Zašto je evolucija kamen spoticanja?

za rolmilana
o cemu zelis da ti pricam o religiji ili nauci?Sto se ne dohvatis teme koja ti je bliskija?
Ja ti pokazem sta su naucnici dobili ,a ti pokazes fotomontazu?
Jel se ti to sprdas naucnim otkricima,ili kome li vec?
Zar ti nije drago sto su naucnici uspeli da dobiju ovco-svinju?
Zar to nije super dokaz da ovca moze da se pretvori u svinju?
Seti se samo onih mutavija vinskih musica,pa darvinovih zeba...,sta fali ovim prelepim ovco svinjama?,zar nisu cakane?,imas i vunu i meso,a mozda mozes i da ih pomuzes,hahaha.
Ona tvoja fotomontaza ne pije vodu.Bolje da si postavio celo tele,kome su se izraelci klanjali nakog prelaska crvenog mora.
Ali ,ipak ti je slika zanimljiva,zbog krsta u obliku slova T.Takav krst sam video cak i na jednoj srpskoj freski.
 
Odgovor na pitanje iz uvoda teme - Zašto je evolucija kamen spoticnja, vrlo je jednostavan. Zato što je evolucija konačno demantovala biblijske bajke o nastanku svijeta, s jedne, i s druge strane, što je pokazala da kreacionizam nije nikakva nauka, nego puka špekulacija, kao što je špekulacija i priča ovoga čike u zadnjem video-klipu.
Kada je nauka Drvinovu teoriju o porijeklu vrsta prihvatila kao osnovu za izučavenje ne samo vrsta nego i nastanka svijeta i svemira, ništa se rugo nije moglo ni očekivati nego da će naići na ogromno protivljenje iz religijskih krugova, jer se takvim naučnim pristupom i otkrivanjem drugačijih istina, potpuno urušava cijela religijska priča o nastansku svijeta. Nauka, još mnogo toga nije otkrila i definisala, kada je u pitanju nastanak života, svijeta, svemira..., ali i ono što je do sada u tom pogledeu nedvosmisleno utrvrdila, kao što je npr. starost Zemlje, potire svu religijsku priču o tome i čini je besmislenom. Sobzirom da je religija još uvijek moćni društveni činilac na našoj planeti, da u mnogome detrminiše društvene odnose u većini zemalja svijeta, čak i onih koje se zvanično deklarišu kao sekularna društva, nije nikakvo čudo što je evolucija postala njena noćna mora, i veliki kamen sposticanja u odnosima između istinske nauke i religije.
 
Delimicno si u pravu.
Poenta cele price je da su se naucnici pobunili protiv verskog fundamentalizma,jer je bio totalno konzervativan.
Tek skoro su se izvinuli za crkvenu inkviziciju .
Nadalje ,cak ni sam Darvin nije osporavao postojanje Boga.
U zakljucku svoje knjige "Poreklo vrsta"je napisao,da je ipak Bog taj koji je Udahnuo zivot,a kasnije su se razvijali zivotni oblici...itd,itd...
Bilo je nekih koji su jos pre Darvina zagovarali tu teoriju,ali on ju je zvanicno predstavio,a tek nakon njega su njegovi sledbenici izbacili da je i sam Darvin verovao u postojanje Boga.Time su nacinili prvu i ogromnu laz.kasnije su sledile mnoge druge.
Ipak lakse je verovati cak i lazima evolucionista,nego obozavaocima krsta ,kipova ikona i drugih idola.,zbog ogromnog licemerstva,bapskog fundamentolizma i praznoverja.
U svakom slucaju ateisti ce sve vise napredovati,a teisti sve vise nazadovati ,do trenutka kad ce se krenuti sa iskorenjavanjem svake religije.
 
