101 Razlog zašto treba otići iz Srbije

Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
2
Zato što premijer od gramatike srpskog jezika zna samo prvo lice jednine.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Зато има 1001 разлог зашто остати и опстати.


Izvor: Vaseljenska TV, 18.Jan.2013, 17:58

„Plan Dalas“ kao svetska zavera protiv Rusije, Srbije i drugih istočnih zemalja
Plan-Dalas-kao-svetska-zavera-protiv-Rusije-Srbije-i-drugih-istocnih-zemalja.jpg
o. Slaviša Lekić

Alen Dales (1893-1969), od 1942-1945 godine, vodio je političku obaveštajnu službu u Evropi, direktor CIA od: 1953-1961, godine. Jedan je od organizatora obaveštajne špijunaže i sabotaže protiv Sovjetskog Saveza, a posle rušenja SSSR-a, protiv Rusije, Srbije i drugih istočnih zemalja i ideolog je „hladnog rata“.

„I samo malo njih će razumeti i shvatiti …“
„Rat je završen, polako ćemo sve izgraditi, i mi ćemo dati sve što imamo, svo zlato, svu materijalnu moć na magarčenje i zaluđivanje ljudi.

Čovečiji mozak, svest ljudi skloni su promenama. Posejemo li tamo haos, mi ćemo neprimetno da im podmetnemo lažne vrednosti i primorati ih da te vrednosti i prihvate. Kako? Mi ćemo naći istomišljenike, svoje saveznike i pomoćnike u njihovoj domovini.

Malo po malo, mi ćemo odigrati grandioznu po svom obimu tragediju pogibije svih pravoslavnih Slovena, i konačno, nepovratno ćemo ugasiti njihovu nacionalnu svest. Književnost, bioskop i pozorište će proslavljati najniža ljudska osećanja. Mi ćemo na svaki način podržavati one koji budu usađivali u čovekov razum kult seksa, nasilja, sadizma i izdaje – jednom rečju svake nemoralnosti.

U upravljanju državom, mi ćemo izazivati haos i nered. Neprimetno, no aktivno i postojano, pomagati despotizam činovnika, korupciju i neprincipijelnost. Čestitost i pravednost biće ismevani, nikome neće biti nužni i biće smatrani ostatkom prošlosti. Grubosti i naglost, laž i obmana, pijanstvo, narkomanija, izdajništvo, šovinizam i neprijateljstvo prema narodima – sve ćemo to kultivisati u svest ljudi.

I mali broj, veoma mali broj ljudi će shvatiti o čemu se radi. Ali, takve ćemo ljude staviti u bespomoćan položaj, ismevati se sa njima, oklevetati ih i proglasiti ih otpadnicima društva. Mi ćemo rušiti duhovne vrednosti, vulgarizovati i uništavati osnove narodne moralnosti. Na takav način ćemo rasklimati pokoljenje za pokoljenjem, lovićemo ljude u detinjstvu i mladalačkom dobu, uvek ćemo glavnu stavku da bacamo na omladinu, demoralisati, razvrašćivati i obeščaćivati je. Eto, tako ćemo mi to da uradimo“.
Alen Dales

Alen Dales: „Razmišljanja o sprovođenju američke posleratne doktrine protiv SSSR „, i protiv Istoka 1945 godine
Još 1945. godine dok se tenkovske i puščane cevi i cevi Kaćuša nisu bile ni ohladile, između Amerike i Nemaca potpisan je ugovor o saradnji u oblasti obaveštavanja i špijunaže. Nemačku stranu na ovom dogovaranju i ugovaranju je zastupao general Rajnhard Gelen komandant obaveštajnog odeljenja generalštaba Vermahta – sektor istok, a američku aktuelni šef obaveštajne službe SAD, Vilijam Donovan i budući prvi šef CIA-e Alen Dales. Ovaj drugi je poznat po izrazitoj mržnji prema Slovenima, Rusima posebno [1].

Akademik Boris Olejnik: odlomak iz romana „Dve godine u Kremlju“
„Odmah posle završetka Drugog svetskog rata 1945. godine, šef američke obaveštajne službe Alen Dales napravio je tajni plan za razbijanje SSSR. Samo ukratko iznosimo deo tog plana:
Posejavši u Sovjetskom Savezu haos, mi ćemo neprimetno zameniti njihove vrednosti lažnim vrednostima i naterati ih da veruju u ove lažne. Kako? Mi ćemo pronaći svoje istomišljenike, svoje saveznike i saradnike … u samoj Rusiji …

Iz literature i umetnosti, na primer, postepeno ćemo istisnuti njihovu socijalnu suštinu, odučićemo umetnike i lišiti ih želje da se bave opisivanjem i istraživanjem procesa koji se odigravaju u dubini narodnih masa. Literatura, teatar i film prikazivaće i proslavljaće najniže ljudske instinkte. Mi ćemo svim sredstvima podržavati i forsirati takozvane umetnike koji će širiti i usađivati u ljudsku svest kult seksa, nasilja, sadizma, izdaje – rečju nemoral. U upravljanju državom stvorićemo haos i zbrku. Mi ćemo neprimetno ali i aktivno i postepeno podsticati nastranost činovnika, korupciju, neprincipijelnost. Birokratizam i aljkavost proglašavaće se za vrlinu. Poštenje i čestitost postaće predmet podsmevanja, nikome neće biti potrebni i pretvoriće se u ostatak prošlosti. Podlost i drskost, laž i prevara, pijanstvo i narkomanija, nepoverenje, bezočnost, izdajstvo, međunacionalne mržnje, prvenstveno mržnja prema ruskom narodu – sve ćemo to neprimetno kultivisati, sve će to doživeti pravi procvat.

I samo će mali broj njih prozreti šta se događa. Ali te ljude mi ćemo dovesti u bezizlazan položaj, učinićemo ih predmetom podsmevanja: naći ćemo načina da ih slomimo i proglasimo otpacima društva. Potkopavaćemo duhovne korene, banaliziraćemo i otrcavaćemo temelje narodnog morala.

Na taj način, idejno i duhovno ćemo slabiti jednu za drugom Rusku generaciju, oslobađajući je pravoslavnog fanatizma. Borićemo se za ljude još od njihovog detinjstva, njihovih mladalačkih dana. Uvek ćemo naglasak stavljati na omladinu, činićemo je razvratnom i deformisanom. Stvopićemo od mladih cinike, vulgarne ljude, kosmopolite „.

Kompletan tekst direktive NSC 20/1 na engleskom jeziku [2] Kucana kopija teksta poklapa se sa sadržajem u knjizi i to bi bio neki dodatni uvid u kompletu ca prvim dvema stranicama ::
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top