Заштита од спамера?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ја сам сликао само прве четири стране да покушам да објасним о чему се ради. Интересује ме да ли постоји неки начин да се заустави затрпавање сваке теме из области "Религија" преусмеравањем на неколико базичних догми (тврдњи) одређених верских група. Просто је немогуће о било чему писати (размишљати), а да одређене персоне не почну са увредама и потпуним спамовањем како би расправа на тему отишла у другом правцу.

Одређене личности на више форума спамују (наводно агитују за своју верску организацију), и својим понашањем растерују људе који би можда и дуже време писали и размењивали мишљења. Не улазим у то да ли су плаћени од "својих", али после више година проведених на овом форуму схватам да то није нормално понашање и да на другим областима тога нема. Да ли је религија изузетак?

Може ли се нешто учинити да то престане и да неки нови људи почну да учествују, јер када виде овакву ситуацију сигурно неће? Занима ме да ли још неко дели моје мишљење.

Strana 1.jpg
Strana 2.jpg
Strana 3.jpg Strana 3.jpg
Strana 4.jpg
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Adrijane, i meni je bilo čudno što čak i na temama koje se tiču pravoslavlja moraju da se pojave i da šire svoje viđenje stvari i koriste to za napad na Crkvu. Mi se možemo raspravljati i zamerati jedni drugima greške iz prošlosti, ali to ne znači da nas treći trebaju ismevati i ponižavati nametanjem nečega što veze nema sa temama. Postalo je nemoguće iole pametno pričati ili pametnu stvar pročitati. Da ne govorim o tome da se isti raduju na blasfemiju i i rušenje crkava. Tako da, slažem se sa tobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, ako ima imalo poštenja u tebi ( a to će mo videti iz tvog odgovora na ovaj moj komentar ), ti bi trebao prvo da ukoriš Stvarnoslapa za spamovanje, jer ko ovde naviše spamuje ako ne dotični, jer na SVAKOJ temi konstantno piše protiv Ellen White, ili Adventista, I to o svemu samo ne o temi koja se obrađuje.

Prati malo prošle i buduće komentare, i sam ćeš se uveriti u to.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakav bezobrazluk, a sami su otvorili napadačke teme poput "Vještica sa kristalnim zubima (zatvorena), Promašaji adven. crkve, Sveto pismo sektaša".

A dotični je davao arg. u vidu boja na Kosovu, vi ste nastali u 19. v. vi ste nastali u SAD.

Malo ko ovdje da nije spamovao, međutim nekada se to radilo u vidu odg. sagovorniku.

A pravi motiv mu je "Ima li ikakvog načina da se tripo izbaci sa foruma"?

Zato je ovo besmileno što si dao, ima opcija ignore member i samo se na nju klikne i to je to.

I sada je uslikao stranicu gdje su uglavnom advent. a što nisi uslikao kada su bili P4, pa Mire pa Zaokret, ja znam da sam nekoliko puta otvorim forum, a sve skoro komentarisali njih 3.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adrian, ako ima imalo poštenja u tebi

Драган, има поштења и нисам од јуче на овом форуму. Овде сам се потпуно наиван прикључио мислећи да сви учествују како би напредовали у вери и разменили коју реч. Моја дедукција је на основу посматрања (и учествовања, на жалост) вишегодишњег препуцавања и убацивања једних истих реченица са сајтова одређене верске групације или из већ спремних материјала. Такво понашање је чисто спамовање.

Слап ради исто што и ви. Да ли је лепо или ружно, да ли је ефикасно или не, то нећу сада да проширујем. Колико је пријатно када осетите вашу тактику - то остављам вама да разматрате. Мислим да цела комуникација иде тако ненормално управо због вашег приступа који је почео много година уназад. Неки су то ваше "оружје" ухватили и окренули на вас.

Kakav bezobrazluk, a sami su otvorili napadačke teme poput "Vještica sa kristalnim zubima (zatvorena), Promašaji adven. crkve, Sveto pismo sektaša".

