ZEMLJA - ‘tepsija ili lopta’??

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A zasto se onda letovi podudaraju sa Glesonovom mapom a nemaju smisla na okrugloj maketi globusa? Imas na tik-toku koliko god hoces videa na tu temu, pa nisi ni jedan uzeo da oboris. Opet kopiras tudje..

Imaju letovi smisla uzimajući u obzir da je zemlja okrugla. Zašto ti to ne razumiješ, meni je zaista nejasno. Nego, kad već spominješ te neke 'tiktokaše', jesu li objasnili zašto je pogreška u odnosu veličine Australije i SAD-a 208 %. Kako je to moguće, ako netko ravnu zemlju crta na ravnom papiru, mapi???

Moja profesionalna domena su konstrukcije zgrada, velikih i visokih, 30 etaža, i nacrti koji do mene dođu od arhitekata točni su 'do u milimetar' i kotirani. Zato ja vrlo dobro znam zašto su greške u zemljopisnim veličinama na geografskim kartama i do 1300%, kao u slučaju Grenlanda i Afrike. To je zbog toga što se dijelovi zemlje 'skidaju sa oplošja sfere, peglaju i lijepe na dvodimenzionalnu kartu. Da je zemlja ravna, geografske karte bi bile točne gotovo kao arhitektonsko-građevinski nacrti - 'do u milimetar'.

Ako je zemlja globus, onda ni jedna karta nije tacna, jer se trodimenzionalni objekat ne moze preneti na ravnu povrsinu. To je nemoguce. A ja sam to odmah rekao, pa sada ti ponavljas kao da je to nepoznato.

Točno mire. Samo što ti nikako povući konzekvence slijedom ove činjenice. A to znači priznati - da, zemlja nije ravna ploča, jer da je zemlja ravna ploča, onda ovakve greške na dvodimenzionalnim kartama ne bi bile moguće.

Otkud ti znas, da su kontinenti te velicine? Verujes sta su ti oni rekli?

Ja do u 'centimetar kvadratni' mogi izmjeriti i saznati veličinu stana u kojem živim. Tako su tisuće ljudi mjerili i izmjerili zemlju po kojoj hodaju, pa tako znamo koliko su pojedine zemlje velike koliko pojedini kontinenti koliko koja rijeka dugačka itd, itd, itd,. .. Da su ti ljudi zli i lažovi, već bi ih neki 'tiktokaši' razotkrili i osramotili.

Jesi li ti ikada provjeravao tko su i kakvi su ti ljudi kojima ti vjeruješ?

Pa moreplovci nisu koristili GLOBUSE za navigaciju (niti su znali da je zemlja okrugla) vec su sa sobom nosili RAVNE MAPE.

Razlog je taj što su ljudi zemljopisne mape počeli crtati na dvodimenzionalnoj (ravnoj) mapi još prije nego što su shvatili da je zemlja sferična. A i dan danas se nose ravne mape, jer je čovjekovom oku prispodobiviji i razumljiviji takav prikaz, s obzirom da doseg čovjekova vida je toliki (malen) da ono što on oko sebe vidi jeste ravno - 'nezakrivljeno''.

Kako su onda oni uspeli da obidju svet i stignu gde su krenuli, ako su te razdaljine na ovim kartama netacne?

Neki nisu nikada stigli gdje su krenuli, a oni koji su stizali na cilj puta putovali bi više ili manje nego što su planirali, ovisno o tome koliko im je tadašnje znanje o daljinama bilo točno.

Slape, pa ti podjes od pretpostavke da su dimenzije kontinenata i razdaljina na maketi globusa tacne,

Tako je. Na maketi globusa su točne, točno onoliko koliko je
maketa zemlje vjerna stvarnom obliku zemlje, koja je 'geoid', 'sferoid'.

a onda kazes "zar su moguce tolike netacnosti prilikom prikazivanja dimenzija na ravnoj".

Tako je. Ako je zemlja ravna, otkuda tolika greška na 'ravnom nacrtu zemlje'. Rekoh ti, ja izvođačima građevine, na svojim ravnim nacrtima armature do u centimetar točno nacrtam i iskotiram svaku armaturnu šipku. I ljudi naprave zgradu. Što misliš, da su oni htjeli iskoristiti moj armaturni nacrt ravne ploče i armirati nekakvu sferičnu ljusku, što bi se dogodilo? Bi li uspjeli?

Pa cime si uopste dokazao da su dimenzije na maketi okrugle tacne?

Nicim!

Matematikom.

Ovo bi imalo smisla kada bi mi sasvim sigurno znali da su te razdaljine i dimenzije na maketi globusa tacne!

Izoli prvo dokazi da su te dimenzije na globusu tacne!

Ovo je drsko. Ti se pozivaš na 'vjeru tiktokaša', a meni kažeš izvoli dokaži. Kad bih ja bio drzak kao i koliko ti, onda bih konstatirao - luđak treba biti pa nevidjeti da nešto ne štima s kartom na kojoj je Grenland jednak Africi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sta je razumno a sta nerazumno?

Ako se nitko s uzvisine, osim Isusa, nikada nije uspeo 'gore na nebo' nego se svi skotrljali niz padinu, onda je razumno zaključiti da čovjeka (i sve stvari, predmete) privlači nešto 'prema zemlji'.

Sta je SILA? Definisi silu?

Ono što masi daje ubrzanje.:) I linearno je proporcionalna i masi i ubrzanju.

Ne mozes da definises ni sta ta rec znaci, a dodajes joj prefiks BEZLICNA!

