Zadaci i pitanja iz fizike

ako sam te dobro razumela trazis Ajnstajnovu sliku...ili ne? :???:
Albert Einstein - Google претрага :dntknw:

Da bash na sliku i to bash onu iz prvog posta. I u rezoluciji malo vecoj no sto je pomenuta slika. Nasao sam ja slika i slichuljaka o od Einsteina ali slabo da ima sta u vecoj rezoluciji da bi se moglo prebaciti na papir ...
Nasao sam gdje se jos pojavljuje taj sliculjak ali ista rezolucija
Poz
JaMi
 
Hello potrebna pomoc oko nekih pitanja iz fizike

1 Nastanak Magnetnog Polja
2 Vrste Talasa
3 Doplerov efekat

Doticnu knjigu sam negde zagubio tako da bi mi pomoc dobro dosla (Hvala unapred) :)
 
Pomic oko 3 zadatka iz fizike za VII razred

1)Zapremina tela je 0,05m3. Kolika sila potiska deluje na njega u vodi ako je: a) potopljeno celo telo, b) potopljena petina zapremine tela?

2) Kolika je gustina tečnosti u kojoj na (potpuno potopljenu) kuglicu zapremine 10 cm3 deluje sila potiska 1,36N?

3)Kada je za dinamometar okacena bakarna kugla,dinamometar pokazuje silu od 10N.Gustina 8900 kg/m1.Kolika je zapremina kugle? Koliku silu pokazuje dinamometar ako je kugla potopljena u ulje gustine 900kg/m1?
 
Dvije male jednake kuglice objesene su o dugacke neprovodne niti iz jedne zajednicke tacke.One su isto naelektrisane usled cega su se udaljile na medjusobono rastojenja 5 cm.Na koje novo rastojanje ce doci kuglica ako se razelektrise jedan od njih.Uzeti da je duzina niti l mogo veca u odnosu da rastojanje izmedju kuglica.Resenje je: 3,15 cm.Znaci trebam postupak resenja..hwala unapred!
 
Dvije male jednake kuglice objesene su o dugacke neprovodne niti iz jedne zajednicke tacke.One su isto naelektrisane usled cega su se udaljile na medjusobono rastojenja 5 cm.Na koje novo rastojanje ce doci kuglica ako se razelektrise jedan od njih.Uzeti da je duzina niti l mogo veca u odnosu da rastojanje izmedju kuglica.Resenje je: 3,15 cm.Znaci trebam postupak resenja..hwala unapred!

Pre svega imam par piatanja vezana za zadatak.
1. Da li se kuglice nalaze u vakuumu?
2. Ovo što sam boldovala znači da su kuglice samo istoimeno naelektrisane ili su istoimeno nalektrisane i nose istu količinu naelektrisanja?
3. Kuglica ili kuglice?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top