremne – zato nam nemojte priređivati iznenađenja kao što je odlazak u najpopularniji klub kada smo u farmerkama i majici.

17. Očekujemo da pamtite važne datume. S obzirom na to da volite tehnologiju, kada vam kažemo da se bliži godišnjica ili naš rođendan, zapišite u telefon. Ako možete da pamtite poslovne sastanke, možete i rođendane, nije teško.

18. Ne morate imati telo sa naslovne strane, ali očekujemo da vežbate i hranite se zdravo makar s vremena na vreme. Proždrljivost i lenjost su očekivani nakon izlaska do jutarnjih sati, ali ne i svaki dan.

19. Ako želite da varate, raskinite sa nama.

20. Varanje je kada radite krišom stvari iza naših leđa, bilo da su u pitanju mejlovi, SMS-ovi ili telefonski razgovori. Ono što ne želite da vidimo, ne treba ni da radite.

21. Volimo kada se prema nama ophodite kao prema dami i sa poštovanjem. Ako ulazite ispred nas, pridržite nam vrata. Kada vam skuvamo večeru, zahvalite se i recite da ste uživali u obroku. Ukoliko ste ustali da donesete piće svom drugu i sebi, ponudite i nas. Kada je hladno, a mi nosimo kratku haljinu kako bismo vas impresionirale, ponudite nam vašu jaknu. Dokažite da kavaljeri još uvek postoje.

22. Volimo muške dlake – na nogama, grudima. Ali na leđima – nikako.

23. Ukoliko dižemo frku oko nečeg smešnog i to preti da uništi ceo dan, suzdržite se od upotrebe ružnih reči – mi sve pamtimo, a reči itekako umeju da nas povrede.

24. Volimo kada sanjarite sa nama. Pričajte gde biste želeli da idemo, šta da radimo – dajte nam šansu da pomislimo da će nam život biti uzbudljiv i drugačiji ako odlučimo da ga provedemo sa vama.

25. Obožavamo čestitke. Nemojte misliti da je sve u poklonu – većina nas ima kolekciju ljubavnih pisama i porukica koje rado pročitamo s vremena na vreme.

26. Uvek nam dozvoljavajte da izaberemo film.

27. Uvek nam javite ako kasnite. To je stvar pristojnosti, sigurno ne biste voleli da nas dovedete u situaciju da sedimo same za stolom uz skoro praznu flašu vina koje je trebalo da pijemo zajedno uz vašu večeru iznenađenja.

28. Možda ovo ne bi trebalo da kažemo, ali čisto međunožje je veoma poželjno. Znojava zadnjica ili prašnjav penis nisu.

29. Da li znate koliko vremena potrošite na organizovanje izlaska sa drugovima ili fudbalski vikend? Želimo da isto toliko energije uložite u planiranje našeg odmora.

30. Ako mislite da bismo jednog dana mogli da delimo dom, dokažite da ste sposobni da živite sami. To podrazumeva čistu posteljinu i peškire, praznu sudoperu i frižider koji sadrži još nešto osim piva.

31. Ako želite da izlazite i spavate sa nama, morate biti odlučni. Ako se predomišljate, recite nam iskreno.

32. Više volimo kada vodite računa o onome dole. S obzirom na to da očekujete da tamo provodimo dosta vremena, u vašem je interesu da dlake održavate na razumljivoj dužini.

33. Besplatne stvari mogu biti podjednako važne kao i one koje se plaćaju. Ne koristite se izgovorima tipa: “To sebi ne mogu da priuštim...” Ništa vas neće koštati da spakujete ćebe i predložite ležanje u parku pod zvezdanim nebom.

34. Veoma smo iskrene kada je u pitanju pažnja. U večini slučajeva nam je samo potreban neko da nas sasluša uz jednu dozu maženja. Ne morate uvek da se trudite da budete heroj.

35. Male pažnje su dogotrajne. Čine da se osećamo prijatnije u vezi, a vi ste ti koji ubiraju plodove našeg poverenja.

Foto: photostock / FreeDigitalPhotos.net
----------------------------------------------------------

Izvor: B92

Dodato posle 2 Sati 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Imamo i mi našu listu

A sad evo i pravila muske strane.