Odgovor na pitanje iz uvoda teme - Zašto je evolucija kamen spoticnja, vrlo je jednostavan. Zato što je evolucija konačno demantovala biblijske bajke o nastanku svijeta, s jedne, i s druge strane, što je pokazala da kreacionizam nije nikakva nauka, nego puka špekulacija, kao što je špekulacija i priča ovoga čike u zadnjem video-klipu.
Kada je nauka Drvinovu teoriju o porijeklu vrsta prihvatila kao osnovu za izučavenje ne samo vrsta nego i nastanka svijeta i svemira, ništa se rugo nije moglo ni očekivati nego da će naići na ogromno protivljenje iz religijskih krugova, jer se takvim naučnim pristupom i otkrivanjem drugačijih istina, potpuno urušava cijela religijska priča o nastansku svijeta. Nauka, još mnogo toga nije otkrila i definisala, kada je u pitanju nastanak života, svijeta, svemira..., ali i ono što je do sada u tom pogledeu nedvosmisleno utrvrdila, kao što je npr. starost Zemlje, potire svu religijsku priču o tome i čini je besmislenom. Sobzirom da je religija još uvijek moćni društveni činilac na našoj planeti, da u mnogome detrminiše društvene odnose u većini zemalja svijeta, čak i onih koje se zvanično deklarišu kao sekularna društva, nije nikakvo čudo što je evolucija postala njena noćna mora, i veliki kamen sposticanja u odnosima između istinske nauke i religije.
A dokaz spekulacije cikice si ti jel da,zato sto ti tako kazes,ili imas nesto konkretno da ono sto je on izneo nije tacno,ili posto si urednik mora da ti verujemo na rec?
 
Spektar EM zračenja: slijeva nadesno raste frekvencija i time energija zračenja. Crveno ima, kako se vidi, manju energiju od plavog.

index_clip_image002.gif


To je dovoljno za shvatit šta znači crveni pomak koji se opaža u spektru svemirskih objekata. Kako se objekt udaljava, njegov spektar se pomiče prema crvenom, jer zračenje gubi energiju putovanjem kroz prostor. Jako jednostavno, i dostupno svakom. Slijedi:

Postanak i razvoj vasione - crveni pomak....


Kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje - Wikipedija
 
A dokaz spekulacije cikice si ti jel da,zato sto ti tako kazes,ili imas nesto konkretno da ono sto je on izneo nije tacno,ili posto si urednik mora da ti verujemo na rec?
Niko ne treba da vjeruje riječima, nego zdravome razumu! Čikici kad treba da pretvori biblijski dan u milijarde godina, on to čini s takvom lakoćom, kao da smatra da niko nema mozga u glavi, i da, upravo njemu, treba povjerovati na riječ. Ja, inače, kao i ti iznosim svoje mišljenje, i radio bih to i da nisam urednik, a ti se možeš složiti ili ne složiti sa tim mišljenjem. Ili, možda misliš da ja kao urednik ne bi trebao iznositi svoj stav o nekom pitanju?
 
Ti nisi izeno stav, vec vise nesto kao cinjenicno stanje koje je apsolutno tacno.Postavio si se kao neko merilo,a to nije stav.Dakle ako imas dokaze da "cicica" nije u pravu ti ih izneses.Ali ne lakse je pezorativno se izrazavati o necemu i omalovazavati sa visine"inetelektualnog evolucioniste",nego lepo i argumentovano izneti dokaze,sto ti nisi ucinio.Dalje, pozivanje na zdrav razum je vrlo u najmanju ruku drsko.Sra hoces da kazes? ti se pozivas na zdrav razum,a ostali koji nisu pristalice evolucije oni su sta?Mentalno oboleli ili na manjem "evolutivnom razvoju"od vas?Eto to je samo jos jedan dokaz,kome je ko kamen spoticanja
 
