Хришћанство

Učlanjen(a)
22.02.2015
Poruka
18
e sad pazite..kad netko ne vjeruje..nego je UVJEREN u NJEGA...u svakoj tocki svega....ikad sto je bilo i sto ce biti..Jesam ja "ispod" vas ili?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jer morat cu vas malo mozda razocarati..Ja nisam vjernik...ja sam UVJERENIK..Ja sam uvjeren u svebozansku prisutnost..bio u Makedoniji,Kini,na Marsu.ma Veneri pogotovo..Meni je SVE JEDNO...

Pa me popljucajte sad.))
Vjeruj ili se uvjeravaj u što hoćeš, ali ne postavljaj uzastopne postove!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nije Isus sklopio savez sa 12 apostola vec samo sa njih 144000.

Kako ti reče hoću citat da pročitam kako Isus deli hleb i vino144000 ako to nedaš da lije onda ta tvrdnja istina?


Po cemu se razlikuju sve one od Jehovinih svedoka?
Po tome što oni jedu telo i imaju Isusa i Duha Svetoga i spaseni su eto samo utome.


Taj Paja je bio toliko premudar da je ucestvovao u progonstvu hriscana?

Znam da neki muslimani smatraju Pavla zlim ali i pored toga trebadokaz iz kog se vidi istinitost te tvrdnje....slušam?



Cak ni Isus Hrist nije hteo da prihvata slicne titule koje su mu davali osobe kao sto si ti,koje se razmecu titulama.

Citat gde čitamo gde Isus odbija titule?


Kad nesto hoces da dokazes,onda treba to i da citiras,i da napises gde se taj citat nalazi : knjiga,poglavlje:stih.
Kad to budes poceo da primenjujes ,onda ce tvoja ozbilnost doci do izrazaja,a i pokazaces kulturu pristojnog ponasanja.

Fino, sad ću to naučiti od tebe zato čekam citate.


Dragi moj,ako nisi znao,isus Hrist je ukinuo Stari zavet i uveo Novi zavet


Pozivam isusa da On kaže da li istinu iznosiš:

5:17 Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
5:18 Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
5:19 Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom.

Dakle...zašto se nestina piše?

7 Jer da je onaj prvi bez mane bio, ne bi se drugom tražilo mesta.
8 Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;

Mrki,a o kom se savezu radi u prvom pomenu a o kom u drugom? Koji savez Jeremija takođe pominje i kadse sklapa?

Dakle po tebi je i "pranje nogu" obaveza koja se mora ispuniti???

Mrki nije po meni nisam ja to rekao već Onaj koga vi odbacujete:

13:14 Kad dakle ja oprah vama noge, Gospod i učitelj, i vi ste dužni jedan drugom prati noge.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kako ti reče hoću citat da pročitam kako Isus deli hleb i vino144000 ako to nedaš da lije onda ta tvrdnja istina?
Svasta od tebe.Pa nisam ja tebi napiasao da je on delio hleb i vino 144000.Sa njima je uspostavio novi savez.Mnogi od njih nisu jos bili ni rodjeni.Isto kao i kad je stvarao stari savez sa Izraelom,sklopio je savez i sa njihovom jos nerodjenom decom...

Po tome što oni jedu telo i imaju Isusa i Duha Svetoga i spaseni su eto samo utome.
svi koji uzimaju simbole a ne ispituju se nalace na sebe Bozju osudu prema 1.Korincanima 11 glave 27 itd
27 Tako koji nedostojno jede ovaj hleb ili pije čašu Gospodnju, kriv je telu i krvi Gospodnjoj.



Znam da neki muslimani smatraju Pavla zlim ali i pored toga trebadokaz iz kog se vidi istinitost te tvrdnje....slušam?
Ja prvi put cujem tako nesto,u smislu da neko tvrdi da je Pavle bio zao nakon sto je postao hriscanin.
Ali pre nego sto je postao hriscanin dovoljno je da citas kako je progonio hriscane,cak i suucetvovao u barem jednom ubistvu.
Jesi li ti procitao Bibliju,kad ne znas za tako nesto?Mozda se setis Stefanovog ubistva,pa procitaj o tome....



Citat gde čitamo gde Isus odbija titule?
Марко 10:17,18
17 I kad izađe na put, pritrča neko, i kleknuvši na kolena pred Njim pitaše Ga: Učitelju blagi! Šta mi treba činiti da dobijem život večni?
18 A Isus reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga.
Ovo je bilo jednostavno na srpskom uvlacenje,ili poltronisanje,ulizivanje,laskanje....!


Fino, sad ću to naučiti od tebe zato čekam citate.
Марко 10:17,18



Pozivam isusa da On kaže da li istinu iznosiš:

5:17 Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
5:18 Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
5:19 Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom.

