Zašto ljudi varaju?

Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
navikni se.

sad, da se vratim na temu. mislim da decko ima problem sa vezom duzom od 3 meseca .... mozda smatra da mu je to maximum jer nikada do sada nije ni probao da ostane duze u vezi ... ali to je njegova stvar ... tema se odnosi na nesto mnogo jace ... mislim da tema zapravo zeli da pita zasto se prevare desavaju u braku ... a to je ozbiljnije ... mnogo ozbiljnije ...

Muskarci varaju uglavnom samo zbog sexa, za razliku od zenske polovine. Za njega to moze biti vecernji uzitak ili jedna avantura, ali je tesko da ce te ostaviti samo zbog tajne ljubavne veze. Ipak, ljudi su razliciti, ko zna sta je tvom decku na umu. Zasto se muskarcu uopste odlucuju na ljubavne afere? Evo nekih najcescih razloga:

Retki su muskarci koji ce u muskom drustvu reci kako voli samo svoju devojku i da nikada ne bi ni pogledao, a kamoli krenuo na drugu samo radi sexa. Posle takvih razgovora, on je ohrabren, veruje u sebe, ali vidi da nije da nece, vec ne moze tako nesto da uradi, zato sto je onakav kakav jeste. Ukoliko mu neka druga da i najmanji znak u takvom trenutku, nece oklevati!

Mada je i u zenskom svetu ova osobina izrazena, kod muskaraca je ona bar 10 puta vise izrazenija - isprobati nesto novo. Nema muskarca koji nikada nije pomislio kako bi mu bilo s nekom drugom - crnkom, plavusom ili crvenokosom. Ovo je veoma problematicna osobina - dugo traje i stalno se javlja neki novi zenski lik o kome razmislja.

Tudje je sladje! Kada cuje u muskom drustvu "svakodnevne avanture" svojih prijatelja, pocne da smatra sebe za glupog i nekoga ko je mnogo toga propustio. U ovakvim trenucima "slabosti", muskarac je lak plen druge osobe.

Ako muskarac ima dugu vezu, pocece, s vremena na vreme, da ti nalazi mane: ugojila si se, opet ti je izasla bubuljica,... Ipak, sve je to u redu, ali smatrajuci da je zadovoljan tobom, jurice za lovom, polozajem, samodokazivanjem... Ako na tom putu naidje na lepu cerkicu nekog glavonje, kraj je prilicno izvestan.

I muskarci u sustini zele da provedu zivot "sa onom pravom". Oni se ne plase obaveze, duge veze ili slicno, oni nisu sigurni koja je prava!
Cak i kada se ozene misleci da je to ona prava desava se da saznaju
da su pogrijesili... :tease:
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
167
Pa ovako je sladje, tesko da ja mogu bit s nekim godinu dana inace 3 mjeseca je moj maximum... :tease:

Ok, ajmo opet. Zašto varaš devojku sa kojom si jedva 2 meseca? Zar ti nije laške da, čim dođe do "zasićenosti" njom, raskineš i budeš sa drugom nego li da varaš? :dntknw:
To me baš interesuje, jer nikada nisam razumela prevaru?
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Ok, ajmo opet. Zašto varaš devojku sa kojom si jedva 2 meseca? Zar ti nije laške da, čim dođe do "zasićenosti" njom, raskineš i budeš sa drugom nego li da varaš? :dntknw:
To me baš interesuje, jer nikada nisam razumela prevaru?

Da bih ti odg. na ovo pitanje vjerovatno bih prvo trebao posjetit psihologa pa da i ja cujem strucno misljenje, neznam mozda imam neke traume iz djetinjsta, nisam strucan da ti odg. na ovo pitanje, samo sam iskren, to mozda jeste problem ali ja ne smatram da jeste (barem tako mislim), ali ipak bih voljeo da cujem i necije strucno misljenje. Moj najveci problem je u tome sto ja ne mogu odoljet nekoj drugoj djevojci, mozda sam ovisnik u sexu ali i to nije nista posebno, zar ne? Uostalom, znam da nisam jedini, mozda sam i neka vrsta zenskarosa ali u danjasnje vrijeme to je veliki plus barem u muskim ocima... Ja zapravo nisam nasao djevojku kojoj bih mogao bit vjeran (tako da neznam kako izgleda duza veza), mozda se plasim raskida i patnje posle tog raskida, jednom u zivotu sam bio zaljubljen (iskreno) i mnogo sam patio zbog tog. Mozda je i to jedan od razloga zasto sam danas takav. Eto to je bio odg iz dna duse, nadam se da ti je makar malo jasnije sada... ;)
 
Učlanjen(a)
09.07.2010
Poruka
667
Ti nemoj to vise da radis pod rucnu nego izadji sa foruma u grad i nadji devojku ....pravu ! :acute:
 
Natrag
Top