Vidiš da mogu, eno ti je gore.

Ako se fica krece uz pomoc motora, to ne znaci da je u pitanju BEZLICNA SILA!

Ja tu silu ne zovem bezličnom, niti ličnom. Ja samo konstatiram postojanje nečega, i ne dajem mu nikakav atribut.

Sam proces unutar motora je uzrokovan kretanjem atoma, a ti nisi dokazao da je to BEZLICAN PROCES! Kako ti uopste znas da atomi ne poseduju svest!?

A znaš li ti da posjeduju? Jesi li ti bio u atomu i je li ti atom tom prilikom otkrio neku istinu o svojoj svijesti?

Dakle, ovdje nije riječ o mome znanju ili neznanju, nego o mojoj vjeri u Trojedinoga Boga, koja me poučava da su ovi tvoji iskazi o 'svijesti atoma' teška hereza - panteizam. I, HVALA NE BIH.

To je kao da ja napravim MOTOR NA KRAVLJI IZMET - UNUTRA DELUJU BAKTERIJE koje ga pokrecu. A onda ti (koji ne znas sta se u motoru desava), govoris kako se ceo proces desava uz pomoc BEZLICNE SILE???

To je van svake pameti!

Opet mi podmećeš bezličnu silu i nudiš panteizam. Nemoj, mire.

Ti mi objasni?

Kako znas da elektrone pokrece neka nevidljiva bezlicna sila a ne Bog?

Bog je sve stvorio i sve pokreće. Ja tako vjerujem.

SILU? Koju silu Slape?

Kako ja mogu da poreknem nesto sto mi ti nisi dokazao? Sta je GRAVITACIJA, kako nastaje, sta je formira i odakle dolazi?

Kao prvo, gravitacija dolazi od Boga. Gravitacija je Božja sila. Kako to znamo? Pa znamo zahvaljujući razumu kojim nas je Bog obdario, i tako nam omogućio da spoznamo po kakvim se Božjim zakonima ponaša sve stvoreno. Tako svjedočimo i saznadosmo da se od Boga stvorena materija ne ponaša hirovito i nepredvidivo, nego po točno od Boga zacrtanim pravilima - Božjim zakonitostima. Pa tako svjedočimo da se stvari (mase) privlače, struja teče uvijek s višeg na niži potencijal, rijeke (vode) teku uvijek s više na nižu visinu, zrak se uvijek giba iz zone višeg prema zoni nižeg tlaka, itd, itd.

Lako je reci NEKAKVA SILA POKRECE SVE - na osnovu pojavnog posmatranja, a sasvim drugo dokazati njenu sustinu - sta ona zapravo jeste!

Znaci, sta god nauka ne moze da objasni, ona pripise BEZLICNOJ SILI!

Vidiš da ja ipak sve pripisujem Bogu. Samo što moj Bog nije divljak pa da u onome ono što je On stvorio vlada nered - da se ne zna tko pije a tko plaća. Da jedan put sunce izlazi na istoku a sljedećeg jutra na zapadu. Ili, da rijeke poteku uzvodno i uz brdo i tako poplave i pobiju milijune i milijune ljudi. Moj Bog je Bog reda i zakona - gravitacija je Božja, tečenje struja (elektro i zračnih) i rijeka je Božja zakonitost. A čovjeku je dao razum da otkriva ove Božje zakonitosti upravo zato kako bi slavio Boga.

Tako izbegavaju Boga, a takvih sila je bezbroj u fizici! I ni nijednu nisu objasnili sta je, kako nastaje i odakle dolazi, sta je izaziva..

Temelj svih kretanja jeste BOG Slape, a ne nekakve bezlicne sile! Bez Boga nema ni kretanja ni zivota!

Boga izbjegavate vi koji se grozite notorne činjenice nazvati Božjim, za gravitaciju reći - Božja gravitacija.

Kakav je ovo dokaz? Samo si potvrdio da postoji razlika u velicinama na globusu i na Glesnovoj mapi, sto sam ja nebrojeno puta ponovio. Ko je to sporio?

Globus pusti meni, nego ti objasni kako je nastala razlika u veličinama 208%, pri prenošenju slike ravne zemlje na ravnu kartu???

Dakle, ovo nista ne dokazuje, jer ti ne znas da li su te velicine na globusu tacne.

Stotine tisuća ljudi izmjerilo i svi se slažu da je tako. Zašt ih vi ravnozemljaši ne osramotite. Odite vi izmjerite i pokažite i dokažite ljudima da su ovi kurvini sinovi koji su sve slagali.

Da bi mi potvrdio da su velicine na globusu tacne, moras sesti i provozati se :) , ili mi dokazati letovima..

Dakle? Hoces li dokazati?

Okruglozemljaši (tisuće njih) su mjerili i nešto tvrde. Vi, ravnozemljaši, kažete da oni lažu, ali vi još niste mjerili. Dakle, vi ste na redu. 'Metre u ruke' i mjerite. Vaše ponašanje je kurvanjsko, jer niječete točnost njihovih mjerenja a vi uopće niste mjerili. Karvanjski da ne može biti kurvanjskije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Imaju letovi smisla uzimajući u obzir da je zemlja okrugla. Zašto ti to ne razumiješ, meni je zaista nejasno. Nego, kad već spominješ te neke 'tiktokaše', jesu li objasnili zašto je pogreška u odnosu veličine Australije i SAD-a 208 %. Kako je to moguće, ako netko ravnu zemlju crta na ravnom papiru, mapi???

