Wireless - pitanja i odgovori

Kompjuter mi radi normalno dok se ne konektuje na internet, onda pocne da se resetuje sve dok ne ugasim internet. Da li iko zna zasto se to desava i kako to da resim? Ne razumem se u te stvari ni malo, ali svako sa kim sam o tome pricala nikad nije cuo da se to nekom desava :(
Meni se to desavalo ....plav ekran, crash dump,odbrojavanje do 100% booom RESET ......TAKO?
Mico :rolleyes: to se često dešava ako ti je neispravna mrežna kartica.
quronja je to lepo rekao i slazem se. Meni se to desavalo dok sam koristio VMware i on je pokretao usb adapter za internet koji je vec bio pokrenut od windowsa i to je prouzrokovalo konflikt pa reset. Ili tako nesto,ne secam se a i mozda nisam lepo objasnio.
Ono sto bi mica43 trebalo da uradi je sledece.
Udje ovde:
vcoep.jpg

CHANGE ADAPTER SETINGS
A potom:
2uqj81l.jpg

ovde i DISABLE svaki adapter koji ne koristi.
Po ovom sto nam je receno skoro sam siguran da mica43 tu ima problem osim ako nije ziva struja od interneta pa hard flesuje
Kompjuter mi radi normalno dok se ne konektuje na internet, onda pocne da se resetuje sve dok ne ugasim internet. :(
da ugasi internet iz rutera,zida,sa bandere ili kao Chuck Noris iz sveta. Gde znam, moramo biti precizniji kad pitamo nesto a i isto tako pazljivo procitamo.
 
Poslednja izmena:
Imam kablovski internet paket od 12mb/1.2mb ....njihov modem je spojen sa mojim ruterom. Javlja mi se problem kod brzine tog interneta.
  1. kada sam spojen na racunar putem UTP lan cabla brzina mi je 12mb/1.2mb.
  2. kada sam konektovan putem wireless kartice sa racunara brzina mi je 7mb/1.2mb
  3. kada sam konektovan sa android telefonom preko wirelessa brzina mi je 5mb/1.2mb
  4. kada sam konektovan sa drugim android telefonom preko wirelessa brzina mi je 4mb/1.4mb
  5. kada sam konektovan sa android box-om ptem wirelessa brzina mi je 1.8mb/0.8mb
  6. kada sam konektovan sa android box-om preko UTP lan kabla brzina mi je 8mb/1.4mb
(wireless je bio u punom signalu pri svakom pojedinacnom merenju i koriscen je isti server)

Od pokusavanja sam probao samo da resetujem ruter i modem ali opet ista stvar,nista se ne menja. Ruter koji koristim sam na kratko i zamenio sa drugim novim da vidim da li je do njega i javlja se u proseku samo po 1mb plusa pri wireless konekcijama iz stavki 2,3,4,5 sto je moguce zbog jaceg wireless cipa sa tim i jaceg signala. Ponekad mi se cak i dogodi (mada sada sve cesce) da putem wirelessa na speedtestu sa racunara brzina zabode na
6gai3m.jpg


zasto je to tako ja tri blage nemam! Ima neko neku ideju ili to treba da bude normalno?
 
Poslednja izmena:
Imam kablovski internet paket od 12mb/1.2mb ....njihov modem je spojen sa mojim ruterom. Javlja mi se problem kod brzine tog interneta.

  1. kada sam spojen na racunar putem UTP lan cabla brzina mi je 12mb/1.2mb.
    kada sam konektovan putem wireless kartice sa racunara brzina mi je 7mb/1.2mb
    kada sam konektovan sa android telefonom preko wirelessa brzina mi je 5mb/1.2mb
    kada sam konektovan sa drugim android telefonom preko wirelessa brzina mi je 4mb/1.4mb
    kada sam konektovan sa android box-om ptem wirelessa brzina mi je 1.8mb/0.8mb

    kada sam konektovan sa android box-om preko UTP lan kabla brzina mi je 8mb/1.4mb
(wireless je bio u punom signalu pri svakom pojedinacnom merenju i koriscen je isti server)

Od pokusavanja sam probao samo da resetujem ruter i modem ali opet ista stvar,nista se ne menja. Ruter koji koristim sam na kratko i zamenio sa drugim novim da vidim da li je do njega i javlja se u proseku samo po 1mb plusa pri wireless konekcijama iz stavki 2,3,4,5 sto je moguce zbog jaceg wireless cipa sa tim i jaceg signala. Ponekad mi se cak i dogodi (mada sada sve cesce) da putem wirelessa na speedtestu sa racunara brzina zabode na
6gai3m.jpg


zasto je to tako ja tri blage nemam! Ima neko neku ideju ili to treba da bude normalno?