Ti nisi izeno stav, vec vise nesto kao cinjenicno stanje koje je apsolutno tacno.Postavio si se kao neko merilo,a to nije stav.Dakle ako imas dokaze da "cicica" nije u pravu ti ih izneses.Ali ne lakse je pezorativno se izrazavati o necemu i omalovazavati sa visine"inetelektualnog evolucioniste",nego lepo i argumentovano izneti dokaze,sto ti nisi ucinio.Dalje, pozivanje na zdrav razum je vrlo u najmanju ruku drsko.Sra hoces da kazes? ti se pozivas na zdrav razum,a ostali koji nisu pristalice evolucije oni su sta?Mentalno oboleli ili na manjem "evolutivnom razvoju"od vas?Eto to je samo jos jedan dokaz,kome je ko kamen spoticanja
Stav, ma kakav bio je sam po sebi činjenica. Pozivanje na zdrav razum je, u ovom slučaju, neophodno, ali ne radi toga, kako ti to tumačiš, nego kao dokaz. Svi mi imamo zdrav razum, samo ga svi ne upotrebljavamo na zdravorazumski način. Da nije tako ti od mene ne bi tražio da ti dokazujem da je voda mokra! No, ja sam i pored toga naveo jedan primjer kako čiko manipuliše činjenicama - što je, uostalom poznata odlika kreacionizma. Biblijske dane, kada mu to treba, s lakoćom pretvara u milijarde godina, pa tako ispada da je mjera za biblijski dan nekada jedna milijarda godina, a nekada 24 sata?! I ti bi da ti ja još nešto dokazujem? Ne trebam ti ja ništa dokazivati. Upotrijebi svoj zdrav razum na pravi način i sve će ti se samo kazati. Ako to ne uradiš, nikakvi moji dokazi neće promijeniti tvoje mišljenje.
I kakvu to intelektualnu visinu pominješ? Imaš neki kompleks? Strah od visine?
 
Poslednja izmena:
Odgovor na pitanje iz uvoda teme - Zašto je evolucija kamen spoticnja, vrlo je jednostavan. Zato što je evolucija konačno demantovala biblijske bajke o nastanku svijeta, s jedne, i s druge strane, što je pokazala da kreacionizam nije nikakva nauka, nego puka špekulacija, kao što je špekulacija i priča ovoga čike u zadnjem video-klipu.
Kada je nauka Drvinovu teoriju o porijeklu vrsta prihvatila kao osnovu za izučavenje ne samo vrsta nego i nastanka svijeta i svemira, ništa se rugo nije moglo ni očekivati nego da će naići na ogromno protivljenje iz religijskih krugova, jer se takvim naučnim pristupom i otkrivanjem drugačijih istina, potpuno urušava cijela religijska priča o nastansku svijeta. Nauka, još mnogo toga nije otkrila i definisala, kada je u pitanju nastanak života, svijeta, svemira..., ali i ono što je do sada u tom pogledeu nedvosmisleno utrvrdila, kao što je npr. starost Zemlje, potire svu religijsku priču o tome i čini je besmislenom. Sobzirom da je religija još uvijek moćni društveni činilac na našoj planeti, da u mnogome detrminiše društvene odnose u većini zemalja svijeta, čak i onih koje se zvanično deklarišu kao sekularna društva, nije nikakvo čudo što je evolucija postala njena noćna mora, i veliki kamen sposticanja u odnosima između istinske nauke i religije.

Чини ми се да је овим је дат коначан одговор на питање постављено у теми и ја се у потпуности
придружујем. А и иначе су ми твоји коментари најчешће савим прихватљиви, волим да их читам.
 
Stav, ma kakav bio je sam po sebi činjenica. Pozivanje na zdrav razum je, u ovom slučaju, neophodno, ali ne radi toga, kako ti to tumačiš, nego kao dokaz. Svi mi imamo zdrav razum, samo ga svi ne upotrebljavamo na zdravorazumski način. Da nije tako ti od mene ne bi tražio da ti dokazujem da je voda mokra! No, ja sam i pored toga naveo jedan primjer kako čiko manipuliše činjenicama - što je, uostalom poznata odlika kreacionizma. Biblijske dane, kada mu to treba, s lakoćom pretvara u milijarde godina, pa tako ispada da je mjera za biblijski dan nekada jedna milijarda godina, a nekada 24 sata?! I ti bi da ti ja još nešto dokazujem? Ne trebam ti ja ništa dokazivati. Upotrijebi svoj zdrav razum na pravi način i sve će ti se samo kazati. Ako to ne uradiš, nikakvi moji dokazi neće promijeniti tvoje mišljenje.
I kakvu to intelektualnu visinu pominješ? Imaš neki kompleks? Strah od visine?
Opet ti o zdravom razumu a i cinizam ti nije stran vidim.Jako dobra odlika uotrebe zdravog razuma.Ne daj Boze da ti razum boli sta li bi onda sve isipao ovde.Da nije zalosno bilo bi strasno.
 
Natrag
Top