Zanimljivosti iz sveta fudbala

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Igrač Hal Sitija "zalutao" na kalendar fudbalskog kluba Bredford

Neverovatan propust dizajnera


Igrač Hal Sitija "zalutao" na kalendar fudbalskog kluba Bredford


Blic

Bivši član Premijer lige Bredford siti priredio je prijatno, a ujedno i neprijatno iznenađenje svojim navijačima prošlog vikenda, kada je izašao zvanični kalendar kluba za narednu godinu, a na naslovnoj strani se pored igrača tog tima našao se i fudbaler Hala Dele Adebola.

191696_bradford_f.jpg


Prosto je neverovatno kako je došlo do takve greške, mada je tamnoputi napadač nosio dres Bredforda, ali 2004. godine kao pozajmljen igrač, a trenutno je zadužen da postiže golove za Hal.

Veliki propust nastao je usled lenjosti dizajnera, iako im je posao dodatno "otežalo" to što dva tima imaju slične dresove.

Kalendar je povučen iz prodaje, a oni koji ga poseduju, možda će jednog dana moći i da se obogate jer posuduju jedinstven primerak.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Irski navijač uspeo nemoguće: ušunjao se na klupu Estonaca i gledao meč baraža! Video

Podvig


Irski navijač uspeo nemoguće: ušunjao se na klupu Estonaca i gledao meč baraža! Video


Blic

Konor Kaningem je naizgled običan ljubitelj fudbala iz Republike Irske. Kada nije uz omiljeni sport, onda radi kao instruktor fitnesa, ali kada krene na stadion da bi gledao svoj omiljeni sport - ništa ne može da ga zaustavi. Čak ni previsoka cena karata kod estonskih tapkaroša. Upravo je ta cena bila razlog za njegovu avanturu: ušunjao se na klupu reprezentacije Estonije i odatle gledao meč baraža za EURO2012.




Čitava priča odvijala se tokom prvog meča baraža za Evropsko prvenstvo, kada su Irci gostovali u Talinu, gde ih je ugostila reprezentacija koja je upravo naše "orlove" izbacila iz kvalifikacija.

Kaningem je bez unapred kupljene ulaznice došao u Estoniju, a onda je pred stadionom čuo neke neverovatne zahteve lokalnih tapkaroša od kojih je poželeo da kupi ulaznicu. U tom trenutku desilo se nešto što mu je naprasno oživelo snove koje su tapkaroši umalo srušili.

"Video sam nešto nalik prolazu, na samom ulazu u stadion, ali je u pitanju bio klasičan ćorsokak. Međutim, baš tu sam ugledao nešto neobično: torbu sa fudbalskim loptama. A kada sam ih podigao, video sam da je ispod sportska oprema estonske reprezentacije", počeo je Kaningem svoju ispovest.

Nije mnogo trebalo ovom Ircu da sprovede u delo svoju naprasno rođenu ideju: preko farmerki i dresa Republike Irske - obukao je estonsku trenerku i sa loptama krenuo na službeni ulaz.

"Iskreno, nisam imao pojma šta da radim, pa sam pomislio - najbolje je da odem na klupu za estonske rezerve. To sam i uradio, a tamo mi niko ni reč nije rekao. U jednom trenutku sam shvatio da sedim pored njihovog selektora, Tarma Rutlija. Tek kada je prošlo deset ili petnaest minuta od početka utakmice, neko iz UEFA mi je prišao i posle kraćeg razgovora me uputio da odem odatle. Preselio sam se na tribine, tik iza klupe za rezerve, ali sam se na teren odmah vratio čim smo pobedili", rekao je 27-godišnji Kaningem koji je, na zaprepašćenje estonske publike, zajedno sa irskim reprezentativcima - u estonskoj opremi slavio pobedu gostiju od 4:0.





 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Taksista Mesiju: Slikajte me sa Maskeranom?!

[h=1]Taksista Mesiju: Slikajte me sa Maskeranom?!
[/h]
Vozač taksija u Barseloni zamolio najboljeg fudbalera planete za fotografiju... Ali ne da zajedno budu na njoj, nego da bude fotograf.


v224579p0.jpg


Argentinci Lionel Mesi i Havijer Maskerano imali su zanimljivu avanturu po dolasku u Barselonu nakon reprezentativnih obaveza sa "gaučosima".

Argentina je uprkos minusu od jednog gola slavila pobedu protiv Kolumbije (2:1) u kvalifikacijama za Mundijal 2014. godine u Brazilu, a tvorac tog preokreta bio je upravo Mesi.