Dakle...zašto se nestina piše?
E ovo mi se svidja Matej 5:19,ovo je pravo pitanje na mestu.
5:19 Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom.
deo odgovora je vec u sledecem 20 stihu
20 Jer vam kažem da ako ne bude veća pravda vaša nego književnika i fariseja, nećete ući u carstvo nebesko
.
Ne da ce biti najmanji u carstvu nebeskom ,nego nece ni uci u carstvo nebesko ,to je kao prvo i osnovno,
kao drugo Isus je ove reci uputio onima koji ga slede.,a pravi hriscani striktno drze Isusove zapovedi!

Mrki,a o kom se savezu radi u prvom pomenu a o kom u drugom? Koji savez Jeremija takođe pominje i kadse sklapa?



Mrki nije po meni nisam ja to rekao već Onaj koga vi odbacujete:

13:14 Kad dakle ja oprah vama noge, Gospod i učitelj, i vi ste dužni jedan drugom prati noge.
Onaj koji je Mrki neka ti da odgovor,
a sto se tice Jeremije ,kad ga vec pomenu sta mislis o Jeremiji 23:27
27 Koji misle da će učiniti da narod moj zaboravi ime moje uza sne njihove, koje pripovedaju jedan drugom, kao što zaboraviše oci njihovi ime moje uz Vala.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Svasta od tebe.Pa nisam ja tebi napiasao da je on delio hleb i vino 144000.Sa njima je uspostavio novi savez.Mnogi od njih nisu jos bili ni rodjeni.Isto kao i kad je stvarao stari savez sa Izraelom,sklopio je savez i sa njihovom jos nerodjenom decom...

A gde je citat da sa 144 000 učini savez?
Čemu se ti nadaš ako za tebe nema životinjske žrtve a nema ni savršene ko tebe čisti i kako?
Rob reče da samo 144000 uzimaju hleb a pošto se tih 144000 počinju pečatiti tek po otvaranju šestog pečata to znači da niko od Isusovog vremena ne sme uzimati hleb i vino.
Zar ti čoveče pored dokaza ponovo srljaš za robom i nudiš nama plagijat....mi vidimo i čujemo zato to nama ne možeš prodati.
U Bibliji imaš redosled prvo ide prvi pečat pa posle drugi i tako redom bar znaš brojati do sedam i poštošesti pečat još uvek nije otvoren ne može ići radnja pečaćenja 144000to bi i dete dosad zapamilo.Ako se otvorio vamašesti pečat daj vreme kad se to sve izdešavalo?Vama Isus stigao a tek sledi sve iz Otk. da se desi...taj rob vas baš žonglira a vi mozak na pašu...služite se njimei ne nudite nama tu robu bajata je i kvarna.

Valjda si sad to naučio i nemoj ponovo isto verglati,nismo papagaji.

svi koji uzimaju simbole a ne ispituju se nalace na sebe Bozju osudu prema 1.Korincanima 11 glave 27 itd
27 Tako koji nedostojno jede ovaj hleb ili pije čašu Gospodnju, kriv je telu i krvi Gospodnjoj.

Kako bi neka braća rekla ponovo mantraš,dokle...?
Zar nismo već o tome razgovarali šta znači nedostojno jesti i piti....ja nisam papagaj ali ću ponuditi stihove da konačno zapamtiš šta znači ispitivati dostojnostevo slušaj:

11:27 Tako koji nedostojno jede ovaj hleb ili pije čašu Gospodnju, kriv je telu i krvi Gospodnjoj.
11:28 Ali čovek da ispituje sebe, pa onda od hleba da jede i od čaše da pije;
11:29 Jer koji nedostojno jede i pije, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tela Gospodnjeg.
11:30 Zato su među vama mnogi slabi i bolesni, i dovoljno ih spavaju.


Sad samo nastavimo čitati jer za uzrok postoji i povod.

11:31 Jer kad bismo sebe rasuđivali, ne bismo osuđeni bili.
11:32 Ali kad smo suđeni, nakazuje nas Gospod, da se ne osudimo sa svetom.
11:33 Zato, braćo moja, kad se sastajete da jedete, iščekujte jedan drugog.
11:34 Ako li je ko gladan, neka jede kod kuće, da se na greh ne sastajete. A za ostalo urediću kad dođem.



Ja prvi put cujem tako nesto,u smislu da neko tvrdi da je Pavle bio zao nakon sto je postao hriscanin.
Ali pre nego sto je postao hriscanin dovoljno je da citas kako je progonio hriscane,cak i suucetvovao u barem jednom ubistvu.
Jesi li ti procitao Bibliju,kad ne znas za tako nesto?Mozda se setis Stefanovog ubistva,pa procitaj o tome....