Objsani bar jedan let koji oni pominju na tik-toku? Pokazi mi da ima smisla na maketi okrugle?

Cme ti dokazujes da je Australija i Amerika tacno te velicine, cime? Rekli su da jeste i ti verujes?

Znaci ti podjes od pretpostavke da su velicine na maketi okrugle tacne, pa onda mene pitas zasto se ne moze preneti na mapu ravne?

To pitanje je samo po sebi besmisleno!


Moja profesionalna domena su konstrukcije zgrada, velikih i visokih, 30 etaža, i nacrti koji do mene dođu od arhitekata točni su 'do u milimetar' i kotirani. Zato ja vrlo dobro znam zašto su greške u zemljopisnim veličinama na geografskim kartama i do 1300%, kao u slučaju Grenlanda i Afrike

Kakve veze ima velicina zgrada? To je relativno mala povrsina koja se moze izmeriti u odnosu na velicinu kontinenata. Na osnovu velicine zgrada ti ne mozes zakljuciti kolika je velicina kontinenata!

A uzimas li ti u obzir zakrivljenost zemlje kada recimo konstruises most ili prugu, ili bilo koji objekat koji zahteva da se to uracuna???


To je zbog toga što se dijelovi zemlje 'skidaju sa oplošja sfere, peglaju i lijepe na dvodimenzionalnu kartu.

A kako ti znas da su te dimenzije tacne?

Ti kazes "ne moze se zalepiti na dvodimenzionalnu kartu? PA JA SAM PRE TEBE GOVORIO DA SE NE MOZE ZALEPITI, ali ne radi se o tome, vec ti polazis od pretpostavke da su dimenzije na okrugloj tacne pa onda mene pitas "zasto se ne moze zalepiti"?

Stvarno beamislica!


Da je zemlja ravna, geografske karte bi bile točne gotovo kao arhitektonsko-građevinski nacrti - 'do u milimetar'.

Ti polazis od pretpostavke da su dimenzije na okrugloj tacne pa pitas zasto na dvodimenzionalnoj mapi nisu!?

Covece cime si dokazao da su te dimenzije na okrugloj tacne? Cime???

Prvo dokazi tacnost svojih dimenzija, pa me onda pitaj zasto su na mojoj mapi netacne!


Točno mire. Samo što ti nikako povući konzekvence slijedom ove činjenice. A to znači priznati - da, zemlja nije ravna ploča, jer da je zemlja ravna ploča, onda ovakve greške na dvodimenzionalnim kartama ne bi bile moguće.

Aman covece, kako ti znas da postoje "greske" u velicinama kontinenata na mapi ravne???

Ti podjes od pretpostavke da su na okrugloj dimenzije tacne, pa me pitas zasto nisu na ravnoj tacne? Pritom nisi nicim dokazao da su na okrugloj dimenzije tacne!

Ovo je skroz besmisleno!


Ja do u 'centimetar kvadratni' mogi izmjeriti i saznati veličinu stana u kojem živim. Tako su tisuće ljudi mjerili i izmjerili zemlju po kojoj hodaju, pa tako znamo koliko su pojedine zemlje velike koliko pojedini kontinenti koliko koja rijeka dugačka itd, itd, itd,. .. Da su ti ljudi zli i lažovi, već bi ih neki 'tiktokaši' razotkrili i osramotili.

COVECE BOZJI, NE MOZES NA OSNOVU STANOVA MERITI DIMENZIJU KONTINENATA PLANETE, JER STANOVI ZGRADE I FIZICKI OBJEKTI NE CINE NI 90% UKUPNE POVRSINE ZEMLJE. ZAPRAVO CITAVO STANOVNISTVO BI STALO NA SAMO JEDAN KONTINENT DA IH NASLAZES SA SVIM GRADJEVINAMA KOJE SU IKADA NAPRAVILI!

Znaci, ajde se malo uozbilji. Ti ne mozes znati kolika je stvarna povrsina kontinenata, jer postoji i divljina, i mesta gde covek nije ni krocio. Ta povrsina obuhvata mnogo vise od povrsine naseljenih mesta, a ti na osnovu naseljenih zelis odredjivati velicinu kontinenata?

Sta pises ti?


Jesi li ti ikada provjeravao tko su i kakvi su ti ljudi kojima ti vjeruješ?

Jesam, ta prica kako oni promovisu ravnu zemlju da bi "zaradili" je suplja ko saksija, jer u vreme kad sam ja poceo da pratim tu temu niko od njih nije zaradjivao ni dinar! Naprotiv svi su se smejali, a oni ispadali budale. Tek kad je ravna zemlja postala popularna, pojavili su se neki kojibsu hteli da zarade..

Inace, niko sa bar malo mozga ne bi pokusao da zaradi na nekoj smesnoj prici o ravnoj zemlji, pre bi pravio klipove o gologuzim starletama nego o ravnoj zemlji..


Razlog je taj što su ljudi zemljopisne mape počeli crtati na dvodimenzionalnoj (ravnoj) mapi još prije nego što su shvatili da je zemlja sferična. A i dan danas se nose ravne mape, jer je čovjekovom oku prispodobiviji i razumljiviji takav prikaz, s obzirom da doseg čovjekova vida

Ovim si sam sebe osporio! Ako su DIMENZIJE NETACNE, kako su mogli da doplove do odredjenog kontinenta, da putuju izmedju naseljenih mesta, kako su znali tacno vreme dolaska ako su dimenzije i razdaljine na njoj netacne?

doseg čovjekova vida je toliki (malen) da ono što on oko sebe vidi jeste ravno - 'nezakrivljeno''.

