Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Zasto bi se vernici sluzili sa toliko spletki, lazi, gresaka u razmisljanju, nepotvrdjenih argumenata, vredjanja, izmisljanja i falsifikovanja dokaza o postojanju boga? Zasto zamisljaju da za njihovo razmisljanje vasi jedan set pravila, i da oni imaju puno pravo na takav set pravila, koji SAMI izmisljaju, a kada im se sa tim istim setom pravila odgovori, onda taj set pravila ne vazi? Ovo je kompleks razmazenog deteta, koje za poznatu igru izmislja svoja pravila, i onda kada je pobedjeno, vice da je ono pobednik, ili prevrne tablu sa igrom.

Uopste ne razumem kako da shvatim takvo ponasanje, mogu da razumem neobrazovanje, te da covek trazi dopune u svom neobrazovanju. Ali ne mogu da razumem namerno laganje, samo da bi se njima poverovalo, te izmisljanje pravila igre koji oni odrede, da bi se sve nekako uklopilo u nesto sto ni sami ne mogu da objasne.

Da li zaista zelite da budete neiskreni prema sami sebi?
Ateistima to nije od tolikog znacaja, koliko je vama od znacaja, da se poveruje u to sto pricate.
Da li je moguce da ste toliko uplaseni smrti, da cete ceo zivot provesti lazuci sebe i druge?

Zasto?

Zbog cega je ta prica o raju za vas toliko umirujuca, te se oslanjate na nju svim svojim bicem?
Sta je potrebno od dokaza da vas uveri da je religija licemerstvo, kukavicluk, prevara, pokusaj da se izadje na 'mala' vrata? Da zapravo niste bolji ljudi, zato sto verujete slepo, vec se hvatate za slamku, i mislite da ce vas ta slamka spasiti?

Laz vas ne oslobadja, ma koliko lepa i sarena ona bila. Laz vas zarobljava, i vuce na dno.

Kako moze laz da vam daje bilo kakav komfort? Bilo kakvu stabilnost? Vasa samoprojektovana slika boga, i sve reci kojima opisujete one koji se ne slazu sa vama, ste zapravo vi... jedini je problem, sto vi to ne prepoznajete.

Probudite se, zivot nije san, iz kojeg cete se probuditi na nekakvim oblacima.

On je sad, i ovde, jednom, i nikada vise. Cenite to sto imate.

Ne odbacujte tu cinjenicu, ma kako zivot bio tezak. Da nije tezak, ne bi bilo izazova, ne bi bilo nicega cemu bi smo stremili, bio bi dosadan i uzasan, a upravo je to vas opis raja. Dosadan, uzasno dosadan. Neizbalansiran. Nezamislivo, beskonacno dosadan.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
[SUP]18[/SUP] Jer reč o krstu je ludost onima koji propadaju, a nama koji se spasavamo - sila Božija. [SUP]19[/SUP] Jer je napisano: »Uništiću mudrost mudrih, i odbaciću pamet pametnih«. [SUP]20[/SUP] Gde je mudri? gde književnik? gde prepirač ovoga sveta? Zar nije Bog pretvorio mudrost ovoga sveta u ludost? [SUP]21[/SUP] Pošto, naime, svet svojom mudrošću nije poznao Boga u Božijoj mudrosti, bila je volja Božija da ludom propoveđu spase one koji veruju. [SUP]22[/SUP] I kad već Judeji ištu čudne znake, a Grci traže mudrost, [SUP]23[/SUP] mi propovedamo Hrista raspetoga - Judejima sablazan, mnogobošcima ludost, [SUP]24[/SUP] a samim pozvanima, kako Judejima tako i Grcima, Hrista kao silu Božiju i mudrost Božiju. [SUP]25[/SUP] Jer ono što kao ludost dolazi od Boga - mudrije je od ljudi, i ono što dolazi od Boga kao slabost - jače je od ljudi.
[SUP]26[/SUP] Gledajte samo, braćo, svoje prizvanje; nema tu mnogo mudrih po ljudskom shvatanju, nema mnogo silnih, niti mnogo plemenita roda. [SUP]27[/SUP] Nego je Bog izabrao ono što je pred svetom ludo - da time posrami mudre, i što je slabo pred svetom, to je Bog izabrao - da posrami jako, [SUP]28[/SUP] i što se u svetu smatra neplemenitim i prezrenim Bog je izabrao, i ono što se smatra za ništa - da uništi ono što važi kao nešto, [SUP]29[/SUP] da se niko ne pohvali pred Bogom. [SUP]30[/SUP] Od njega ste i vi u Hristu Isusu, koji nam je postao mudrost od Boga, pravednost i osvećenje, i izbavljenje, [SUP]31[/SUP] da bude kao što je napisano: »Ko se hvali - neka se hvali u Gospodu«.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
cvrle nadam se da ti je poelbuster dao odgovor, u 99% postova ne mogu ni da koriste svoje reci, samo citiraju iz knjiga :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cvrle, hvala Bogu sto niko danas nece poverovati u ono sto ti govoris, jer ma koliko ljudi isli svojim putevima u odnosu na Boga, svaki covek je svestan postojanja vise sile koja se zove Bog.
Ti mozes sam sebe obmanjivati i iznositi lazi o stvarima koje ne razumes to je tvoja licna stvar, ali najzalosnije je upravo to sto covek nesvestan onoga sto se nalazi izan ljusture u koju se sam zatvorio, tera silom druge da u nju udju, sto bi rekli - iz svetlosti i slobode u tamu i ropstvo sopstvenog uma.