Nakon što su iz Buenos Ajresa stigli na aerodrom u katalonskoj prestonici, potražili su taksi, a neimenovani vozač je zamolio Mesija da ga "ovekoveči" sa svojim omiljenim fudbalerom - Makseranom!?

Verovatno bi većina ljubitelja fudbala u svetu, da ima šansu, više želela zajedničku fotografiju sa najboljim fudbalerom planete, ali ne i katalonski taksista.

Ipak, Mesi se nije poneo kao razmažena zvezda i ispoštovao je molbu. Mobilnim telefonom uslikao je Maskerana u zagrljaju s taksistom.

(MONDO, foto: FC Barcelona)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Džeko oblači Balotelija, epizoda 2.

[h=1]Džeko oblači Balotelija, epizoda 2.
[/h] Izvor. B92 | AK

Roberto Mančini može da bude presrećan, njegovi napadači ne samo da odlično sarađuju na terenu, već i van njega.

7523136684ece6f4950f0c278504286_orig.jpg
Tajna u fantastičnim rezultatima Mančester sitija ove sezone možda baš leži u sjajnom odnosu njegovih igrača, pre svega Edina Džeke i Marija Balotelija.
Fudbaleri su često vrlo sujetni, posebno ako su konkurencija na istoj poziciji, ali to ne važi za Bosanca i Italijana u dresu engleskog kluba.
Videli smo kako je Džeko pomogao Baloteliju da obuče marker u martu, ali to nije bio izolovan slučaj. Reprezentativac BiH nastavio je da zbija šale sa kolegom iz kluba, Balotellijem. Džeko je na treningu ponovo pomogao Balotelliju da prevaziđe svoj veliki problem, a to je oblačenje markera.

Mario je stajao ispred Džeke sa podignutim rukama poput deteta, te je čekao da mu Edin da "uputstva" i pomogne mu da obuče marker. Džeko je prvo navukao marker preko Balotellijeve glave, a potom mu pomogao da ga potpuno obuče.

Nakon što je "kompikovani" proces završen, srećni Balotelli je za pomoć Džeka nagradio zagrljajem. Kako je to izgledalo možete pogledati u videu:




Mančester siti je lider Premijer lige sa 34 osvojena boda iz 12 kola. pet više od gradskog rivala i branioca titule Mančester junajteda. "Građane" u subotu očekuje derbi u 13. kolu pošto gostuju Liverpulu na "Enfild roudu".
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Igrači Menhengladbaha na neobičan način odlučili ko šutira slobodan

Nesvakidašnja situacija


Igrači Menhengladbaha na neobičan način odlučili ko šutira slobodan udarac Video


Blic


Fudbalerima Borusije iz Menhengladbaha bilo je baš zabavno tokom meča sa Kelnom, pa su u jednom trenutku rešili da se poigraju na temu "ko će da šutira slobodan udarac".



Pri vođstvu od 3:0, Marko Rojš i Mike Hanke nisu mogli da se dogovore ko će da izvede slobodan udarac, pa su na sred terena rešili da odigraju jednu partiju "kamen, papir, makaze".

Igra se zasniva na tome da u isto vreme dva učesnika pokažu šakom neki od tri položaja, pa ko je bolji ("kamen" je jači od "makaza", one od "papira", a on - "od "kamena, jer može da ga prekrije") - taj je i pobednik. Ovoga puta je ulog bio izvođenje prekida.

"Nismo hteli nikoga da ismejemo. Hanke je trebalo da izvede taj 'slobodnjak' ali kako je već dao dva gola, hteo sam i ja da se upišem u listu strelaca. Zato sam mu i predložio ovu igru", rekao je Rojš.

Priliku za novu igru Rojš i Hanke imaće u subotnjem velikom derbiju ovosezonskog izdanja Bundeslige: njihova Borusija dočekuje dortmundsku, aktuelnog prvaka, a u taj meč oba tima ulaze sa liderske pozicije na tabeli nemačkog šampionata.


 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Premijer Bugarske bolji od Berbatova?!

[h=1]Premijer Bugarske bolji od Berbatova?!
[/h]
Bojko Borisov, koji povremeno nastupa za trećeligaški tim, vodi u izboru za najboljeg fudbalera godine u Bugarskoj.


v225983p0.jpg



Kao i svuda, i u Bugarskoj su u toku glasanja za najbolje u godini na izmaku. Glasa se i za najboljeg fudbalera u 2012.

Naravno, pre početka glasanja prvi favorit je bio Dmitri Berbatov, napadač Mančester junajteda i najveća zvezda bugarskog fudbala. Tako je i krenulo, Berbatov je na startu dobijao najveću podršku...