Ti rečeda je Pavle progonitelj evo:
Zaokret je napisao(la):

Taj Paja je bio toliko premudar da je ucestvovao u progonstvu hriscana?


Možda to nisi ti pisao već tvoj dvojnik.Ja neznam ti uvek jedno izjaviš a posle se čudiš otkud to, ko to reče....



Марко 10:17,18
17 I kad izađe na put, pritrča neko, i kleknuvši na kolena pred Njim pitaše Ga: Učitelju blagi! Šta mi treba činiti da dobijem život večni?
18 A Isus reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga.
Ovo je bilo jednostavno na srpskom uvlacenje,ili poltronisanje,ulizivanje,laskanje....!

Upitah koje TITULU je odbio ti mi nudiš ,,blagi, :gl_sigh:


E ovo mi se svidja Matej 5:19,ovo je pravo pitanje na mestu.
5:19 Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom.
deo odgovora je vec u sledecem 20 stihu
20 Jer vam kažem da ako ne bude veća pravda vaša nego književnika i fariseja, nećete ući u carstvo nebesko
.
Ne da ce biti najmanji u carstvu nebeskom ,nego nece ni uci u carstvo nebesko ,to je kao prvo i osnovno,
kao drugo Isus je ove reci uputio onima koji ga slede.,a pravi hriscani striktno drze Isusove zapovedi!

I gde je to dokazda je ukinuta zapovest?

Ne smemo mešati formalizam i izvršenje jer oni opet ne ukidaju kao što Isus reče.Ti želiš reći da Isus nije istinu rekao kad izjavi da nije ukinuto.

Onaj koji je Mrki neka ti da odgovor,
a sto se tice Jeremije ,kad ga vec pomenu sta mislis o Jeremiji 23:27
27 Koji misle da će učiniti da narod moj zaboravi ime moje uza sne njihove, koje pripovedaju jedan drugom, kao što zaboraviše oci njihovi ime moje uz Vala.

Mrki nereče mi o kojem savezu je tamo reč zašto prećuta?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A gde je citat da sa 144 000 učini savez?
Čemu se ti nadaš ako za tebe nema životinjske žrtve a nema ni savršene ko tebe čisti i kako?
Rob reče da samo 144000 uzimaju hleb a pošto se tih 144000 počinju pečatiti tek po otvaranju šestog pečata to znači da niko od Isusovog vremena ne sme uzimati hleb i vino.
Zar ti čoveče pored dokaza ponovo srljaš za robom i nudiš nama plagijat....mi vidimo i čujemo zato to nama ne možeš prodati.
U Bibliji imaš redosled prvo ide prvi pečat pa posle drugi i tako redom bar znaš brojati do sedam i poštošesti pečat još uvek nije otvoren ne može ići radnja pečaćenja 144000to bi i dete dosad zapamilo.Ako se otvorio vamašesti pečat daj vreme kad se to sve izdešavalo?Vama Isus stigao a tek sledi sve iz Otk. da se desi...taj rob vas baš žonglira a vi mozak na pašu...služite se njimei ne nudite nama tu robu bajata je i kvarna.

Valjda si sad to naučio i nemoj ponovo isto verglati,nismo papagaji.



Kako bi neka braća rekla ponovo mantraš,dokle...?
Zar nismo već o tome razgovarali šta znači nedostojno jesti i piti....ja nisam papagaj ali ću ponuditi stihove da konačno zapamtiš šta znači ispitivati dostojnostevo slušaj:

11:27 Tako koji nedostojno jede ovaj hleb ili pije čašu Gospodnju, kriv je telu i krvi Gospodnjoj.
11:28 Ali čovek da ispituje sebe, pa onda od hleba da jede i od čaše da pije;
11:29 Jer koji nedostojno jede i pije, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tela Gospodnjeg.
11:30 Zato su među vama mnogi slabi i bolesni, i dovoljno ih spavaju.


Sad samo nastavimo čitati jer za uzrok postoji i povod.

11:31 Jer kad bismo sebe rasuđivali, ne bismo osuđeni bili.
11:32 Ali kad smo suđeni, nakazuje nas Gospod, da se ne osudimo sa svetom.
11:33 Zato, braćo moja, kad se sastajete da jedete, iščekujte jedan drugog.
11:34 Ako li je ko gladan, neka jede kod kuće, da se na greh ne sastajete. A za ostalo urediću kad dođem.





Ti rečeda je Pavle progonitelj evo:
Zaokret je napisao(la):

Taj Paja je bio toliko premudar da je ucestvovao u progonstvu hriscana?


