2 rutera u istoj sobi

Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
zanima me postoji li kakvo podesavanje da nikako ne dodje do sudara signala 2 rutera koji se nalaze jedan kraj drugog u istoj sobi. podesavao sam im kanale jedan 1kanal a drugi ruter 13kanal. menjao im na 6kanal itd ali dolazi do sudara i slabijeg prenosa. stavljao sam jedan ruter na 20mhz drugi na 40mhz ali opet isti problem. ima li kakva fora da jedan sa drugim uopste nema konflikta probao sam ta podesavanja za koja znam ali bez uspeha.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Skoro sam siguran da ne moze. Ko uspe neka se javi kako je to uradio jer i mene interesuje. Moj drugar ima internet dva provajdera i dva modema jedan pokraj drugog. Posao mu je takav da nesme da ostane bez wirelessa i dolazilo je do kako ti kazes konflikta. U njegovom slucaju je imala fora u tvom neznam jer nam nisi pojasnio svrhu dva signala u istoj sobi kao ni namenu tog interneta. Da li je drugi recimo cimerov ili su tvoja oba? Ako su oba tvoja,iskljuci jedan signal jer nemam pojma sta je tvoj slucaj, Milan Tarot mi ne pomaze pa cu ti reci kako je on resio problem.
Iskljucio je wireless na oba i kupio neki Load Balance - Dual Wan Ruter .....I ti mozes da resis ukoliko su oba uredjaja tvoja, preporucujem TP tl-r470t+/odnos/cena/kvalitet/ a potom u njega bodi sta god pozelis i dupliraj brzinu interneta.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.01.2015
Poruka
44
Moze ovako:
da kupis router ( to nije home based router ) koji ima dva neta u sebi ( dva WAN porta ) i podrzava 2.4 GHz i 5GHZ
 
Učlanjen(a)
21.01.2015
Poruka
44
Ako imas para, uzmi ASUS RT-AC87U Wireless-AC2400 Dual Band Gigabit Router i naravno ubacis u njega Tomato :) i radi ko lud imas GuestWlan tvoja 2 WLan itd itd
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Mozda jeftinija varijanta da se stave razliciti kanali npr prvi na kanal 3 drugi na kanal 12 ako su 2.4 ghz oba
 
Natrag
Top