2 tipa 1 net

TCM

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
15
Zdravo svima ovde, ima pitanje u vezi mog neta! Delim ga sa drugom imam standarni ruter i provajder mi je telekom (adsl 1Mbit/s). Sve je dobro tokom istrazivanja i sve to ali tokom igranja online je drukcija. Kad krenem da igram ping i lag je ok ali kad se on prikljuci ping skace na oko 300-400 ms i stalno i meni i njemu a i sve obrnuto. Ako neko zna u cemu je problem ili ga je sretnuo ostavi neki problem. Sa os-ima je sve ok samo sto ja imam win 7 a on XP. Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
146
To ti je zbog toga kad se on priključi uzima ti brzinu.Ili ti njemu.jedino rješenje je da se razdvojite.Ili probaj pitati provajdera da ti poveća brzinu.Sve ovisi kolika ti je prohodnost linije(ako je fiksna) i koliko imaš gušenja na liniji,tj,koliko si udaljen od centrale koja ti pruža uslugu neta.Radim u telekomu i ponekad mi se zna dogoditi da internet radi brže na maloj brzini nego kad ju podignemo na npr 4mbit/sec.znači imaš više faktora o kojem ti ovisi brzina
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2010
Poruka
64
e bas super sto radis u telekomu
dokle misle siriti korisnike
ja sa paketom klik1 imam 77kb down i 7kb up
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
tin1001
Ne kontam sa tim ping. nikako.Prije dok sam imo pocetnu brzinu 300 kb/s nisam imo toliki ping.Naprotiv isti mi je ko i sad kad imam 1 Mb.
Na koji ste nacin podjelili tu vezu.
Ako si mislio na modem kad si reko standardni,onda ste morali preko mrezne odraditi .A sama mrezna uzima neznatno.
Al opet ne kontam.
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Bolje instaliraj hamchi i kreiraj virtuelnu lan mrezu, i igrajte zajedno tako igrice, a surfujte po netu sa podeljenim netom :)
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Postoje vise nacina...imas specijalne rutere(poput onih u igraoni) koji dodju 100e (cirka) i koji razdeljuju protok...drugo mozes povecati protok, ali sumnjam da ce to pomoci...ono sto bi moglo bar malo da olaksa ti igranje,je da snimite ti i ortak net limiter i da stavite svakom 50% protoka...
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Postoje vise nacina...imas specijalne rutere(poput onih u igraoni) koji dodju 100e (cirka) i koji razdeljuju protok...drugo mozes povecati protok, ali sumnjam da ce to pomoci...ono sto bi moglo bar malo da olaksa ti igranje,je da snimite ti i ortak net limiter i da stavite svakom 50% protoka...

Ruter koji njemu treba je obican TP link ruter, i da se poveze sa kablovima ili wirless-om i kosta oko 2500 dinara.
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Postoji jos jedna mogucnost, na racunaru, na koji je instaliran modem
instaliraj SoftPerfect Bandwidth Manager 2.5 ima jako lak GUI i dobar help, u svega par klika ces uspeti da namestis to sto zelis.
 
Natrag
Top