A dotični je davao arg. u vidu boja na Kosovu, vi ste nastali u 19. v. vi ste nastali u SAD.

Malo ko ovdje da nije spamovao, međutim nekada se to radilo u vidu odg. sagovorniku.

A pravi motiv mu je "Ima li ikakvog načina da se tripo izbaci sa foruma"?

Zato je ovo besmileno što si dao, ima opcija ignore member i samo se na nju klikne i to je to.

I sada je uslikao stranicu gdje su uglavnom advent. a što nisi uslikao kada su bili P4, pa Mire pa Zaokret, ja znam da sam nekoliko puta otvorim forum, a sve skoro komentarisali njih 3.

Такве теме су отварали људи којима се смучило ваше понашање, на крају су сви напустили форум јер нема начина да се нормално размени која реч без провокација и убацивања много пута виђених реченица.

Многи крену на исти начин да раде како би пружили отпор. И сам сам се посветио истраживању како би се видело ко су ти који нас стално сатанизују. Мислим да прихватањем таквог начина човек себи штети јер постаје као ви. Није у вашим верским групацијама, али се тако исто понаша.

Ниси ти био овакав, шта се десило - не знам.

Питам само да ли постоји неки начин да се то понашање обузда или прекине.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Драган, има поштења и нисам од јуче на овом форуму. Овде сам се потпуно наиван прикључио мислећи да сви учествују како би напредовали у вери и разменили коју реч. Моја дедукција је на основу посматрања (и учествовања, на жалост) вишегодишњег препуцавања и убацивања једних истих реченица са сајтова одређене верске групације или из већ спремних материјала. Такво понашање је чисто спамовање.

Слап ради исто што и ви. Да ли је лепо или ружно, да ли је ефикасно или не, то нећу сада да проширујем. Колико је пријатно када осетите вашу тактику - то остављам вама да разматрате. Мислим да цела комуникација иде тако ненормално управо због вашег приступа који је почео много година уназад. Неки су то ваше "оружје" ухватили и окренули на вас.


Такве теме су отварали људи којима се смучило ваше понашање, на крају су сви напустили форум јер нема начина да се нормално размени која реч без провокација и убацивања много пута виђених реченица.

Многи крену на исти начин да раде како би пружили отпор. И сам сам се посветио истраживању како би се видело ко су ти који нас стално сатанизују. Мислим да прихватањем таквог начина човек себи штети јер постаје као ви. Није у вашим верским групацијама, али се тако исто понаша.

Ниси ти био овакав, шта се десило - не знам.

Питам само да ли постоји неки начин да се то понашање обузда или прекине.


Nisam prozvan, i tek sam od skora na forumu, ali mogu da kažem da je problem nastao baš zbog toga što se jedna normalna diskusija pretvorila u banalno napadanje i iznošenje kvazi argumenata. Da ne kažem da su počele i lične prozivke.