NEMORAL I LUDILO POSLEDICA ATEIZMA:

"Jer sto se moze doznati za Boga poznato je njima: jer im je Bog javio; Jer sto se na njemu ne moze vidjeti, od postanja svijeta moglo se poznati i vidjeti na stvorenjima, i njegova vjecna sila i bozanstvo, da nemaju izgovora.
Jer kad poznase Boga, ne proslavise ga kao Boga niti mu zahvalise, nego zaludjese u svojijem mislima, i potamnje nerazumno srce njihovo.
Kad se gradjahu mudri, poludjese,
I pretvorise slavu vjecnoga Boga u oblicje smrtnoga covjeka i ptica i cetvoronoznijeh zivotinja i gadova.
Zato ih predade Bog u zeljama njihovijeh srca u necistotu, da se pogane tjelesa njihova medju njima samima;
Koji pretvorise istinu Boziju u laz, i vecma postovase i posluzise tvar nego tvorca, koji je blagosloven vavijek. Amin.
Zato ih predade Bog u sramne slasti; jer zene njihove pretvorise putno upotrebljavanje u besputno.
Tako i ljudi ostavivsi putno upotrebljavanje zenskoga roda, raspalise se zeljom svojom jedan na drugoga, i ljudi s ljudima cinjahu sram, i platu koja trebase za prijevaru njihovu primahu na sebi.
I kao sto ne marahu da poznadu Boga, zato ih Bog predade u pokvaren umda cine sto ne valja,
Da budu napunjeni svake nepravde, kurvarstva, zloce, lakomstva, pakosti; puni zavisti, ubistva, svadje, lukavstva, zlocudnosti;
Saptaci, opadaci, bogomrsci, siledzije, hvalise, ponositi, izmisljaci zala, nepokorni roditeljima,
Nerazumni, nevjere, neljubavni, neprimirljivi, nemilostivi.
A neki i pravdu Boziju poznavsi da koji to cine zasluzuju smrt, ne samo to cine, nego pristaju na to i onima koji cine" ( Rimljanima poslanica 1 poglavlje )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
"I opet potvrdise svaku rec onoga sto je On napisao, bejase u zabludi velikoj"
"Ludilo koje ih opija od zamisljenih prijatelja, sizofrenija koja se steze oko njihovih vratova sto iz ramena im izlaze, bejase sve jaca, i oni se udavise u opijumu opojnih lazi"
"Njihov ego zatrpace te, njihovo vredjanje oduvace te, kao prasinu sa kamena sto vetar proletnji oduva, zato pruzi ruku kojoj ce pricati, umesto uha, koje ce ti od reci njihovih istruliti"
"Zivot njima predstavlja muku, zele da umru i sastanu se sa svojim mislima, iako su misli vec deo njih, no ne uvidese, alas, da njihove misli nisu realnost, u koju provire tek kad jesti trebaju, ili braniti iluzije svoje"

Knjiga Njegova, realnost na Zemlji
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
cvrle nadam se da ti je poelbuster dao odgovor, u 99% postova ne mogu ni da koriste svoje reci, samo citiraju iz knjiga :)
Pisao svojim rečima ili citirao je potpuno svejedno.
Vi ateisti sebe smatrate razumnima, a nas vernike budalama i šta god da ti odgovorim isto je.
Osnujete na primer ateističku organizaciju koja se zove "Zdrav razum " što jasno pokazuje da nas smatrate da smo ludaci(nezdrav razum).I šta onda čovek da priča s vama nego da vam stavi citat iz Svetog pisma koji na to vrlo lepo odgovara.
Nadam se da si sada zadovoljan što sam svojim rečima dopunio citat.
I mogli bi tako u nedogled da se nastavljamo i opet ćete vi za sebe misliti da ste pametni pa neka vam bude.
Vi ste pametni mi smo ludi i sve ok?
Vi da nemate ateističke sajtove na engleskom odakle crpite pamet ne bi ni znali ništa iz svoje glave jer je velika većina vas suviše lenja da pročita nešto što je duže od jedne strane.
Vi doduše ne citirate nego kopirate druge jer mislite da je tako dobro a niste se potrudili da sami bilo šta istražite.
Naučili ste ali veoma dobro da se nastavljate po forumima i da nadmudrujete vernike.
Slobodno nas nadmudrujte,mi smo kao što Pismo kaže ludi a vi likujte u svojoj mudrosti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kami