Prema kalkulatoru zakrivljenosti, odnosno ako uzmemo u obzir tacan obim zemlje, na odredjenoj visini morao bi da vidis kako se horizont spusta, a ti koliko god da se popnes ne vidis hirizont da se spusta i ne vidis zakrivljenost.

Na kraju krajeva, ako pogledas svetionike za navigaciju, svetlost se vidi i na razdaljinama na kojima prema kalkulatoru zakrivljenosti ne bi smela da bude vidljiva!

Isto je sa radarskim signalom, on putuje pravolinijski, a detektuje objekat koji je ispod horizonta! To je nemoguce!

Danas se koriste i laserska oruzja, koja ne bi mogla da funkcuonisu, niti da gadjaju objekte na toliko udaljenosti zbog zakrivljenosti.

Cak ni standardne rakete ne bi mogle da funkcionisu, odnosno ne bi mogle da pogadjaju cilj ako se ne uracunava zakrivljenost!

Sve ovo ne bi moglo da funkcionise, osim ako je zemlja VECIH DIMENZIJA ili NIJE SFERA!


Neki nisu nikada stigli gdje su krenuli, a oni koji su stizali na cilj puta putovali bi više ili manje nego što su planirali, ovisno o tome koliko im je tadašnje znanje o daljinama bilo točno.

Ja sam govorio prvenstveno za putovanje izmedju naseljenih podrucja tj. kopnom. Uvek se znalo vreme dolaska, i mogao si tacno da proracunas i izmeris duzinu putovanja! Tu nije bilo prostora za kasnjenje, zavisili od brzine dostave, a uslucaju rata, glasnici su morali stici na vreme da odnesu poruku itd..

Tako je. Na maketi globusa su točne, točno onoliko koliko je maketa zemlje vjerna stvarnom obliku zemlje, koja je 'geoid', 'sferoid'.

Ajde molim te ne pisi besmislice, posao si od pretpostavki kako su dimenzije na okrugloj tacne (nicim dokazao) pa sad trazis da ja obaram.

Ajde dokazi da su ti dimeznije tacne!?

Kako su bre tacne? Ni obim zemlje ti nije tacan pa kako ce dimenzije biti tacne??? Prostim testom mozes ovo potvrditi.. Usmeris laserski zrak pa ako se na odredjenoj razdaljini svetlost ne vidi, to znaci da si ispod horizonta.. Kada su testirali u Srbiji svetlost se videla i na razdaljini gde prema kalkultoru zakrivljenosti nikako ne bi smela da se vidi. To znaci da vam ni OBIM ZEMLJE NIJE TACAN ili da je zemlja ravna!


Tako je. Ako je zemlja ravna, otkuda tolika greška na 'ravnom nacrtu zemlje'.

Ti si nepopravljiv, uzmes tudju informaciju pa vrtis u krug, ponavljas a ne dokazujes time nista..

Ja sam ti lepo rekao da su tvoje dimenzije pretpostavka i da cak NI OBIM ZEMLJE VAM NIJE TACAN! Ako obim zemlje nije tacan (sto je dokazano brojnim eksperimentima), ne mogu ni dimenzije kontinenata biti tacne!


Rekoh ti, ja izvođačima građevine, na svojim ravnim nacrtima armature do u centimetar točno nacrtam i iskotiram svaku armaturnu šipku. I ljudi naprave zgradu. Što misliš, da su oni htjeli iskoristiti moj armaturni nacrt ravne ploče i armirati nekakvu sferičnu ljusku, što bi se dogodilo? Bi li uspjeli?

Covece Bozji, gde sam ja rekao da se to moze preneti na ravnu povrsinu! Samo mi to navedi gde sam to rekao?

Sta je s tobom?



Kojom si matematikom dokazao, racunajuci kvadraturu i velicinu zgrada naseljenih gradova? Ajde nemoj me zasmejavati..


Ovo je drsko. Ti se pozivaš na 'vjeru tiktokaša', a meni kažeš izvoli dokaži. Kad bih ja bio drzak kao i koliko ti, onda bih konstatirao - luđak treba biti pa nevidjeti da nešto ne štima s kartom na kojoj je Grenland jednak Africi

Sta je drsko od mene? Sto trazim da mi dokazes da su tvoje dimenzije kontinenata tacne?

Ne mozes osporavati moje dimenzije ako nisi dokazao da su tvoje tacne!

Kazes "tik-tok dokazi", pa koji su tvoji dokazi za dimenzije???

Bavis se PREMERAVANJEM STANOVA I KUCA i time dokazujes povrsinu kontinenata, a znas da se tako ne moze meriti povrsina! Ljudi su uglavnom skoncenteisani po manjim mestima i gradovima, ako bi ih sve sakupio, mogao bi celokupno stanovnistvo sveta da stavis na jedan kontinent SAD-a i jos bi bilo mesta!

Ako neces da uzmes moje dimenzije kao tacne ok, ali NI OBIM ZEMLJE TI NIJE TACAN! Naucno je dokazano da vam obim nije tacan, a ako obim nije tacan, onda ni tvoje dimenzije kontinenata nisu, zato ne pisi ovde besmislice!


Ako se nitko s uzvisine, osim Isusa, nikada nije uspeo 'gore na nebo' nego se svi skotrljali niz padinu, onda je razumno zaključiti da čovjeka (i sve stvari, predmete) privlači nešto 'prema zemlji'.

Definisi "PRIVLACI NESTO"!

