Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
14.11.2011
Poruka
106
Pa nisam bas mislio toliko ali barem 2 km.
Samo sa akces pointom, pod uslovom da je negde visoko, n.pr. zgrada neka :) ondak dobijes i veci radius od 2km. Access point ti je najbolja varijanta, tvoju mrezu mozes da pucas u nekom smeru gde ti najvise obilazis u gradu, selu itd.....
 
Član
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
23
Samo sa akces pointom, pod uslovom da je negde visoko, n.pr. zgrada neka :) ondak dobijes i veci radius od 2km. Access point ti je najbolja varijanta, tvoju mrezu mozes da pucas u nekom smeru gde ti najvise obilazis u gradu, selu itd.....




A antena neka predajna nešto sl.Imam neki tanjir od satelitske antene ili da kupim neku predajnu antenu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ljudi dzabe se mucite sa tabletom na 500 m nece raditi sa antenom.pa to je isto kao sa mobilnim tel.ja imam ruter u kuci i ponekad los signal zbog zidova pa mi ne radi wifi dobro a kamoli na daljini od 2 km heeheh ovo sam se slatko nasmejao.treba mu antena sa rutera upucana ka toj lokaciji gde je on i onda na toj lokaciji AP i RUTER koji ce pokriti signalom to mesto. u svakom slucaju 2x antene ali ap antene,ovako nesto (za slanje i primanje signala i ruter) oko 10 000 din u zavisnosti koje antene kupi i koji model rutera.
 
Član
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
23
Ljudi dzabe se mucite sa tabletom na 500 m nece raditi sa antenom.pa to je isto kao sa mobilnim tel.ja imam ruter u kuci i ponekad los signal zbog zidova pa mi ne radi wifi dobro a kamoli na daljini od 2 km heeheh ovo sam se slatko nasmejao.treba mu antena sa rutera upucana ka toj lokaciji gde je on i onda na toj lokaciji AP i RUTER koji ce pokriti signalom to mesto. u svakom slucaju 2x antene ali ap antene,ovako nesto (za slanje i primanje signala i ruter) oko 10 000 din u zavisnosti koje antene kupi i koji model rutera.

Je li ovaj dobar http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WA5110G#spec.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542

druze to ti treba jedan takav sa strane koje saljes signal i treba ti velika neka grid antena koji ces da usrafis u njega da posaljes signal. sa druge strane ti treba jos jedan takav sa grid antenom da primi signal i na koj ces staviti ruter da ti pokrije taj deo tu gde hoces wifi signal.
druga opcija ti je http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wa7510g-poe-150mb-s-outdoor-wireles-ap 2kom inace ovo je antena i ap u jednom,jedan da salje drugi da prima + ruter.
to izgleda ovako otprilike
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruka
122
zdravo!imam portabl komp napravio sam komplet instalaciju koja je prosla,prikljucim ga na wi fi Internet vezu kod mene sve u redu,ali kada ga prikljucim kod prijatelja na wi fi ne prihvata sifru.na drugom compu sa istom sifrom sve u redu.sta moze biti kao problem?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
zdravo!imam portabl komp napravio sam komplet instalaciju koja je prosla,prikljucim ga na wi fi Internet vezu kod mene sve u redu,ali kada ga prikljucim kod prijatelja na wi fi ne prihvata sifru.na drugom compu sa istom sifrom sve u redu.sta moze biti kao problem?

de pojasni molim te sta zapravo imas,iz ovog te nista nisam razumeo,sta je portable komp?mislis na laptop?koji operativni sistem,koja wifi antena na njemu?
ne mogu pomoci nikom ako ne ostavi neke informacije o tome sta ima.
na koji se net pokusava zakaciti,da li je ruter telekom i koji model?
 
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruka
122
u pitanju je Laptop ,,toshiba sattelite,, os Windows 8, u Svajcarskoj se nalazim,provajder swisscom,znaci ruter je od ovog provajdera.ne znam sta drugo da dodam,Problem je sto nece da prihvati sifru za bezicni Internet.nekoliko drugih kompjutera sam probao sve u redu ali sa ovim ne ide.comp je nov.
 
Natrag
Top