Sve što si rekao stoji, pogledaj malo reakciju na tvoj post. Nisi nikog poimence napao, a tebi se pripisuje da nisi pošten i da ne vidiš da su drugi isto radili.
Naime, nije problem ko je prvi počeo sa spamovanjem, problem je u tome što se ono nastavlja i širi nesmanjenom žestinom. A odgovori druge strane, one kojoj i ja pripadam nazivaju se spamerskima. Nemam nameru da branim Slapa, ali njegovi postovi su takve jer je izazvan postovima u kojima se bezočno vređa Crkva, u ovom konkretnom slučaju Zapadna. Tako da je Slapov post, i otvaranje tema o EGW, samo odgovor na akolite zajednice koja celokupnu svoju teologiju zasniva na napadanju drugih. I to ne bilo kakvom napadanju. Jer nije isto ako neko kaže da je papa jeretik zato što je na svoju ruku i bez odluke sabora - koncila ubacio filioque u simbol vere, i nazivanje i izjednačavanje poglavara Crkve zapada sa sotonom i antihristom. Prvo se i može prihvatiti, ali drugo ne. Da ne govorim o tome da je meta napada i Crkva Istoka, kojoj se pripisuju magijašenje, paganizam, i ostale negativnosti. I sve se to "pravda" Biblijom. Ako nam za takve stvari Biblija služi, onda ne da smo otpali, nego i ne zaslužujemo da se nazivamo Isusovim vernicima, sledbenicima, učenicima. Da se ne ponavljam o mržnji prema Krstu, prema pričesti, i ostalim lupetanjima koja su se ovde mogla videti i pročitati. Optuživati onu koja je kanonizovala pismo da ga je odbacila, ubacivati svoju "teologiju" čak i na temama koje se ne tiču te zajednice, vređati vernike, optuživati ih za sotonizam, za magiju, za haos u državama koje su poodavno sekularizovane... i da ne idem dalje, niti je hrišćanski, niti pristojno. Ako je onima koji tako čine zadata da tako rade, neka otvoreno kažu, neka se ne kriju iza "delovanja na spasenje". Jer mi smo već primili Evanđelje, i drugo nam ne treba.

Mogao bih ovako do sutra, i još oštrije, ali mi vreme i pristojnost to ne dozvoljavaju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Такве теме су отварали људи којима се смучило ваше понашање, на крају су сви напустили форум јер нема начина да се нормално размени која реч без провокација и убацивања много пута виђених реченица.

Vama se smučila Biblija jer duboko u sebi znate da ono što vi zastupate nigdje ne stoji u Bibliji.

Naravno da ćemo napasti vaša učenja jer nisu u skladu sa Biblijom.

убацивања много пута виђених реченица.

Pa to je tvoj mire radio non-stop. Kako si samo neobjektivan, a sve mu je već davno osporeno i lik je uporan u svojim arg. šta drugo mogu da zaključim nego da sebe uvjerava.

И сам сам се посветио истраживању како би се видело ко су ти који нас стално сатанизују.

Pa rodovi su pokazali ko je bolji.

Мислим да прихватањем таквог начина човек себи штети јер постаје као ви.

Pa svaki tvoj arg. je bio uvreda. Već sam neke ovdje spomenuo.

Ниси ти био овакав, шта се десило - не знам.

Naravno da ti je zasmetalo kada sam počeo napadati učenja PC.

Pa sam postao izdajnik i Hamza itd. pa jel ti vidiš šta radiš.

Jel ti čovječe shvataš da nemaš nauku u Bibliji.

Ma ja ne robujem ni adventizmu, na FB nema šta mi nisu rekli advent. neke sam ja blokirao, a neki mene.

Ma ne zanima me nijedna organiz. i njih i neke njihove stavove sam isto žestoko napadao.

Mene samo zanima istina tj. Bog.


Питам само да ли постоји неки начин да се то понашање обузда или прекине.

Ima opcija ignore member.

Ako ti se ne sviđa blokiraj nekog člana ili idi sa foruma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Слап ради исто што и ви. Да ли је лепо или ружно, да ли је ефикасно или не, то нећу сада да проширујем..

Ja to ne radim, osim što postavljam određene biblijske tekstove, i postavljam iste odgovore jer se ista pitanja i tvrdnje vrte stalno u krug.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ima opcija ignore member.

Ako ti se ne sviđa blokiraj nekog člana ili idi sa foruma
.

Dakle tako. O ovome je Adrian i pisao. Preotimanje foruma, isterivanje članova, i mešanje u svaku temu. I na kraju ovo. Pa lepo, možda bi to i bilo najbolje rešenje, da se ovaj deo foruma, ma i čitav forum ostavi na raspolaganje akolitima vaše denominacije, i njima sličnima. Još jedno mesto gde će moći druge da ogovaraju, i tumače Pismo dokle god im je volja i kako god im je volja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top