Nemas definiciju sta je to sto privlaci sve predmete, pa dajes epitet - "BEZLICNE SILE".

Ja sam lepo pitao sta tebe pokrece? A ti si izbegao da mi das odgovor, jer znas da tebe ne pokrece nikakva BEZLICNA SILA, vec Bozji DUH!

Isto je sa elektronima koji se krecu oko jezgra, ne pokrece njih nekakva BEZLICNA SILA vec Bog koji prozima sve stvari svojim pokretackim Duhom!

Isto je sa onim sto ti nazivas GRAVITACIJA, to nije BEZLICNA SILA!


Ono što masi daje ubrzanje.:) I linearno je proporcionalna i masi i ubrzanju.

Ono sto masi daje ubrzanje u motoru na kravlji izmet su bakterije, a ti onda ne znajuci sta se desava u motoru ovo nazivas BEZLICNOM SILOM!

Isto je sa GRAVITACIJOM, kretanjem elektrona oko jezgra itd.. Sve se pokrece interakcijom zivih bica, koje Bog pokrece svojim Duhom.

Nije rec o BEZLICNOJ SILI, vec O SILI KOJU STVARAJU ZIVI ORGANIZMI! Nauka ne poseduje elementarno znanje koje bi objasnilo sustinu kretanja i kako ono nastaje.. Jedini odgovor na to sta je kretanje daje kvantna fizika donekle i biblija.


Ja tu silu ne zovem bezličnom, niti ličnom. Ja samo konstatiram postojanje nečega, i ne dajem mu nikakav atribut.

Iz tvog pisanja se vidi da si ipak insiatirao da je bezlicna..

A znaš li ti da posjeduju? Jesi li ti bio u atomu i je li ti atom tom prilikom otkrio neku istinu o svojoj svijesti?

Kazes da ne nazivas gravitaciju BEZLICNOM, a onda i dalje insistiras da je bezlicna?

Ja nisam ovo izmislio, Ajnstajn i njegove kolege su dosle do zakljucka da najsitnija cestica svetlosti moze da cita njihove misli i da se shodno tome ponasa na nacin kako ona odabere, tj. reagujuci na akcije coveka, u zavisnosti od toga da li je covek posmatra ili ne... Prvo su misli da je neka greska u aparaturi, ali posle bezbroj testova su frustrirani pomislili da ih cestica namerno zeza, da im se suportstavlja po svojoj volji. Medjutim to su odbacili kao nemoguce, jer nije zivo bice, pa su zakljucili da "covek nekako svojim mislima utice na rezultat eksperimenta, da kreira stvarnost".

Na sta je Anstajn izjavio: "Ja ne mogu da verujem da mesec nije tu ako ga ja ne posmatram".

Njihov zakljucak je bio da covek nekako svojim mislima kreira svrarnost..

Imas taj eksperiment pa malo citaj..

Dakle, oni su na samom pocetku pravilno zakljucili da cestica ima svoju volju i da moze da misli, ali su to odbacili kao nemoguce (jer cestica nije zivo bice), pa su onda zakljucili kako covek nekako manipulise eksperimentom uz pomoc svojih misli i kreira rezultat.

Ja i dalje verujem u prvi njihov zakljucak da je cestica ziva i svesna, sto je u skladu sa biblijom.


Dakle, ovdje nije riječ o mome znanju ili neznanju, nego o mojoj vjeri u Trojedinoga Boga, koja me poučava da su ovi tvoji iskazi o 'svijesti atoma' teška hereza - panteizam. I, HVALA NE BIH.

Slape svaka celija u nasem telu ima sposobnost da donosi odluke, krece se, pokrece imuni odgovor itd.., to je zivo!

Nivo svesti nije bitan, vec da je to sposobno na interakciju sa okolinom, da je sklop viseg organizma kojeg pokrece Bozji Duh. Priroda je kao jedan savrsen organizam..

To nije nikakva hereza, mozes da izvrces do mile volje.. Pa i najmanja zivotinja - buba ima odredjeni nivo svesti, sasvim dovoljan da Bog moze tom bicu da naredi akciju.

Slicno je sa atomima, sto je potvrdio Anstajn..


Opet mi podmećeš bezličnu silu i nudiš panteizam. Nemoj, mire.

A gde si ti ovde nasao "panteizam"?

Bog je sve stvorio i sve pokreće. Ja tako vjerujem.

Vama je gravitacija obicna - "bezlicna sila!" Sto znaci, da ako se sutra Bog povuce i ostavi nas potpuno, gravitacija i svo kretanje bi i dalje teklo. Po takvoj teoriji nastavilo bi da se krece po nekakvim zakonitostima. Ali zakoni i kretanje ne mogu da postoje odvojeno od Boga! Sve bi stalo i umrlo!

Znaci, ne postoji vreme ni kretanje, ni zivot, bez Boga, a kretanje je posledica zivota. Ono sto ti nazivas "zakonom" inikako nije bezlicno jer njegov Duh pokrece! Sta god da Bog stvori to ne moze biti mrtvo, jer Bog nije Bog mrtvih! A sta god da takne - ozivljava, on sa njim komunicira naredjuje mu. Imas u bibliji da Bog prica sa predmetima, sa zemljom, sa oblacima, sa zvezdama...

Nije Bog ludak da prica sa nezivim stvarima!!!


Tako svjedočimo i saznadosmo da se od Boga stvorena materija ne ponaša hirovito i nepredvidivo, nego po točno od Boga zacrtanim pravilima - Božjim zakonitostima.

