1914 godina i Jehovini Svedoci

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kakva 537?

To je tvoj podatak.

Ja imam drugi.

Dakle, sustinski se razlikujemo u podatcima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Kakva 537?

To je tvoj podatak.

Ja imam drugi.

Dakle, sustinski se razlikujemo u podatcima.
Super.
Ali ipak proveri,jer se nekih 99% svih istoricara slazu da su se Jevreji vratili u Jerusalim 537 PNE.
Eto ,i JS se slazu takodje sa njima,a eto i SPC se slaze jer sam taj podatak dokumentovao iz knjige dr.Vernera Kelera,Biblija je u pravu,a koje je stampala SPC, pa eto hajde ti pokazi dokument da neki istoricar kaze da su se Jevreji vratili u Jerusalim neke druge godine. Hajde da proverimo...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jehovini svedoci priznaju da ne postoje istorijski dokazi za 607 godinu.

U dva clanka koja su 2011 godine objavljena u Strazarskoj kuli stoji da niti jedan istoricar ne drzi da je Jerusalim pao 607 već 587 ili 586 godine pre nove ere.

Istorija i arheologija dakle potvrdjuju da je to bilo 586 ili 587
.

Nabukodonosor II ili Nebukadnezar II (rođen oko 630-umro oko 561. pne.) je najveći vladar Novog vavilonskog carstva. Započeo karijeru u vojsci kao činovnik i došao na presto posle smrti svog oca (610).

Napao je Judeju i osvojio Jerusalim (587). Obnovio je puteve, hramove u Vavilonu.

Po verovanju, za svoju ženu Semiramidu izgradio je viseće vrtove u Vavilonu (vidi i Sedam svetskih čuda), obnovio je Mardukov hram i izgradio Vavilonsku kulu.

U svoje vrijeme je bio poznat kao Nabukodonosor Veliki, ali je među Jevrejima i hrišćanima stekao negativnu reputaciju zbog uništenja Judeje i vavilonskog ropstva.

U 20. veku su ga arapski i irački nacionalisti prigrlili kao svog heroja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jehovini svedoci priznaju da ne postoje istorijski dokazi za 607 godinu.

U dva clanka koja su 2011 godine objavljena u Strazarskoj kuli stoji da niti jedan istoricar ne drzi da je Jerusalim pao 607 već 587 ili 586 godine pre nove ere.

Istorija i arheologija dakle potvrdjuju da je to bilo 586 ili 587
.

Nabukodonosor II ili Nebukadnezar II (rođen oko 630-umro oko 561. pne.) je najveći vladar Novog vavilonskog carstva. Započeo karijeru u vojsci kao činovnik i došao na presto posle smrti svog oca (610).

Napao je Judeju i osvojio Jerusalim (587). Obnovio je puteve, hramove u Vavilonu.

Po verovanju, za svoju ženu Semiramidu izgradio je viseće vrtove u Vavilonu (vidi i Sedam svetskih čuda), obnovio je Mardukov hram i izgradio Vavilonsku kulu.

U svoje vrijeme je bio poznat kao Nabukodonosor Veliki, ali je među Jevrejima i hrišćanima stekao negativnu reputaciju zbog uništenja Judeje i vavilonskog ropstva.

U 20. veku su ga arapski i irački nacionalisti prigrlili kao svog heroja.
Opet izvrces temu.
Odgovori direktno.
Da li 99% istoricara govori da su se Jevreji vratili u Jerusalim iz Vavilonskog ropstva 537. PNE? Da ili Ne.
Ako je Ne,onda kazi ze neku drugu godinu koja je svakako nama bliza nego godina razaranja Jerusalima.
Jel ne smes da priznas za 537.PNE ili ne znas,ili je nesto trece u pitanju???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam dao odgovor u vidu priznanja od strane Jehovinih svedoka "DA NI JEDAN ISTORICAR NE GOVORI"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja sam dao odgovor u vidu priznanja od strane Jehovinih svedoka "DA NI JEDAN ISTORICAR NE GOVORI"
JS su potvrdili godinu za koju i 99% istoricara kazu da je 537.PNE godina kada su se Jevreji vratili iz vavilonskog ropstva u Jerusalim.
Da je to bila 537PNE,postoji opste prihvatanje te godine,tako da ti ne zelis da je priznas iz prostog razloga jer kad se na nju dodaju 70 godina pustog Jerusalima,dodje se do 607.PNE(razoren Jerusalim) ,a kad se na nju dodaju 7 vremena od po 360 prorockih godina = 2520 i to mu dodje 1914 godina kad Isus zbacuje sa neba sotonu na zemlju koja izaziva I svetski rat,zemljotrese,gladi,pandemije...po Mateju iz 24 glave ,vreme njegovog prisustva.,ili dolaska po vasem.
Te 1914,su se zavrsila vremena neznabozaca,i Isus je primio kraljevsku vlast koja mu pripada sa pravom jer je iz Davidove loze i nasledio je krunu od cara Sedekije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji u bibliji sedam vremena kao prorocanstvo za buducnost.

Tih sedam godina o kojima ti pises iz Danila se iskljucivo odnosi na Navuhodonosora koji je bio prognan iz Vavilona za sedam godina, i potom se vratio.
I on sam kaze da se to ispunilo na njemu.

I gde u bibliji pise da tih sedan godina treba racunati od te vase pogresne 607 godine.