Ovo su nasa pravila!
Molimo obratite paznju.. sva su NAMERNO pod brojem "1"!


1. Muskarci NISU citaci misli.

1. Naucite da korististe WC dasku.
Odrasle ste devojke. Ako je gore, spustite je dole.
Nama je potrebna gore, vama dole.
Mi se ne zalimo sto je vi ostavljate dole.

1. Sport nedeljom: to vam je kao pun mesec ili oseka i plima.
To je tako.

1. Plakanje je ucena.

1. Trazi ono sto zelis.
Ali znaj ovo:
Tanane aluzije ne pale!
Jake aluzije ne pale!
Jasne aluzije ne pale!
Samo reci sta zelis!

1. DA i NE su savrseno prihvatljivi odgovori na skoro svako pitanje.

1. Nama se obratite s problemom samo ako zelite da se resi. To je ono sto mi radimo.
Saosecanje ocekujte od vasih drugarica, one tome sluze.


1. Bilo sta sto smo rekli pre 6 meseci je nedopustivo kao argument.
U stvari, sve receno se anulira i postaje nevazece posle 7 dana.


1. Ako mislite da ste debele, onda verovatno i jeste.
Ne pitajte nas.

1. Ako nesto sto smo rekli moze da se razume na dva nacina, a jedan od njih vas cini tuznim ili ljutim, mislili smo na onaj drugi.

1. Mozete nas ili pitati da nesto uradimo ili da kazete kako zelite da bude uradjeno.
Ne oboje.
Ako vec znate kako nesto da uradite najbolje, onda uradite sami.

1. Kad god je moguce, molimo vas recite sve sto imate da kazete - TOKOM reklama.

1. Christopheru Columbusu NISU trebale smernice, a ne trebaju ni nama.

1. SVI muskarci vide samo 16 boja, kao default podesavanja Windows-a!
Kajsija, na primer, je voce, a NE boja. Tikva je takodje voce. Pojma nemamo sta vam je to slezova boja.

1. Ako svrbi, bice pocesano.
Mi to tako radimo.

1. Ako pitamo sta nije u redu, a vi kazete "nista", mi cemo se tako i ponasati - kao da nije nista.
Znamo da lazete, tako da nije vredno svadje.

1. Ako postavite pitanje na koje ne zelite odgovor, ocekujte odgovor koji ne zelite da cujete.

1. Kada moramo da idemo negde, sta god da obuces je dobro... STVARNO!

1. Ne pitajte nas o cemu mislimo, osim ako niste spremne da diskutujete o temama kao sto su fudbal, trke, kosarka i sl.

1. Imas dovoljno garderobe.

1. Imas previse cipela.

1. Ja sam u formi i imam dobru figuru. Okruglo JE figura!

1. Hvala sto si citala ovo.

Izvor: Byk - B92
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
mislim da je jedino resenje za musko zenske iliti zensko muske probleme komunikacija.To je zaista jedini nacin da se razumemo.Zene zaista puno i opsirno pricaju i izlazu svoje misljenje o nekoj temi ili problemu ali u toj opsirnosti izgleda brzo izgube paznju svog partnera pa ispada da su badava pricale.Sa druge strane muskarci su tako sturi i stedljivi u iznosenju svog misljenja da ponekad izgleda teze izvuci odgovor iz njih nego vodu iz najdubljeg bunara.I tako ostade i dalje to vekovno nerazumevanje i nesporazumi.Hajde da se nadjemo na pola puta...
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
mislim da je jedino resenje za musko zenske iliti zensko muske probleme komunikacija.To je zaista jedini nacin da se razumemo.Zene zaista puno i opsirno pricaju i izlazu svoje misljenje o nekoj temi ili problemu ali u toj opsirnosti izgleda brzo izgube paznju svog partnera pa ispada da su badava pricale.Sa druge strane muskarci su tako sturi i stedljivi u iznosenju svog misljenja da ponekad izgleda teze izvuci odgovor iz njih nego vodu iz najdubljeg bunara.I tako ostade i dalje to vekovno nerazumevanje i nesporazumi.Hajde da se nadjemo na pola puta...