Upravo je Ajnstajn dokazao da se materija ponasa kako ona hoce.. :)

Nema tu nekakvih "zakonitosti"? Sta je "zakonitost"? Ti koristis termine, koje ne razumes i ne mozes da definises!

Cuj zakonitost, nesto se desava nelrestano, pa ti zakljucujes da to radi neka "nevidljiva sila", a posto je "ponavljajuci proces" i moze se "predvideti" njegovo buduce kretanje, ti ovo nazivas "zakonitoscu"..

Aman covece, to sto se automobil krece u jednom pravcu stalno ne znaci da sutra nece skrenuti s puta! Ne mozes reci da postoje nekakve "zakonitosti" u prirodi, u smislu "predvidljive sile", jer su to sve promenljive konstante!

Auto se krece po volji vozaca, a isto tako se krecu i cestice Bozjom voljom, ali on moze da promeni njihov smer. Inace, Bog je ziv pa su mu i cestice zive, a ovo potvrdjuje naucni eksperiment..


Vidiš da ja ipak sve pripisujem Bogu. Samo što moj Bog nije divljak pa da u onome ono što je On stvorio vlada nered - da se ne zna tko pije a tko plaća

Ko je rekao da vlada nered? Sve se pokorava Bozjoj volji, cestice su zive, mogu da misle i da komuniciraju, tako reaguju i na Bozje naredbe.

Pa Isus se obraca i vetru kada kaze: CUTI UMUKNI!, a vetar ga slusa. Ispada da je Isus pricao sam sa sobom. Ne bi se obracao nekoj nezivoj stvari da nije svesna. Tako i Bog u bibliji razgovara sa nezivim stvarima stalno.. Ajde malo razmisli, zasto ro radi?


Da jedan put sunce izlazi na istoku a sljedećeg jutra na zapadu

A BOG ZAPOVEDA SUNCU I MESECU U BIBLIJI!

Slape, kako moze da zapoveda nezivim stvarima i da im se obraca?

Ajde malo razmisli.. Ako je nauka dokazala da i najsitnija cestica reaguje na misli coveka, sta mislis kako reaguje na zivoga Boga i njegove naredbe?

Ne postoje u prirodi nepromenljive zakonitosti nekakve nevidljive sile koje su nezavisne od Boga! Ispada po tebi da je on postavio nekakve sile da sve pokrecu, a on ne mora prstom da mrdne!

To tako ne funkcionise!

BOG NEPRESTANO POKRECE SVE, ON ZAPOVEDA SUNCU, MESEU, POKRECE KISU I ATOME, A NA KRAJU I COVEKA.. TO JE SVE ZIVO!

Sve se pokrece po volji tvorca, osim coveka koji moze da izabere da li ce da slusa..


Boga izbjegavate vi koji se grozite notorne činjenice nazvati Božjim, za gravitaciju reći - Božja gravitacija.

Ja necu davati slavu BEZLICNOJ SILI, i govoriti kako Bog ne odrzava i ne pokrece prirodu! Kako sve funkcionise po "automatizmu"! Ja cu slaviti Boga zato sto - ON ZAPOVEDA SVOME SUNCU DA OBASJAVA ZLE I DOBRE, STO NJEGOVA KISA PADA I NA PRAVEDNE I NA NEPRAVEDNE". A ti veruj u "bezlicnu silu", da se sve pokrece po automatizmu bez Bozjeg prisustva i uticaja! To je religija savremenih vracara, koji sebe nazivaju "naucnici".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
COVECE BOZJI, NE MOZES NA OSNOVU STANOVA MERITI DIMENZIJU KONTINENATA PLANETE, JER STANOVI ZGRADE I FIZICKI OBJEKTI NE CINE NI 90% UKUPNE POVRSINE ZEMLJE. ZAPRAVO CITAVO STANOVNISTVO BI STALO NA SAMO JEDAN KONTINENT DA IH NASLAZES SA SVIM GRADJEVINAMA KOJE SU IKADA NAPRAVILI!

Znaci, ajde se malo uozbilji. Ti ne mozes znati kolika je stvarna povrsina kontinenata, jer postoji i divljina, i mesta gde covek nije ni krocio. Ta povrsina obuhvata mnogo vise od povrsine naseljenih mesta, a ti na osnovu naseljenih zelis odredjivati velicinu kontinenata?

O, Bože, Bože!?!?!?

Ti misliš da sam ja imbecil, imbecilčina!? Misliš da bih ja mjerio veličinu grada, države ili čitavog kontinenta, tako da izmjerim veličinu svih stanova i svih kuća, pa onda veličinu svih puteva i autocesta, pa veličinu svih lokava, rijeka i jezera, pa veličinu svakog vrta, njive i livade, pa veličinu svake staje i kokošinjaka i svakog legla svih divljih zvijeri - i onda podvukao crtu i sve to zbrajao!?!?!?!?

Mire, nisam ja ovakav imbecil kakav se tebi činim. :ludd/: Ne bih ja veličinu država i kontinenata mjerio ovako kako si ti zamislio da bih ja mjerio. Znam ja drugačije mjeriti koristeći matematiku, geometriju. Evo najprostiji primjer da shvatiš kako bih ja izmjerio, na primjer, jedan kontinent.

Pretpostavimo da kontinent ima pravokutni oblik - četverokut sa pravim kutovima i stranicama a (duljina) i b (širina). Izmjerio bih duljine ovih dviju stranica i površinu ovakvog kontinenta dobio množenjem ove dvije veličine. Dakle, površina bi bila: P = a x b.

