Wireless punjač

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.553
Синоћ сам био код друга, стигао му је преко ebuy-a wireless пуњач са Тајвана (45$).
И, ево скришота, ради без проблема:

screenshot2015-01-20-18-.png
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Jeli mogu da ga koristim dok sam na poslu a da mi se puni od kuće bahaaaa...
Po meni glupost i prodavanje magle radi se o tome da se postavi na postolje punjača i puni se tel. bežično a ako ste mislili da se puni dok hodate po kući i koristite tel. onda ste pogrešili
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U pravu si to bi bila revolucija svetskih razmera i ne bi se zadrzalo samo na mobilnom ,po ovome bi bilo moguce na daljinski puniti bilo koji elektricni uredjaj,recimo elektricna motorna testera ili kola,prakticno sve...nas legendarni naucnik Nikola Tesla svojevremeno je radio na takozvanom projektu bezicnog prenosa elektricne energije,posle cega je nadjen mr.av ,neozbiljno bi bilo da je ova tehnologija rezervisana samo za mobi i slucajno se moze kupiti sa lagera kao naj obicniji proizvod...bar ne sada....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da bre...bas tako ,nesto u smislu loptastih munja ,kao one sto je drzao Tesla u rukama na testu u laboratorji,samo sto bi to sad po pravilu trebalo da bude neprimetno,moguce je da ona svetla po nebu ,sto ljudi zaziru da su vanzi,neko u stvari vec koristi za taj prenos ,ali jos nije resen problem da to postane nevidljivo ljudskom oku...
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Gledao sam skoro tipa koji je proučavao Tesline patente i dobro se školovao, na svom snimku je demonstrirao aparat za prizvodnju struje bez habanja bez zamene delova jednom ga uključiš (pokreneš) i radi stalno, taj mali aparat je napravio sa uloženi 7 dolara i ima 7800 o/m a proizvodi struju od 78 volti, kaže da za 4-oročlanu porodicu je potrebno da se uloži 500 doara i da ima stalnu sruju od 10 kw/h što bi i bilo dovoljno , takođe iz snimka dok je aparat radi sam zaključio da bi takav aparat kada bi se postavljao za kućnu varijantu moralo bi se izliti u zemlnju dobar betonski držač zbog veliki obrtaja aparat je neprestano klizo po stolu jer je suviše lagan i mali a obrtaji veliki. Radi na principu magnetni polova i namotaja kalema koji prikuplaju sruju, slično rotoru i statoru stim da je kalem na statoru a rotor je magnet a četkice koje ga ne dodiruju su mi se činile da je drugi magnet suprotnog pola. Pokreće ga preko kondenzatora(start) cvak i radi l radi posle 3 minute je pokazao da obrtaji nisu opali.
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Ovo je Samsung charger, ja imam par onih jeftinih varijanti koji ne dolaze sa adapterom (treba 2.0A) imam ih svuda po stanu i rade super sa Nexus 5 cak i sa futrolom.
 
Natrag
Top