2.5" hdd na PC racunar

Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Nemam ja nista protiv ni da ima ni da nema dzampera. Samo sam hteo da pomognem, proguglao i preneo youtybe i jos jedan link gde kazu da nema dzampera. Licno sam imao posla samo sa nekoliko komada i ne znam da li su imali dzampere jer su proradili odmah po kacenju. Ipak mislim da je u ovom slucaju drugi disk disejblovan u BIOS-u. Ovde je ipak cilj da pomognemo Dusanu Mandicu a ne da sirimo pricu o dzamperima. On bi trebalo da kaze ima li ih ili nema, pa da nas time usmeri dalje.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Originalni post mi je bio kratko vidljiv a potom "nestao". Sada cu biti malo kraci.

Postoje slucajevi kada desktop ne vidi 2,5" SATA disk. isto se sporadicno desava i sa 2,5" ATA diskovima. Sumnjao sam na napajanje ili specificnu voltazu samog diska ali sam odavno sklon da prebacim krivicu na maticnu plocu. Neki od ovih diskova su realno u losem stanju ali ponekad su 100/100 u sentinelu kada ih ubacim u laptop. Desavalo se da prorade kada zamenim kabal (inace potpuno ispravan) ili prosto promenim port na maticnoj ploci. Gotovo uvek prorade kada ih ubacim u drugi desktop. Zakljucak je ocigledan.
 
Natrag
Top