Zamena PROCESORA 775!? PROBLEM

Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Imam ploccu Foxconn n15235 i intel celeron 430 procesor koji sam nedavno zamenio sa P4 procesorom koji cini mi se bolje radi. Moj probelm je u tome sto sam sada dobio procesor E7600 dual core probao da ga instaliram na plucu i fizicki uspeo ali kompijuter ne daje sliku?
kada poksam da upalim kompijuter sa E7600procesorom svi kuleri se vrte hard diskovi rade i sve ali nemam sliku.

Da li neko zna kako da resim problem ovaj problem?

Pokusao sam da izvadim bateriju sa ploce i onda da montiram procesor pa da vratim bateriju nakon 10 min i da upalim ni to nije uspelo, to mi je predlozio jedan prijatelj.



Untitled.png
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Tacan naziv maticne je N15235 to je sve sto pise pored slotova a dole na samom pocetku slota odvojeno pise GM45 i CM45 a ima i neka kao dva bar koda. evo slike tako je mislim najbolje.
A sto se tice BIOSA to mi nije bas bas najjasnije pa ako ti nebi bilo tesko da me malo uputis, mozda uspem i sam da resim problem?

Untitled32.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
BIOS, kao što sam napisao prethodno, je u nekim slučajevima potrebno ažurirati na najnoviju verziju da bi matična podržavala procesore koji su se pojavili kasnije nego što je matična proizvedena.
Na sajtu proizvođača matične ploče preuzmeš najnoviju verziju BIOS-a i ažuriraš.
Naravno, potrebno je da znaš tačan model matične ploče!!!
Mislim da je na ovoj adresi model tvoje matične i najnoviji BIOS nosi oznaku 815F1P10, mada ti ja ništa ne garantujem! Potrebno je znati tačnu oznaku matične da bi preuzeo odgovarajući BIOS za nju!!!
BIOS flešuješ na sopstvenu odgovornost!!!
Ažuriranje BIOS-a je pomalo rizična rabota naročito iz Windows 8.1 sistema jer se može dogoditi da ti memorijski kontroler prekine ažuriranje na pola tripujući se da malware pokušava prepraviti kernel sistema i tako ti brikovati matičnu odnosno CMOS čip (lično iskustvo) koji opet možeš oživeti reprogramiranjem (10-20€) kod nekoga ko ima programator...
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Ja pokusah na svoju odgovornost i pojavi mi se sledece, ne znam bas najbolje engleski a nebih da prevedem pogresno pa reko da opet pitam sta je ovo?Untitled31232132.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
NTVDM.exe (Windows NT Virtual DOS Machine) je fajl koji bi trebao da služi za pokretanje 16-bitnih MS-DOS aplikacija/taskova u 32-bitnom okruženju, u ovom slučaju AFUDOS.exe je 16-bitna aplikacija.

Kreiraj butabilni USB;
Preuzmi ovaj program i pre nego što ga pokreneš, ubaci USB koji ćeš uz pomoć preuzetog programa formatirati i napraviti ga MS-DOS butabilnim.

Pre nego što pritisneš START podesi u opciji Create a bootable disk using MS-DOS
FRs7GSK.png

Posle formatiranja dodaj sva tri fajla iz arhive na USB
Kada restartuješ računar potrebno je prilikom prikaza logo-a Foxconn pritisnuti DEL taster za ulazak u podešavanja BIOS-a gde ćeš ići na "Advanced BIOS Feature" i podesiti "First Boot Device" na USB koji je prethodno formatiran u MS-DOS butabilan sa dodatnim fajlovima iz arhive i priključen na računar.
Posle toga F10 pa Y i posle restarta sistem će se butovati u mini DOS sa USB ključa.

Posle toga kucaj dir da bi video listu fajlova na USB-u.
Fleš BIOS-a pokrećeš komandom
afudos 815F1P10.ROM /p /b /n /c /x
odnosno
afudos 815F1P10.ROM

Prilikom pokretanja AFUDOS dijaloga biće ti ponuđeno da sačuvaš backup starog BIOS-a što možeš uraditi pritiskom na taster Y i sačuvati ga pod imenom recimo: OLDBIOS.
Posle toga sledećim pritiskom na taster Y počeće ažuriranje BIOS-a koje ne sme biti prekinuto (isključivanjem računara, nestankom struje...) inače će CMOS čip ostati brikovan!!!

Ovo je najsigurniji način za flešovanje BIOS-a, ukoliko si siguran da je "815F1P10.ROM" BIOS za tvoju matičnu ploču (N15235)

Budi siguran da flešuješ odgovarajući BIOS za tvoju MP!!!
attention.png BIOS flešuješ na sopstvenu odgovornost!!!attention.png
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Probacu ovo sutra sada idem na posao, u listi koju si mi posla pise da mojoj ploci treba ovaj bios samo me buno ovaj PCB version da li to ima neku ulogu?
Uglavnom skontao sam sta treba da uradim, i hvala sto se cimas da mi pomognes.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Probacu ovo sutra sada idem na posao, u listi koju si mi posla pise da mojoj ploci treba ovaj bios samo me buno ovaj PCB version da li to ima neku ulogu?
To je revizija ploče tzv.
Obično, kada se u prodaji pojavi Rev. 2 na primer, ona je već ažurirana novijim BIOS-om od Rev. 1 tako da Rev. 2 je već spremna za noviji hardware (CPU, RAM...)


Molio bih i ostale pratioce teme da napišu svoja znanja.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Pre nego što počneš flešovati BIOS pošalji fotografiju matične. Stoji li oznaka G45M kao na ovoj ispod??

PQzlQ2u.png
 
Natrag
Top