Ovo je definitivno tacno: jednom sam nesto sto mi je tesko bas palo,oborenih ociju objasnjavala nalo duze,kad sam ga pogledala da vidim da li je ispravno shvatio,on je blazeno spavao !! samo neznam od kog dela price!! Razgovor tokom ili pre rucka,nikako posle,osim ako ne zelite da kazete : pa rekao sam,ili rekla sam ti vec! Ne secas se??
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
mislim da je jedino resenje za musko zenske iliti zensko muske probleme komunikacija.To je zaista jedini nacin da se razumemo.Zene zaista puno i opsirno pricaju i izlazu svoje misljenje o nekoj temi ili problemu ali u toj opsirnosti izgleda brzo izgube paznju svog partnera pa ispada da su badava pricale.Sa druge strane muskarci su tako sturi i stedljivi u iznosenju svog misljenja da ponekad izgleda teze izvuci odgovor iz njih nego vodu iz najdubljeg bunara.I tako ostade i dalje to vekovno nerazumevanje i nesporazumi.Hajde da se nadjemo na pola puta...

Zar niko nije razmotrio i neke radikalnije stavove- npr da bilo koja verbalna međupolna komunikacija ne vodi ničemu do zabluđivanju jedne/ obe strane, tako da bi u cilju izbegavanja sukoba signala i posledica istog trebalo istu svesti na najneophodniji minimum?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
mislim da je jedino resenje za musko zenske iliti zensko muske probleme komunikacija.To je zaista jedini nacin da se razumemo.Zene zaista puno i opsirno pricaju i izlazu svoje misljenje o nekoj temi ili problemu ali u toj opsirnosti izgleda brzo izgube paznju svog partnera pa ispada da su badava pricale.Sa druge strane muskarci su tako sturi i stedljivi u iznosenju svog misljenja da ponekad izgleda teze izvuci odgovor iz njih nego vodu iz najdubljeg bunara.I tako ostade i dalje to vekovno nerazumevanje i nesporazumi.Hajde da se nadjemo na pola puta...

To opširno samo tako izgleda. Žene su sposobnije u tome da više pričaju ali i manje da kažu :)
Onda razumevanje. Ko će koga da razume ako se stalno nadovezuju dileme, ko priča, ko sluša, ko prećutkuje, ko ne priča ono što misli. Dok se sve ne razjasni popusti zdravlje, svašta se nabaci "na blic" i svi muškarci čas posla postaju svinje yes3

Zar niko nije razmotrio i neke radikalnije stavove- npr da bilo koja verbalna međupolna komunikacija ne vodi ničemu do zabluđivanju jedne/ obe strane, tako da bi u cilju izbegavanja sukoba signala i posledica istog trebalo istu svesti na najneophodniji minimum?

Da, često je minut ćutanja korisniji od sat vremena razgovora. Kad počne priča ko je u pravu, sa ma koliko istinske iskrenosti i želje, najčešće je to samo uvod ili zamka da se ponove iste fraze, ista suština, isto isteravanje, isto naglašanje da će neko da popusti u interesu celine...pa onda svako prepoznavanje tuđe boje glasa izaziva još goru situaciju nego što je bila.
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
ali to je ocigledno veciti muski izgovor da uopste ni o cemu ne pricaju pa ako ne razgovaramo sta onda da radimo ne svodi li se opet musko zenska komunikacija na sex~pardon!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Jedna stavka za zenski pol - 3 reda objasnjenja.

Jedna stavka za muski pol - pola reda do red objasnjenja.

Govori mnogo .... yes3
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
ali to je ocigledno veciti muski izgovor da uopste ni o cemu ne pricaju pa ako ne razgovaramo sta onda da radimo ne svodi li se opet musko zenska komunikacija na sex~pardon!

Mislim da grešite, neko lično iskustvo mi govori da je ćutanje, prećutkivanje, izbegavanje (nazovite tu mušku osobinu kako Vam drago), jednostavno evolucijom izvajani mehanizam samoodbrane od neuroza, opadanja kose, posledičnih glavobolja, čireva na dvanestercu, i time podobnih manifestacija eksponiranjem logoreje...
A za onu s** reč se ovde ne morate izvinjavati, bar u ovom delu foruma ;)
 
Natrag
Top