Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Aha, jasno, samo sto ne znam gde bi pricvrstio tu antenu jer nemam terasu :mad: Samo lim onaj sa vanjske strane prozora, iz tog razloga nisam nikad ni pricvrstio ovu 3d korner nego je drzim sa unutrasnje strane :D
A bas sam mislio dace i promena kartice da uradi posao. Hvala svakako jos cu videti sta cu.

Inace ja sam sa BT5 pokusao da hackujem pre nekih godinu dana ali nisam uspeo zbog nekompatibilnosti drajvera.
Naime sinoc sam opet poceo da trazim i skontao da su napravili program da se ne moras muciti preko Linuxa i da sve moze da se odradi preko ovog programa za Windows. Ali verovatno opet necu moci zbog kartice pa cu probati na drugom kompu kod druga pa vam javim rezultate.

Evo linka za to objasnjenje
Kod:
 http://jameslovecomputers.wordpress.com/2012/08/07/crack-wep-networks-with-commview-and-aircrack-ng-tutorial/
i lista podrzanih uredjaja
Kod:
http://www.tamos.com/products/commwifi/adapterlist.php
Inace probaccu na WEP zastiti, ta je najslabija ;)
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
322
Hej drugari i ja imam nekih vajrlesa u okolini, ali su zakljucani, imam nekoliko njih sa WPA signalom sa vrlo dobrom jacinom 80%-90%. Koristim TP Link Model No. TL-WN551G, antena na 24 db. Uz pomoc kog programa hakovati neki od ovih signala, koristim Win XP OS. Unaprijed hvala ako neko pomogne :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
nisi me razumeo

Ja sam koristio onaj adapter sa antenom od 16dbi. Sada sam kupio antenu od 24 dbi najvecu i evo kako vuce signal Kako testirati brzinu interneta - YouTube Sad me zanima dal postoji neki program za hakovanje zakljucanih signala? Cuo sam za back track5 ali ne mogu da nadjem link da skinem pravu instalaciju. Ako neko zna neka posalje link ili neka napise . Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Aha, jasno, samo sto ne znam gde bi pricvrstio tu antenu jer nemam terasu :mad: Samo lim onaj sa vanjske strane prozora, iz tog razloga nisam nikad ni pricvrstio ovu 3d korner nego je drzim sa unutrasnje strane :D
A bas sam mislio dace i promena kartice da uradi posao. Hvala svakako jos cu videti sta cu.

Inace ja sam sa BT5 pokusao da hackujem pre nekih godinu dana ali nisam uspeo zbog nekompatibilnosti drajvera.
Naime sinoc sam opet poceo da trazim i skontao da su napravili program da se ne moras muciti preko Linuxa i da sve moze da se odradi preko ovog programa za Windows. Ali verovatno opet necu moci zbog kartice pa cu probati na drugom kompu kod druga pa vam javim rezultate.

Evo linka za to objasnjenje
Kod:
 http://jameslovecomputers.wordpress.com/2012/08/07/crack-wep-networks-with-commview-and-aircrack-ng-tutorial/
i lista podrzanih uredjaja
Kod:
http://www.tamos.com/products/commwifi/adapterlist.php
Inace probaccu na WEP zastiti, ta je najslabija ;)


kao sto vidis taj lik samo wep i probija ali je retkosdt da neko ima wep zastitu,uglavnom su to wpa i wpa2 psk tako da srecno :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Uspeo :)

Eto nije mi bila potrebna ni nova antena ni nova kartica :)
Uspeo sam da probijem WEP zastitu, mozda nema WEP-a u evropskim zemljama ali ja imam jos bar 2 da hakujem a onda prelazim na WPA :D
Evo kome treba, samo neka prati ovo uputstvo DETALJNO, od reci do reci i uspece:
Kod:
http://www.mpgh.net/forum/57-general-hacking/426779-hacking-wep-encrypted-wifi-passwords.html

Mislim da nema potreba da prevodim tutorijal da je dovoljno na engleskom, ako neko ima nekih problema neka pise ovde a ja cu rado pomoci :) Najbitnije je da kada instalirate taj program da vam kaze da je vas drajver kompatibilan sa programom, inace vam dzaba.

Evo dokaza da sam uspeo, da ne bude da pricam u prazno:
pass.jpg

veverica.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Moracu neku drugu mrezu hakovati, na ovoj mi je najjaci signal ali komsija ima samo 1.5mb, mislim ok mi je i to ali da radi normalno nego nekad se gubi, konektovan je a nekad nece da radi jednostavno po minut-dva kao da se zaglupi. Jel znas konobare do cega je to? :/
Trenutno ne mogu da hakujem kad izgleda nije niko aktivan na drugoj mrezi pa slabo mogu da slikam pakete, moracu uvece probati :/
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Bas sam veceras probao WPA2 preko Backtrack-a ali nisam uspeo jer na ruteru kojeg hakujes mora da bude ukljuceno WPS kako bi REAVER preko Backtracka mogao da probava pinove i tako da probije sifru. Drugi nacin koji jos nisam probao je preko ovog istog programa preko kojeg sam WEP hakovao samo sto trebam da skinem recnik od 13GB i on se ubaci i proverava sve reci, ali tu moze biti problema jer ako je neko stavio nasa slova u sifru onda nece moci probiti ja mislim. Jer recnik je tekstualni dokument sa milionima reci (kombinovanih slova i brojeva) izgenerisanih za tu svrhu. Ako uspem da probijem WPA2 javim vam.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Daj mi molim te link za back track da skinem , ja sam skinuo neki b.t. 5 ali je u nekom fajlu vmsd i ne mogu da ga convertujem u iso fajl. ja imam 3 signala sa po 90% jacine ali sva tri imaju wpa2-psk.
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Daj mi molim te link za back track da skinem , ja sam skinuo neki b.t. 5 ali je u nekom fajlu vmsd i ne mogu da ga convertujem u iso fajl. ja imam 3 signala sa po 90% jacine ali sva tri imaju wpa2-psk.

Ne znam odakle si skidao ali imas na njihovom sajtu da skines i nema problema. Odande sam skidao kada sam rezao sebi cd, bese pre godinu dana mozda manje... Tamo mora da valja...
 
Natrag
Top