A onda je na insistiranje navijača u izbor ubačen i premijer Bugarske, 51-godišnji Bojkov Borisov, koji povremeno igra za trećeligaški tim Vitoša Bistirca iz Sofije. I sada vodi na listi sa čak 41 odsto glasova, ispred Berbatova koji je sakupio 25 odsto.

"Zaslužujem da budem broj jedan", izjavio je Borisov gostujući na jednoj televizijskoj emisiji.

Konačnu odluku ipak neće doneti glasači već novinari.


(MONDO, foto AP)
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Navijač Sitija prerano istetovirao pehar Lige šampiona sa bojama vo

Navijač Sitija prerano istetovirao pehar Lige šampiona sa bojama voljenog tima


B.O. |


Vatreni navijač Mančester sitija Kirk Bredli toliko je bio uveren da će njegovi ljubimci napraviti uspeh u Ligi šampiona u 2011. godinu da je na desnom ramenu istetovirao trofej toga takmičenja i ispod njega ime voljenog kluba.

113671_cityofmanchesterstadium_f.jpg


Sada je jasno da Siti neće nastaviti pohod ni ove godine u najelitnijem takmičenju posle ispadanja u grupnoj fazi ali mladi Kirk se i dalje nada da će svaka godina biti sve bolja po “građane“.


Kako on kaže jedina svetla tačka trenutno koja ga je obradovala je da je gradski rival Mančester junajted ispao takođe iz Lige šampiona i nastaviće pohod na Ligu Evrope baš kao Siti.

Tetovažu će ispraviti kada njegov voljeni klub osvoji to takmičenje i siguran je da će to biti već naredne godine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vređali biciklistu umesto sudiju

[h=1]Vređali biciklistu umesto sudiju
[/h] Izvor. B92 | JT

Četvorostruki olimpijski šampion u sprintu Kris Hoj objavio je da ga besni navijači Totehnema proganjaju na društvenoj mreži Twitter.

10343424824ee73931816ca000431603_orig.jpg

Beta

Razlog za to je što su britanskog biciklistu fanovi londonskog kluba pomešali sa sudijom koji je vodio meč sa Stoukom prošlog vikenda, koji se zove Kris Foj.
Totenhem je u tom meču na kontroverzan način poražen sa 2:1 od Stouka, pošto su Foj i linijski sudija poništili čist gol Emanuela Adebajora, a nisu ni dosudili dva čista penala zbog igranja rukom, a sve je kuliminiralo crvenim kartonom za Junea Kabula.

Samo da razjasnimo nešto. Pod jedan nisu mi potrebne naočare, a pod dva ne vodim dvostruki život kao sudija Premijer lige. To je Kris Foj”, napisao je Hoj na svom profilu.

Uprkos tome što je pokušao da obavesti ljute fanove da su pogrešili, oni su nastavili sa uvredama.

I dalje dobijam veoma zabavne poruke od navijača Totenhema. Pozitivna strana je što sam naučio nove reči od četiri slova”, istakao je Hoj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uhapšeni, pa pušteni igrači Sanderlenda

[h=1]Uhapšeni, pa pušteni igrači Sanderlenda
[/h]
00064633.jpg


Fudbaleri Sanderlenda Niklas Bentner i Li Katermol uhapšeni su, pa pušteni uz kauciju zbog sumnje da su 6. decembra uništavali automobile blizu stadiona Njukasla, prenosi Beta. Incident se dogodio oko 800 metara od stadiona "Sent Džejms Park" u Njukaslu, a policija je fudbalere privela u četvrtak.

Stadion Sanderlenda udaljen je 22 kilometara od "Sent Džejms Parka", a rivalstvo između dva kluba važi za žestoko.

sportal.rs


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ni lopte nisu što su nekada bile

[h=1]Ni lopte nisu što su nekada bile
[/h] Izvor. B92 | ČŽ

Posle fijaska sa džabulanijem, poslednje što je adidasu trebalo je novi problem sa fudbalskom loptom, naročito pred pretstavljanje nove verzije lopte za EP.

12552083184eedfb31ed211206145826_orig.jpg
Na meču između Bajerna i Kelna, kod izvođenja slobodonog udarca, Van Bujten je raspalio po lopti, pogodio protivničkog igrača, a unutrašnja guma je izašla napolje.
Sve što je Roben mogao da uradi sa novonastalim balonom je da ga degažira u gledalište.
Incident sa loptom nije uticao na konačan rezultat meča, jer je Bajern lako dobio sa 3:0.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top