Kad ljubav potece iz srca rađa se suosjećanje, te se javlja golema želja da izađete i služite svom bližnjemu. To dolazi zbog spoznaje da ste svi jedno, da ste dijelovi cjeline, a cjelina je Bog.

Anonimus

Ljudi govore za Boga da živi na nebu. A govore i to da živi u čovjeku. I jedno i drugo je istina. On je i na nebu, to jest u beskonačnom svijetu, i u duši čovekovoj.

Tolstoj


Čim čovjek poje, viče i pred svima govori: “O, gospode, gospode!” Znaj da nije našao gospoda. Onaj ko ga je našao, ćuti.

Tolstoj


Nemoguće je razumom shvatiti šta je Bog i šta je duša u čovjeku. Isto tako teško je zamisliti da Boga nema i da nema duše u čovjeku.

Paskal


Boga nema samo za onoga ko ga ne traži. Traži ga, i on će ti se javiti.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
"Ljubav, ah taj elektricni impuls koji je izazvan lucenjem hormona koji je potaknut culima mirisa, vida i sluha, zbunjuje prostog coveka misleci da se radi o nekakvoj uzvisenoj stvari, a ne procesu koji je neizbezan, ako postoje svi uslovi da bi se on ispunio"

"Taj bog, taj ego, ta projekcija sebe. Poznajes li sam sebe? Da li si spoznao boga svoga, samog sebe?"

"Vicem gospode na sav glas, i kazem drugima da nisu vernici zato sto i oni vicu. Za mene bog napravi pravila igre, za sebe napravih pravila igre, ne mesajte mi se u posao"

"Ne, razum i bog ne idu zajedno. Citiram Tolstoja i ne shvatam da mi Tolstoj kaze da je suprotno od razuma ludilo. Koga briga, hriscanin sam ja. Logika, sta to bese? Ja imam svoju samoprojektovanu logiku, koja vazi samo za mene"

"Boga nema za razumnog coveka, zato sto sam bog ne postoji, ali postoji ego, kojeg sto vise drazis, sve vise raste, i taj ego posle u boga se pretvori. Prevelik ego i samoprojekcija da samo ja znam sta je bog, je rastavljanje sa razumom, odlazak iz realnosti, ah taj bog."

"Sve sto razum ima da kaze, nebitno je, jer Pismo moje, adresirano na ime moje, od nepoznatog posiljaoca, kaze mi da sam ja izabrani, da sam ja na lotou dobio besplatan boravak u rajskim apartmanima, sa prevozom placenim, sve sto treba, je da umrem"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pisao svojim rečima ili citirao je potpuno svejedno.
Vi ateisti sebe smatrate razumnima, a nas vernike budalama i šta god da ti odgovorim isto je.
Osnujete na primer ateističku organizaciju koja se zove "Zdrav razum " što jasno pokazuje da nas smatrate da smo ludaci(nezdrav razum).I šta onda čovek da priča s vama nego da vam stavi citat iz Svetog pisma koji na to vrlo lepo odgovara.
Nadam se da si sada zadovoljan što sam svojim rečima dopunio citat.
I mogli bi tako u nedogled da se nastavljamo i opet ćete vi za sebe misliti da ste pametni pa neka vam bude.
Vi ste pametni mi smo ludi i sve ok?
Vi da nemate ateističke sajtove na engleskom odakle crpite pamet ne bi ni znali ništa iz svoje glave jer je velika većina vas suviše lenja da pročita nešto što je duže od jedne strane.
Vi doduše ne citirate nego kopirate druge jer mislite da je tako dobro a niste se potrudili da sami bilo šta istražite.
Naučili ste ali veoma dobro da se nastavljate po forumima i da nadmudrujete vernike.
Slobodno nas nadmudrujte,mi smo kao što Pismo kaže ludi a vi likujte u svojoj mudrosti.

Ja nisam clan ni jednog jedinog ateistickog sajta, niti pratim ni jedan, tako da opet lupetas :)
 
Natrag
Top