Za ozbiljne veze se biraju dobri momci

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Radio 021

Za ozbiljne veze se biraju dobri momci

Seks_veza.jpg


Uprkos verovanju mnogih da žene vole loše momke, jedno britansko istraživanje pokazalo je da dobri muškarci ipak imaju veće šanse da završe u ozbiljnoj vezi sa devojkom.

Studija stručnjaka sa Univerziteta Notingem obuhvatila je 70 parova jednojajčanih i 87 parova dvojajčanih bliznakinja, kojima su postavljana pitanja sa željom da se otkrije koliko su nesebične. "Da li ste dali novac u humanitarne srhe?" i "Da li ste skočili u reku da spasite nekoga od davljenja?' neka su od pitanja na koja su odgovarale ispitanice, pre nego što su upitane da li su im takvi kvaliteti važni prilikom odabira partnera.

Statistička analiza odgovora pokazala je da su se, tokom evolucije, ljudi skloniji altruizmu češće spajali sa partnerima takvih sklonosti i osobina. Zbog toga psiholozi veruju da su u poslednje vreme na ceni osobine kao što su nesebičnost i altruizam, što je posledica evolucije. Ženama više nije najvažnije da imaju jakog već partnera koji će pomagati u kući i biti dobar roditelj.

"Razvoj ljudskog mozga je u velikoj meri otežao vaspitanje dece pa je našim precima postalo bitno da izaberu partnere koji će biti dobi roditelji", kaže dr Tim Filips sa Univerziteta Notingem, dodavši da to znači kako su altruistični geni vremenom zamenili sebične.



 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Ova konstatacija zavisi od slucaja do slucaja ,ni 10 prstiju na ruci nisu isti tako i ljudi urade ono sto najmanje ocekujete da ce uciniti.
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
33
Dobri momci za dobar brak,loši momci za dobar sex.
Dok sam bio dobar dečko ništa,kad sam otišao u vojsku i mamino dete se pretvorilo u budalu,
eto života...
Ma zezam se,samo vi tražite dobre dečke,onaj tko vas voli taj će da i odrađuje sve dobro.
ŽIVELE ŽENE!!!
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ovo je slično onoj teoriji da muškarci biraju mršave, školom neiskvarene žene za "druženje" a za brak i majku njihove dece punačke pametnice...
Ja mislim da je svaki muškarac i dobrica i zloća. Dobrica za porodični život a slatka zloća u krevetu... Bitno je šta ti odgovora i šta u stvari očekuješ ili tražiš...
 
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
45
tacno je da se za ozbiljne veze biraju dobri momci, ali ne mora to uvek da bude tako naravno.. npr. moj decko je bio kockar, pijandura, vecito je varao devojke, uglavnom nije nimalo bio decko za pozeleti, ali ja sam u njemu videla izazov i odlucila da ga promenim. i uspela sam. od kako smo zajedno nije usao u kladionicu, niti se napio. u svakome postoji dobro i zlo, a ako ti je stalo do nekoga, to dobro mozes iz njega i izvuci na povrsinu:)
 
Natrag
Top