Ne bih ja mire, kako ti misliš i meni podmećeš, mjerio svaku kuću, svaku cestu, svaki kokošinjac, svaku lokvicu, svako, svako, ... na ovom pravokutnom kontinentu, nego ovako kako ti gore opisah.

Ako ćeš reći da kontinenti, države, gradovi, sela itd, itd, nisu pravokutnog oblika, ništa zato, ni tada ne treba mjeriti svaki kokošinjac, svaku cestu, lokvu i birtiju, dovoljno je detektirati samo konture (obrise) pojedinog zemljopisnog entiteta.

Ovo, a i sve ostalo što si napisao komentirat ću još jednim kratkim komentarom:

Ovo je skroz besmisleno!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pretpostavimo da kontinent ima pravokutni oblik - četverokut sa pravim kutovima i stranicama a (duljina) i b (širina). Izmjerio bih duljine ovih dviju stranica i površinu ovakvog kontinenta dobio množenjem ove dvije veličine. Dakle, površina bi bila: P = a x b.

A sto si onda pominjao kuce i gradjevine?
Drugacije se i ne moze izmeriti povrsina nego na osnovu gradjevina i cesta koje se prostiru duzinom stranica..

Ne bih ja mire, kako ti misliš i meni podmećeš, mjerio svaku kuću, svaku cestu, svaki kokošinjac, svaku lokvicu, svako, svako, ... na ovom pravokutnom kontinentu, nego ovako kako ti gore opisah.

Nisam ja tebi nista podmetao, vec kako si i napisao..

Kako ti mislis dobiti P = a x b ?

Kako ces dobiti duzinu stranica ako ne uzmes u obzir i gradjevine, ceste itd.. koje se prostiru duz tih stranica? Naravno da ne moras uzeti u obzir svaku gradjevinu, ali moras znati razdaljinu izmedju njih, a sta je sa sumama i nenaseljenim podrucjima? Dakle pises besmislice..

Na svetu ima toliko nenaseljenih podrucja gde nema ni jedne jedine gradjevine ni puteva da bi ti znao razdaljinu, gde ljudi ne zive, i zato tvoja racunica gubi smisao..

Zapravo vise je nenaseljenih nego naseljenih podrucja, jer ljudi su skoncentrisani po gradovima, zauzimaju maksimalno 20% povrsine planete!

Ako ćeš reći da kontinenti, države, gradovi, sela itd, itd, nisu pravokutnog oblika, ništa zato

Nebitan je oblik, svejedno mozes izmeriti, ali moras znati duzinu stranica..

Mozes dobiti duzinu stranica jedino kako si i opisao, mereci gradjevine duz tih stranica i razdaljinu izmedju njih. Ali ne mozes tako dobiti povrsinu svih kontinenata, jer ljudi su skoncentrisani po gradovima, i ne zive celom duzinom kontinenta, recimo Australija je prilicno nenaseljena.

Ovo, a i sve ostalo što si napisao komentirat ću još jednim kratkim komentarom: Ovo je skroz besmisleno!

Pa bas je besmisleno to sto pises, ti polazis od pretpostavke da znas duzinu stranica i onda kazes kako mozes izmeriti povrsinu.

To bi bilo kao da ja kazem da znam povrsinu tvoje kuce, jer mi je neko rekao kolike su spoljasnje stranice.. I onda upotrebim matematiku da izmerim, pa kazem: Slap zivi u kuci povrsine 100m2 - minus zidovi. A zapravo ja nikada nisam licno premerio, vec mi neko rekao..

Boze sacuvaj sta ti radis..

Ne mozes na osnovu pretpostavke iznositi zakljucak, ovo su sve pretpostavke sto ti pises, "rekla kazala" stvari, a ne dokazane cinjenice..

Tako su izmerili vecinu stvari.. i velicinu sunca i ostalih planeta, a sve pretpostavke! Izmerili su cak i udaljenost planeta od zemlje, pa malo.. malo.. se gadjaju sa razdaljinom i ispravljaju. Koliko su samo puta menjali razdaljine.. Ipak ti verujes u te njihove racunice.. A kazes matematika je, pa matematikom ja mogu dokazati i da je 1+1=3.

Uvazavam ja tvoju struku i cime se bavis, ali to sto pises je neozbiljno..

Svakako, imas mogucnost dokazati da gresim, meni bi bilo i lakse da je sfericna, ali moje zelje ne mogu promeniti realnost..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Svakako, imas mogucnost dokazati da gresim, ...

Ja ću citirati tebe, da ne bi ispalo da netko nekoga pravi budalom i vrijeđa.

Ovo je Glesonova mapa,... To je mapa okrugle zemlje, ali nju koriste i ravnozemljasi kao svoju.

image_access_800.jpg

Eto, Glesonova mapa je, po tvojoj tvrdnji, i mapa 'ravnotzemljaša'. Ako mi dokažeš da je zaista Australija veća od od SAD-a za 62,9%, kako je to prikazano na gornjoj Geslonovoj karti, dokazao si da si ti u pravu - da je zemlja ravna ploča. U protivnom, ... !?!?!?!' :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Možda ja razuma i nemam, ali ono što mi je Bog dao protivi se ovoj gore teoriji kao najvećem svetogrđu.



