Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
druze to nisu signali,to kao i da ih ne vidis.signal koji nemas bar preko 40% jacine je u 99%slucajeva neupotrebljiv.to sto ti hvatas sa tom antenom je uzas i normalno da ne radi.antena mora da bude usmerena u izvor signala pogotovo mrezne antene to proveri.sa njima ne mozes da ocekujes da ces imati upotrebljive 5 vrste signala osim ako se ti ne nalaze na smeru te antene tj u pravcu u kom je okrenuta.proveri konektor usrafljen i u karticu hoce da se desi da je popustio deo gde je stegnuta glava konektora na kablu i kao i kod antenskog ako spoljne zice dodiruju glavnu unutrasnju nema slike ili u tvom slucaju nema signala.proveri konektor unutrasnju iglicu sa rupom da nije pobegla unutra,kada skines konektor tj kada odsrafis od kartice okreni ga prema tebi i pogledaj ga unutra traba bas ovako da izgleda Pogledajte prilog 37670.ovaj najmanji prsten u sredini treba da bude ravan sa ovim belim delom,ako nije sjebo ti se konektor.jos jedna stvar hoce da se zablentavi i drajver ponekad,reinstaliraj drajver obavezno to mi je isto pomoglo nekoliko puta.
signali.jpgovi niski signali su kod mene,ovo veliko je moj ruter,na ove druge signale mogu samo ponekad da se zakacim i to moram da ispravljam i pomeram antenu,ovo je samo primer onoga sto sam ti rekao na pocetku da bez bar 40%nema leba:)
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pogledajte prilog 37671ovi niski signali su kod mene,ovo veliko je moj ruter,na ove druge signale mogu samo ponekad da se zakacim i to moram da ispravljam i pomeram antenu,ovo je samo primer onoga sto sam ti rekao na pocetku da bez bar 40%nema leba:)
na iterkom lapovo 3 i kad budes imao signal 100%verovatno neces moci da se zakacis tj znam da neces moci jer je to wfi provajder a povucen iskustvom sa starog radnog mesta kod jednog wfi provajdera znam da nijedan provajder ne ostavlja svoj wfi otkjucan ako neko moze tek tako da se zakaci za njega.to su predajnici sa mac adresama i kontrolom protoka tako da o kacenju na to zaboravi i nadji nekog komsu sa adsl-om koji je blize i otkjucan.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Pomozi

Koju bi mi ti antenu preporucio da kupim? Ja sada imam eksternu antenu reink yet 2.4Ghz , 16dbi i pre sam sa njom hvatao neki signal 50% ali ga vise nema pa moram da trazim nove signale . Imam dvojicu komsija koji su udaljeni 400m i imaju obojica otkljucane wifi rutere i mogao bih da se prikacim ali ih sa ovom trenutnom antenom ne hvatam . Koju bi mi antenu preporucio da kupim i gde? Hvala puno unapred . Evo slike od moje trenutne opreme 1119226.jpg1340798608_405717838_1-Pictures-of--150Mbps-High-Power-Wireless-USB-Adapter-TL-WN7200ND-WITH-OUT.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Jel mozed da mi das link za neki program za hakovanje wifi signala i dal bi mogao da radi na win 7 ili xp . Imam dva racunara pa mogu da instaliram na bilo koji . Jedan ima win 7 64bit a drugi xp sp3 32bita.
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
18
Pozdrav druze, ako mozes da mi preporucis novu opremu jer zelim bolji internet.
Naime ja vec 3 godine hvatam internet sa ovom opremom ali zelim jace signale i bolji internet jer mislim da mi je adapter malo zastareo :D
Ovu antentu imam:
WIRELESS ANTENA-skracena 3d korner antena-POPUST 10%!!! - Kupindo.com (9184557) (bas sam od tog momka i kupio:D)
A usb adapter je ovaj:
http://www.itnetwork.rs/upload/article/8172_TP-LINK_TL-WN422G_1.jpg

Znaci ja sam tu prikacio sa 3m kabla tu 3d korner antenu koju drzim u stanu na 9 spratu na prozoru (znaci unutar stana) na radijatoru :D
I ja tu hvatam 30ak signala od kojih su 20 zakljucani recimo a od ostalih 10 vecinom slabiji signal pa retko kad se uspem nakaciti tako uglavnom koristim free Grad Novi Sad internet ali sad imam i Jet Speed PSTN koji mi je jos bolji ali nekad ga izgubim i tako.

E sada mene prvenstveno zanima da ja zamenim taj moj usb adapter ako ce imati neki znacajn uticaj s obzirom da signale hvatam sa antenom, ali mislim da mi treba neki noviji tp link od 150Mbs pa ako mozes da mi preporucis neki dobar ali da radi posao jer u okolini 300-400 metara ima bar 20 zgrada :) A mozes mi preporuciti i neku omni antenu pa cu vec videti jel mi se isplati.