Možda to nisi ti pisao već tvoj dvojnik.Ja neznam ti uvek jedno izjaviš a posle se čudiš otkud to, ko to reče....





Upitah koje TITULU je odbio ti mi nudiš ,,blagi, :gl_sigh:




I gde je to dokazda je ukinuta zapovest?

Ne smemo mešati formalizam i izvršenje jer oni opet ne ukidaju kao što Isus reče.Ti želiš reći da Isus nije istinu rekao kad izjavi da nije ukinuto.



Mrki nereče mi o kojem savezu je tamo reč zašto prećuta?

Tandara,mandara Ti opet nista ne razumes...
Pa kako mozes da razumes kad neces da prihvatsi osnovne stvari.
Nesto najosnovnije jeste da se zna ime isusovog i naseg Oca Boga Svoritelja,a to je Jehova.
Evo ti jos jedan stih koji pokazuje koliko je to bitno
Malahija 3 :16
16 Tada koji se boje Gospoda govoriše jedan drugom, i pogleda Gospod, i ču, i napisa se knjiga za spomen pred Njim za one koji se boje Gospoda i misle o imenu Njegovom.
Ko to danas u crkvi kojoj i ti pripadas misli o Bozjem imenu?Ko se to od pravoslavaca moli Jehovi Bogu? Niko!!!
Njegovo ime su izbacili,a zadrzali imena svih drugih Bogova.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tandara,mandara Ti opet nista ne razumes...
Pa kako mozes da razumes kad neces da prihvatsi osnovne stvari.
Nesto najosnovnije jeste da se zna ime isusovog i naseg Oca Boga Svoritelja,a to je Jehova.
Evo ti jos jedan stih koji pokazuje koliko je to bitno
Malahija 3 :16
16 Tada koji se boje Gospoda govoriše jedan drugom, i pogleda Gospod, i ču, i napisa se knjiga za spomen pred Njim za one koji se boje Gospoda i misle o imenu Njegovom.
Ko to danas u crkvi kojoj i ti pripadas misli o Bozjem imenu?Ko se to od pravoslavaca moli Jehovi Bogu? Niko!!!
Njegovo ime su izbacili,a zadrzali imena svih drugih Bogova.

Mrki,zašto se ti uopšte moliš kad je Isus stigao već 1914 i ponovo ga obnovio **75.
Ona ti je dobra,kako se od apostola pečate 144000 i tad se otvori šesti pečat. Vama uopšte tamo nije dosadno uvek iznova učite sledeću laž i nudite je drugima.
Ime....nemate pojma da se Bog predstavlja opisnim rečima a ne nekom imenicom koja je jedina kao pokazatelj Boga.
Postoji više desetina opisa istog Boga i miHrišćani uvek uOčenašu izgovaramo IME kao opis kome se molimoa taj opis namdade isus a Bog ga dade Mojsiju:

,,ONAJ KOJI JESI,,

Ta promaja kako se Tradicionalne crkve ne moleBogu imenom je izmiljotina nerenika koji nemaju Duha Svetoga i odriču se darova Duha a istog pretvaraju u energiju.Odbijaju udeo u Isusovoj žrtvi odbijaju jevanđelje jer nude drugo i nude strah kojim zadobijaju nevernike iz straha od Armagedona.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
TandaraMandara,
Isus Hrist je bio mrtav samo tri dana i tri noci.Bio je nakon uskrsnuca 40 dana sa svojim ucenicima,a potom je otisao kod svoga Oca jehove Boga na nebo,i seo sa njegove desne strane i ceka Oceve zapovedi.Sve sto ga njegovi sledbenici mole ,on to prenosi svome ocu i Bogu Jehovi,koji odlucuje sta ce odobriti ,a sta nece odobriti,a sta ce ostaviti svome sinu Isusu da licno odluci.U skladu sa tim isus je naucio svoje ucenike kako da se mole,pa tako taj primer slede i Jehovini svedoci.
Te 1914 godine se navrsilo 7 vremena iz danilovog prorocanstva.,a sam isus nema potrebe da bukvalno silazi na zemlju jer on je jednom za svaga dao ljudsko telo kao otkupninu.
Sto se tice 144.000 veoma je ruzno da se sprdas sa njima jer ce oni posle isusa biti najmocnija stvorenja u celome svemiru.To su oni koji su otkupljeni sa zemlje,Isusova braca koja ce sa nim biti sukraljevi i susvestenici.
Otkrivenje 14
3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
4 Ovo su koji se ne opoganiše sa ženama, jer su devstvenici, oni idu za Jagnjetom kud god ono pođe. Ovi su kupljeni od ljudi, prvenci Bogu i Jagnjetu
 
Natrag
Top