Nisam ja ipak toliko glup. :) Nadam se, shvatit ću ja to puno brže i puno prije. Ali za to trebam tvoju pomoć. Zato te molim, na gornjoj karti (slici) zemlje sa suncem - docrtaj 24-satnu putanju kruženja sunca iznad zemlje.
Ako mi taj model ravnozemljaša objasni sve činjenice i fenomene na zemlji, koje samo budale i antikristi odbacuju - smjene dana i noći i njihovo različito trajanje, točno određena mjesta na zemlji u kojima sunce izlazi ili zalazi u isto vrijeme - vjeruj mi, postat ću i ja ravnozemljaš. ‘Pliz’, pomozi da i ja postanem i budem dionik istine, jer svaka istina golazi uvijek i jedino od Boga.
Sve receno,samo da jos kazu koja je duzina te ravne ploce :)
I to nije svetogrdje...to je imbecilizam na kub,,,ubedjivati nekoga da je zemljina kugla ravna ploca pruzajuci brdo nekakvih imbecilskih dokaza sa mnogo,mnogo reci ,a znajuci dobro da postoje i fotografije iz svemira sa sve zemljom i ostalim planaetama ,satelitima i zvezdama i sve kruznog oblika ,i nastaviti proturanje svoje imbecilske nauke ne na kvadrat nego na kub...,meni moj razum ne dozvoljava da ucestvuje u dokazivanju kako je kuglasta zemlja zapravo ravna ploca :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja ću citirati tebe, da ne bi ispalo da netko nekoga pravi budalom i vrijeđa.



Eto, Glesonova mapa je, po tvojoj tvrdnji, i mapa 'ravnotzemljaša'. Ako mi dokažeš da je zaista Australija veća od od SAD-a za 62,9%, kako je to prikazano na gornjoj Geslonovoj karti, dokazao si da si ti u pravu - da je zemlja ravna ploča. U protivnom, ... !?!?!?!' :)

Ne moram ja nista dokazivati, teret dokazivanja je na tebi, jer ti si otvorio temu da bi meni dokazao da gresim, ili zasto si otvorio ne znam. Pa izvoli, ako mi dokazes ja cu rado priznati da nije ravna.

Jesi li premerio dimenzije? Vec sam rekao da ne mozes tako racunati. Ti pominjes australiju a ona je poprilicno nenaseljena, nemas cime da izmeris.. Evo ako mi nadjes gradjevine i puteve duz ivice celog kontinenta i izmeris dimenzije, mozda me i ubedis..

Izvoli..

znajuci dobro da postoje i fotografije iz svemira sa sve zemljom i ostalim planaetama ,satelitima i zvezdama

Ne postoji ni jedna jedina fotografija zemlje iz svemira, ni jedna jedina. A ti mozes da verujes u crtane filmove i animacije kad nisi proverio. Ja sam provukao vecinu slika kroz fotoshop, i svaka druga je lazna. Ja sam se uverio da lazu!

pruzajuci brdo nekakvih imbecilskih dokaza

A te imbecilne dokaze niko da obori..

Kod nas u Srbiji je odrzana debata izmedju grupe nasih najistaknutijih fizicara astronoma i ravnozemljasa. Pa su na kraju svi strucnjaci iz te oblasti odustali od debate osim jednog fizicara, koji se borio do samog kraja, pa je na kraju nakon zajednickog eksperimenta i on priznao da nije ocekivao takav rezultat, i da je nasa fizika, sto smo ucili u skoli krajnje pogresna.. Rezultat eksperimenta je dokazao ravnu zemlju. Cak je i voditelj debate na kraju postao ravnozemljas.

Sve ovo je snimljeno, mozes pogledati. To su sati i sati debate, ali tebi je to imbecilno, jer pojma nemas..

sve kruznog oblika

Samo imbecilna osoba bez imalo malo mozga moze da tvrdi da je zemlja okrugla jer su planete okrugle. To je kao da si rekao da je bilijarski sto okrugao jer su kugle na njemu okruglog oblika. Imbecilizam na kvadrat!

meni moj razum ne dozvoljava da ucestvuje u dokazivanju kako je kuglasta zemlja zapravo ravna ploca :)

Vidimo da je tvoj razum krajnje ostecen propagandom, i ti nisi merodavan kao mi vecina nabedjenih. Kad te neko isprogramira od malih nogu, ti nisi u stanju da racionalno razmisljas. Trebas da se resetujes na fabricka podesavanja. Slucaj sa svima, a posebno sa tobom, jer tebe programiraju i religiozne vodje. Svi verujete nekim "autoritetima", a Biblija kaze: "proklet da je koji se uzda u coveka"..

Samo ti veruj nauci i autoritetima, a to sto se smejes bez da si ista proverio (kao i vecina), samo potvrdjuje koliko tu imbecilnosti ima..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sve receno,samo da jos kazu koja je duzina te ravne ploce :)

Ko je rekao da ploca ima duzinu?

I ovde dolazi do izrazaja vasa "imbecilnost". Ako je svemir beskonacan, zasto ne bi ravna ploca bila beskonacna?

Ti hoces da kazes, ako postoji kraj, da cemo pasti sa ivice? Znaci imbecilnost na kvadrat.

Ali ti stojis naopacke, to nije imbecilnost..

Ajde molim, s takvim komentarima bas i dokazujete koliko ste ograniceni, ozbiljan covek s vama ne bi trebalo ni da razgovara, jer mora da se spusta na krajnje nizak nivo..

Samo da napomenem, da taj izraz "imbecil" nisam ja upitio tebi, vec ti meni. Ali posto moram da se spustam na tvoj nivo, izvoli odgovor koji ti pase.. Vi imebecilima nazivate osobe koje koriste mozak, a vas je ispran..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top