24 Hours of Le Mans 2014 (24 sata Le Mana)

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Bp8ZIo3CAAA3Y0O.jpg

porsche



Oh, all of the sexiness (twiter)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Loik Dival


Bp6nXPGIQAASnRI.jpg




It's Loic Duval's birthday today! Everyone wishes him a happy birthday and get well very soon!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Tojoti pol pozicija u Le Manu
Izvor. B92 | JT
Posada Tojote sa brojem sedam osvojila je pol poziciju pred 82. izdanje legendarne trke „24 časa Le Mana“, koja se vozi za vikend.

642769182539aba89a5029152245532_orig.jpg

Beta/AP Photo/Remy de la Mauviniere
Tojoti je najbolju startnu poziciju doneo Kazuku Nakađima, koji je ostvario vreme od 3:21.789 minuta.

Pored Nakađime, tu postavu čine i Austrijanac Aleksander Vurc i Stefan Sarazan iz Francuske.

Nakađima je najbolje vreme ostvario na početku trećeg dela kvalifikacija, koji je počeo 30 minuta ranije da bi se nadoknadilo izgubljeno vreme zbog brojnih udesa.

Drugo mesto, sa tri po desetinke zaostatka, zauzela je posada Poršea sa brojem 14, koju čine Roman Duma, Nil Đani i Mark Lib. Sa treće pozicije startovaće druga posada Tojote u sastavu Entoni Dejvidson, Nikolas Lapijer i Sebastijan Buemi.

Pol pozicija je bitna i to što smo je osvojili, iako nas čeka trka od 24 sata je sjajno. Osećaj je sjajan i zadovoljan sam automobilom. Imao sam problema sa vozačima ispred mene, ali sam uspeo da izvučem jedan brzi krug i to je bilo dovoljno. Čeka nas teška trka, ali sam srećan“, rekao je Nakađima.

Četvrto vreme imao je Porše sa brojem 20, koji vozi bivši vozač Formule 1 Mark Veber, ispred tri Audija. Najbolje plasirana je posada sa brojem tri u sastavu Filipe Albukerk, Marko Bonanomi i Oliver Džarvis.

Branioci titule startovaće sa sedme pozicije, ali u izmenjenom sastavu, pošto Loik Dival neće moći da vozi posle udesa koji je imao tokom treninga. Njegovo mesto zauzeo je Španac Mark Hene, a on će voziti sa Lukasom Di Grasijem i legendarnim Tomom Kristensenom.

Ovogodišnje izdanje trke „24 časa Le Mana“ startuje u subotu u 15 časova.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
[raw]<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x10uqt7" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x10uqt7_2014-le-mans-24-hours-feel-at-the-beating-heart-of-the-race-with-webtv_sport" target="_blank"></a> <i> <a href="http://www.dailymotion.com/lemans-tv" target="_blank"></a></i>[/raw]

Englezi
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top