Procitao sam 20 strana ove teme pa sam se umorio malo, ali mislim da je pitanje konkretno. Ne verujem da je neko bas ovo pitao :D

A sto se tice onog Conectify programa, instalirao sam ga pre 2 dana i prvi put je radio, posle nisam ni probavao ali sam zamenio antivirus i ubacio AVG i sada mi diskonektuje wifi kada pokusam da pokrenem hotspot. Pokusao sam da disable-ujem firewall u AVG-u ali nije uspelo opet. Valjda cu provaliti do cega je.

(Inace imam i BT5 i pokusao sam da hackujem wifi ali sam posle skontao u listi podrzavanih drajvera da taj moj tplink nema odgovarajuci drajver pa bi sa novom karticom mogao da hackujem jedan extra WEP signal koji hvatam)

Hvala unapred!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
da slaba je antena a i mozda je komsa pomerio ruter,inace ti pokusavas da uhvatis na 400m signal od rutera koji ima antenicu od 3-4dbi a slozices se da zvuci dosta sasavo
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav druze, ako mozes da mi preporucis novu opremu jer zelim bolji internet.
Naime ja vec 3 godine hvatam internet sa ovom opremom ali zelim jace signale i bolji internet jer mislim da mi je adapter malo zastareo :D
Ovu antentu imam:
WIRELESS ANTENA-skracena 3d korner antena-POPUST 10%!!! - Kupindo.com (9184557) (bas sam od tog momka i kupio:D)
A usb adapter je ovaj:
http://www.itnetwork.rs/upload/article/8172_TP-LINK_TL-WN422G_1.jpg

Znaci ja sam tu prikacio sa 3m kabla tu 3d korner antenu koju drzim u stanu na 9 spratu na prozoru (znaci unutar stana) na radijatoru :D
I ja tu hvatam 30ak signala od kojih su 20 zakljucani recimo a od ostalih 10 vecinom slabiji signal pa retko kad se uspem nakaciti tako uglavnom koristim free Grad Novi Sad internet ali sad imam i Jet Speed PSTN koji mi je jos bolji ali nekad ga izgubim i tako.

E sada mene prvenstveno zanima da ja zamenim taj moj usb adapter ako ce imati neki znacajn uticaj s obzirom da signale hvatam sa antenom, ali mislim da mi treba neki noviji tp link od 150Mbs pa ako mozes da mi preporucis neki dobar ali da radi posao jer u okolini 300-400 metara ima bar 20 zgrada :) A mozes mi preporuciti i neku omni antenu pa cu vec videti jel mi se isplati.

Procitao sam 20 strana ove teme pa sam se umorio malo, ali mislim da je pitanje konkretno. Ne verujem da je neko bas ovo pitao :D

A sto se tice onog Conectify programa, instalirao sam ga pre 2 dana i prvi put je radio, posle nisam ni probavao ali sam zamenio antivirus i ubacio AVG i sada mi diskonektuje wifi kada pokusam da pokrenem hotspot. Pokusao sam da disable-ujem firewall u AVG-u ali nije uspelo opet. Valjda cu provaliti do cega je.

(Inace imam i BT5 i pokusao sam da hackujem wifi ali sam posle skontao u listi podrzavanih drajvera da taj moj tplink nema odgovarajuci drajver pa bi sa novom karticom mogao da hackujem jedan extra WEP signal koji hvatam)

Hvala unapred!

vidi moj savet ti je neka grid antena nikako omni jer grid usmeravas da hvata odredjeni signal dok omni hvata sve zivo i sto valja i sto ne.najbolje da namestis neki nosac na terasu i da stavis ovako nesto Grid-Antena-16-dBi-RPSMA-sa-koaksijalnim-kablom-15m_slika_L_6007097.jpgovo su noviji modeli i jako su dobre.pa na nosacu mic po mic dok ne nadjes izvor tih dobrih signala,omni nemoze da ti nadje upotrebljiv signal od adsl na vise od 50m a i to je mnogo jer su omni pretezno antene za predajnike a ne za prijem .vidi kako se snasao lik b4xk78.jpgznaci cevka neka i lagano da upucas antenu u taj signal koji je otkjucan,kad to upucas zategnes i utegnes i to vise ne mrda za sva vremena,adapter ti je ok i nemoj da ga menjas jer ne verujem da ces napraviti lom sa novim hehe.

p.s.ne uzimaj ovu top antenu nikako ulazi voda u njih i zadrzava se kako god je namestis,ako nije pod nekom terasom gde je sakrivena od kise i snega nikako nju.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top