16 principa uspjeha

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
« LATINSKE IZREKE – SLOVO ‘S’
ŽENA – KAPIJA NA ULAZU U OVAJ SVIJET »

16 PRINCIPA USPJEHA




Kako naslov već sam kaže, ovdje govorimo o 16 pravila uspjeha. Ovaj put smo izabrali Boba Parsonsa, vlasnika kompanije GoDaddy koja prodaje web domene i hosting prostor po mnogo pristupačnijim cijenama nego drugi. Zato se i Mudremisli.com nalazi na njihovom sajtu.
1. Izloži se riziku – Sigurnost je za kukavice.
2. Nikad ne odustaj.
3. Kada želiš da odustaneš, zapravo si jako blizu cilju.
4. Uči na greškama i uvažavaj ih.
5. Fokusiraj se na cilj.
6. Ne gledaj previše u budućnost.

7. Uvijek grabi naprijed.
8. Brzo odlučuj.
9. Kvantifikuj napredak.
10. Drži sve pod kontrolom.
11. Prati konkurenciju, ali posveti najviše pažnje onome što radiš.
12. Ne dozvoli da te neko sputava.
13. Ne očekuj da će život uvijek biti fer.
14. Sam rješavaj svoje probleme.
15. Ne uzimaj život za ozbiljno.
16. Uvijek postoji razlog za smijeh.
bobparsons.tv:agree::dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
« LATINSKE IZREKE – SLOVO ‘S’
ŽENA – KAPIJA NA ULAZU U OVAJ SVIJET »

16 PRINCIPA USPJEHA




Kako naslov već sam kaže, ovdje govorimo o 16 pravila uspjeha. Ovaj put smo izabrali Boba Parsonsa, vlasnika kompanije GoDaddy koja prodaje web domene i hosting prostor po mnogo pristupačnijim cijenama nego drugi. Zato se i Mudremisli.com nalazi na njihovom sajtu.
1. Izloži se riziku – Sigurnost je za kukavice.
2. Nikad ne odustaj.
3. Kada želiš da odustaneš, zapravo si jako blizu cilju.
4. Uči na greškama i uvažavaj ih.
5. Fokusiraj se na cilj.
6. Ne gledaj previše u budućnost.

7. Uvijek grabi naprijed.
8. Brzo odlučuj.
9. Kvantifikuj napredak.
10. Drži sve pod kontrolom.
11. Prati konkurenciju, ali posveti najviše pažnje onome što radiš.
12. Ne dozvoli da te neko sputava.
13. Ne očekuj da će život uvijek biti fer.
14. Sam rješavaj svoje probleme.
15. Ne uzimaj život za ozbiljno.
16. Uvijek postoji razlog za smijeh.
bobparsons.tv:agree::dance2:
ja mislim da svako od nas...ima i još neke svoje principe koje bi mogao dodati ili koje bi mogao izdvojiti...meni se posebno dopadaju i ja ih primenjujem 1.,2.,5,13.,15.,16. i kada nešto odlučim....smišljam načine kako da to ostvarim..pravim plan koji onda rašlanjujem do dnevnih planova koje ostvarujem..uveče napišem sve obaveze za sutrašnji dan...i uvek pre spavanja pretresem protekli dan..i napravim rezime.....mislim da je to takođe važno za uspeh...sebe smatram uspešnom...iako čovek nikada nije zadovoljan sobom i uvek postoji težnja"biti bolji od sebe jučerašnjeg"...svaki dan u svakom pogledu napredovati..
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Poštovana Seheresada vi ste makkar po pisanju primer za većinu kako bi trebalo od svog života napraviti uspešan život pa bih vas zamolio dfa nam objasnite taj recept uspešnosti u malo detaljnijem opisu.
Šta je sve bitno da bi čovek svoj život nazvao uspešnim i kako do toga uspeha stići.
Ovo šta ste napisali upućuje u vašu uspešnost,samo mi nije jasno jeli ona bazirana na poslovnom polju ili na ukupnom životnom putu. Mislim da bi vaše pozitivno iskustvo moglo pomoći mnogima pa vas zato i molim da to malo opišete.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Da se Dunav uliva u Crno more, crno more bi bilo plavo a ne crno. (tačka :))

Što se teme tiče, takvih saveta ima mnogo. Vrlo su razložni i pametni. Ali na našim prostorima nisu svi primenjivi. Znamo da ako pukne jedna karika, fiju nema ništa. Ako baš sve i štima, doćiće vam reketaši pa će vas raštimaju. Ako nećete da vas raštimaju morate se uklopiti u "tržišne principe".
Ako se uklopite onda se morate odreći etike i morala.
Ne nemojte nikako nositi gajbe. Počnite sa plakatima. Lepite ih i dok ih lepite otvorite oči, otvorite uši i gledajte i slušajte. Pravovremena informacija je ključ svakog uspeha.:???:
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Biti uspesan u zivotu znaci biti zadovoljan onim sto ti se desava. "Ciljevi" kojima stremimo su razliciti pa samim tim ne postoji mogucnost da covek da neki univerzalni recept za uspeh. A cak i da stremimo nekim istim "ciljevima", opet nismo svi isti kao ljudi pa nece uvek isti principi isto delovati na te ljude. I opet, biti uspesan znaci biti zadovljan svojim zivotom.

Neko ce ziveti u jednosobnom stanu, nece imati auto, radice non stop da bi samo preiziveo itd ali ce biti uspesan u svom zivotu a opet, neko drugi ce imati nekoliko kuca, kucu na moru, bice vlasnik lanca firmi itd a opet ce biti neuspesan u svom zivotu.
Nema univerzalnog recepta za uspeh.
 
R

Router22

Citiram broj jedan, kaže da se izložimo riziku jer navodno sigurnost je za kukavice, e onaj tko je to pisao.....
Kao prvo, rizikuj vozi se izlizanim gumama po ledu, hebeš zimske gume i lanac, to je za kukavice
Vozi koliko ti god kola idu, hebeš sigurnost, hebeš novce, hebeš ga što ćeš da se zaustaviš u provaliji, hello de malo prije nego napišete nešto promislite...

Da sam ja admin brisale bi se gluposti,
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Citiram broj jedan, kaže da se izložimo riziku jer navodno sigurnost je za kukavice, e onaj tko je to pisao.....
Kao prvo, rizikuj vozi se izlizanim gumama po ledu, hebeš zimske gume i lanac, to je za kukavice
Vozi koliko ti god kola idu, hebeš sigurnost, hebeš novce, hebeš ga što ćeš da se zaustaviš u provaliji, hello de malo prije nego napišete nešto promislite...

Da sam ja admin brisale bi se gluposti,

Rodila pamet hebeš sve drugo.
Blago mami ponosnoj na hebeš pameti.
 
Natrag
Top