Vestacki ste spojili dve stvari u bibliji koje ne idu zajedno.

Daj mi dokaz gde je Bog rekao Danilu "A OVIH SEDAM VREMENA SE RACUNA OD RAZORENJA JERUSALIMA"

Dakle.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne postoji u bibliji sedam vremena kao prorocanstvo za buducnost.

Tih sedam godina o kojima ti pises iz Danila se iskljucivo odnosi na Navuhodonosora koji je bio prognan iz Vavilona za sedam godina, i potom se vratio.
I on sam kaze da se to ispunilo na njemu.

I gde u bibliji pise da tih sedan godina treba racunati od te vase pogresne 607 godine.

Vestacki ste spojili dve stvari u bibliji koje ne idu zajedno.

Daj mi dokaz gde je Bog rekao Danilu "A OVIH SEDAM VREMENA SE RACUNA OD RAZORENJA JERUSALIMA"

Dakle.
Pile moje malo,samo se uplices u kucinu.
Prvo ne smes da priznas da su se Jevreji vratili u Jerusalim iz aVavilonskog ropstva 537.PNE,jer te ubija stih iz Zaharije za 70 godina pustog Jerusalima i Judeje.
Kao drugo Bog se potrudio da razboritima pokaze kako da dodju do resenja kolko traje jedno vreme,a posle pametnome bude lako da sazna kolko traje 7.
Pa hajde da ti pomognem.
Znas li kolko traje jedno vreme? Sta pise u Bibliji?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se ne uplicem u nista nego vi, jer je o vama rec.

Ja znam to u vezi jedan dan za godinu, jer mi Adventisti imamo prorocanstvo iz Danila 8 i 9 poglavlja o 2300 dana i noci - prorockih godina.
I u tom prorocanstvu Bog jasno objasnjava Danilu od kada odpocinje to prorocanstvo, od vremena kada se izda zapovest da se Jerusalim sazida posle njegovog razorenja, i napominje da je ono za poslednje vreme.

Za razliku od ovoga, u tom vasem izmisljenom prorocanstvu koje u bibliji ne postoji vec ste ga sami izmislili - Bog nigde ne objasnjava od kada ono pocinje, jer se tu uopste ne radi o nikakcom prorocanstvu, vec vi izmisljate.

Za Navuhodonosorovih sedam godina sam dao odgovor, da je to bilo lokalnog karaktera, sedam godina koje su se ispunile na caru Navuhodonosoru.

Vi ste uzeli tih doslovnih sedam godina, pretvorili ih po principu dan za godinu, vestacki ih izracunali od neke izmisljene pogresne 606 godine, i ako nigde Bog ili Danilo nisu rekli da to treba uciniti i da se tu radi o bilo kakvom prorocanstvu.

Za prorocanstvo iz Danila 8 i 9 o 2300 godina to jasno stoji, gde Bog daje vreme od kada ono pocinje, i kaze za njega da je za poslednje vreme.

Za vase to nigde ne stoji, jer ste vi sami to izmislili, pogresno tumaceci biblijski tekst
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja se ne uplicem u nista nego vi, jer je o vama rec.

Ja znam to u vezi jedan dan za godinu, jer mi Adventisti imamo prorocanstvo iz Danila 8 i 9 poglavlja o 2300 dana i noci - prorockih godina.
I u tom prorocanstvu Bog jasno objasnjava Danilu od kada odpocinje to prorocanstvo, od vremena kada se izda zapovest da se Jerusalim sazida posle njegovog razorenja, i napominje da je ono za poslednje vreme.

Za razliku od ovoga, u tom vasem izmisljenom prorocanstvu koje u bibliji ne postoji vec ste ga sami izmislili - Bog nigde ne objasnjava od kada ono pocinje, jer se tu uopste ne radi o nikakcom prorocanstvu, vec vi izmisljate.

Za Navuhodonosorovih sedam godina sam dao odgovor, da je to bilo lokalnog karaktera, sedam godina koje su se ispunile na caru Navuhodonosoru.

Vi ste uzeli tih doslovnih sedam godina, pretvorili ih po principu dan za godinu, vestacki ih izracunali od neke izmisljene pogresne 606 godine, i ako nigde Bog ili Danilo nisu rekli da to treba uciniti i da se tu radi o bilo kakvom prorocanstvu.

Za prorocanstvo iz Danila 8 i 9 o 2300 godina to jasno stoji, gde Bog daje vreme od kada ono pocinje, i kaze za njega da je za poslednje vreme.

Za vase to nigde ne stoji, jer ste vi sami to izmislili, pogresno tumaceci biblijski tekst
.
Pile moje,sto se uplices u kucinu?
1.Eto ne znas da mi odgovoris ni godinu kada su Jevreji dosli iz vavilonskog ropstva u Jerusalim.
2.Ne znas da mi odgovoris kolko traje 1 vreme

3.Adventisticko prorocanstvo je jedno,a Biblijsko sasvim drugo. 1914 godina je bitna jer je to godina kada se krunise Isus hrist kao kralj .
Zar si zaboravio sta je prorok rekao za poslednjeg judejskog cara???? "Skini tu krunu ...dok ne dodje onaj kome pripada" ,ali da ne spamujemo temu odgovori mi na samo prva dva pitanja,ne moras na ovo trece.
 
Natrag
Top