to je zato sto su ti gubici na wifi neminovni i zavise od mnogo stvari u tvojoj okolini koje rade na istoj frekfenciji kao wifi.
vidis da na utp kablu nemas gubitaka sto znaci da je problem u wifi,razlozi za tako manje brzine protoka mogu biti daljina od rutera kao i prepreke izmedju(zidovi) i ostali aparati u kuci i okolini koji rade na 2,4ghz
 
to je zato sto su ti gubici na wifi neminovni i zavise od mnogo stvari u tvojoj okolini koje rade na istoj frekfenciji kao wifi.
vidis da na utp kablu nemas gubitaka sto znaci da je problem u wifi,razlozi za tako manje brzine protoka mogu biti daljina od rutera kao i prepreke izmedju(zidovi) i ostali aparati u kuci i okolini koji rade na 2,4ghz
:oopss: drugi uredjaji? Mislim da znam koji je to uredjaj u pitanju
 
konobar019,treba mi program za podesavanje signala grid antene.znam da imaali se nemogu setiti naziva.znaci kad se okrece antena da se nadje sto bolji signal...ako me razumes?
 
konobar019,treba mi program za podesavanje signala grid antene.znam da imaali se nemogu setiti naziva.znaci kad se okrece antena da se nadje sto bolji signal...ako me razumes?

To imas uz karticu obicno ili sta vec imas,antena ti ide u koj uredjaj(koje je marke to u sta se srafi antena ako je kartica ili usb ili sta vec)?
 
Poslednja izmena:
To imas uz karticu obicno ili sta vec imas,antena ti ide u koj uredjaj(koje je marke to u sta se srafi antena ako je kartica ili usb ili sta vec)?
nisi me razumeo.ali evo razumeo me Alimpije1
Dakle program se zove WifiInfoView.koliko je pouzdan ovaj program i dali ima neki bolji ili je ovaj najbolji?
 
Poslednja izmena:
hvala Alimpije1.koliko je pouzdan ovaj program ima li neki pouzdaniji ako ovaj nije.dakle treba mi da pratim RSSI dok trazim bolji signal posto imam signal ali bi da probam da nadjem bolji,posto mi je signal udaljen nekih 50 metara.


Za signal ti je bitno TX i RX rate takodje,moze da se desi da imas na primer signal 70 % a da protok jedva postoji.
To se desava jer signal nije pravi vec antena hvata neku refleksiju.
Problem je sto vecina pokusava da uhvati komsijski signal od rutera koji na sebi imaju omni antene koje bacaju signal u svim pravcima jedva jacine 4db,to sa usmerenim antenama cak i na 30m nije lako da se uhvati a i kada se nadje cesto je buka velika na 2,4ghz od svih ostalih uredjaja u okolini i signal nije upotrebljiv bas zbog tog preplitanja kanala i iste frekfencije.

Bezicni misevi i tastature kao i ruter u svakoj kuci prave veliku smetnju uredjajima koji se kace na sam ruter i to se zove buka okoline ili noise na frekfenciji,sto je noise veci to je veza losija.
reinjet ima dobar softver na kom se moze videti TX RX rate i noise.

Pogledaj sliku ispod,meni je noise 100%(imam wireless misa i tastaturu koji rade na 2,4ghz isto ko ruter) i to je lose ali mi je link quality 100% i signal 100% tako da ne utice noise puno u ovom slucaju(blizu mi je ruter do kompa pa radi i sa max noise).

Kada pokusavas te lose signale da nahvatas dzabe dobijes signal 70% ako je link na 30% na primer i imas noise 70%
Takodje sve ovo moze da bude super kad si zakacen za ruter ali kad krenes na primer da vuces saobracaj tj neeki video itd.
Zbog loseg linka i buke TX i RX moze da padne na 1/1 to je bukvalno da saljes i primas podatke max 1Mbps tako da je i link speed veoma bitan pod punim opterecenjem jer tada znas da je signal stabilan.

Kod mene ispod mozes da vidis da sam zakacen 54/54 sto znaci da mogu da saljem i primam podatke ka tom ruteru max brzinom od 54Mbps.

Screenshot_2.png
 
Natrag
Top