Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav svima, imam jedan problem pa ako mi neko moze pomoci, imam adsl kablovski internet i dobro radi, kupio sam skoro ruter asus RT-N10, prikljucio ga i sve radi ok, signal je veoma jak, samo ima jedna mana, kada skidam neki film ili bilo sta na laptop, bilo direktno ili preko jdownloader-a, brzina je zakucana na maksimum 60 KB/s i niti se spusta a ni podize, samo preo torenta predje preko, dok na glavnom racunaru brzina je normalna kao pre, varira oko 110 KB/S, laptop je toshiba satelllite pro L300.

Unapred veoma zahvalan

proveri podesavanja u ruteru nisam imao prilike da vidim kako izgleda meni od tog asusa ali postoji mogucnost da ti je ukljuceno limitiranje protoka na wlanu na ruteru,probaj da povezes sa kablicem laptop na ruter pa vidi onda brzinu download-a (normalno diskonektuj se sa wlana znaci sa kablom direktno iz rutera)ako radi onda je to to!
neznam ko ti je podesavao ruter ali mozda je neko zeznuo to limitiranje!jel to ovaj ruter?
ASUSTeK Computer Inc.
 
Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
27
ovako izgleda router RT-N10,ASUS - YouTube, spojio sam ga kablom i samo malo mu se povecala brzina oko 70KB/s, a kad sam ga ponovo vratio na glavni racunar brzina je oko 110-120KB/s, ali zanimljivo je da kad skidam preko torenta onda je brzina normalna isto kao na racunaru, samo kad skidam preko Jdownloadera brzina ne valja, bude zakucana brzina i ne menja se a kad skidam isti link na racunaru isto preko jdownloadera brzina je dobra, varira oko 11-120KB/s, verovatno je do laptopa ali ne znam sta je u pitanju
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ovako izgleda router RT-N10,ASUS - YouTube, spojio sam ga kablom i samo malo mu se povecala brzina oko 70KB/s, a kad sam ga ponovo vratio na glavni racunar brzina je oko 110-120KB/s, ali zanimljivo je da kad skidam preko torenta onda je brzina normalna isto kao na racunaru, samo kad skidam preko Jdownloadera brzina ne valja, bude zakucana brzina i ne menja se a kad skidam isti link na racunaru isto preko jdownloadera brzina je dobra, varira oko 11-120KB/s, verovatno je do laptopa ali ne znam sta je u pitanju

nemoj da se mucis to si zajebo nesto sa jdownloaderom,proveri podesavanja i verziju koju imas na laptopu ali je 100% do njega,takodje imas limitiran download od strane servera sa kog skidas,npr. ja sa megauploada skidam 400k ali sa fileserve retko kad vise od 150k maximum!probaj da reinstaliras j-downloader i radice 100%:yea:
 
Učlanjen(a)
25.02.2011
Poruka
66
hteo bih dapitam cemu sluzi access point,dali sluzi da menja karticu warles ili samo kao ruter
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
hteo bih dapitam cemu sluzi access point,dali sluzi da menja karticu warles ili samo kao ruter

access point je kao sto sama rec kaze ulazna tacka i on sluzi za hvatanje dolaznog signala u vecini slucajeva!
sad ako imas vec net moze da se izkonfigurise da bude ulazna tacka za klijente tj.druge uredjaje,zavisno od modela imaju i napredne funkcije kao BRIDGE WDS itd.
ap(popularna skracenica) moze da menja w-lan karticu i moze da bude ruter i jos mnogo stvari samo zavisi koji je uredjaj i model uredjaja u pitanju a imas ih od 2000din do 22000 din sa kontrolom protoka podesavanja rutiranja itd!
 
Učlanjen(a)
25.02.2011
Poruka
66
Poz svima,ako neko moze dami objasni kako mogu da podesim access point,pozto imam karticu warles i delim sa komsiju adsl,ali signal mi je slab,pa bi hteo mesto karticu da stavim access point ali neznam kako da podesim to,unapred se zahvajujem
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Poz svima,ako neko moze dami objasni kako mogu da podesim access point,pozto imam karticu warles i delim sa komsiju adsl,ali signal mi je slab,pa bi hteo mesto karticu da stavim access point ali neznam kako da podesim to,unapred se zahvajujem

tebi treba wlan ruter a ne ap,ubodes lan kabalic u lan port na adsl-u a drugi kraj u ruter u wan port i imas net prosto ko pasulj,preporucujem tplink rutere koji su jednostavni i prosti za svaki vid podesavanja npr ovaj model je jeftin i extra radi TP-Link TL-WR340G 54Mb/s bežični ruter 2.4GHz, 1 x WAN + 4 x LAN, Atheros čip 100mW (20dBm), modovi AP/Router/Bridge(PtP, PtMP), kriptovanje 64/128/152-bita, fiksna antena | Wireless 54Mb/s | WiFi ruteri | Broadband ruteri | Netiks d.o.o. ako bude potrebe za podesavanja javi se rado cu ti pomoci pozzz!

kada ga budes postavio moci ces tom wlan karticom sto imas da se kacis za njega i neces morati dodatno kabal da razvlacis iz adsl-a do kompa a komsija ce se kaciti za ruter ko do sada za tvoju karticu s tim sto nece morati tebi da bude upaljen komp da bi on imao net!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.08.2011
Poruka
1
VirtualRouter program koji se instalira na tome sto se vec kaci na net i otvara se AP na njemu i predaje na ostale uredjaje.jednostavan e za instalaciu
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2011
Poruka
1
Pozdrav,imam problem slican kao sto je postavio ovaj gospodin ,prvo pitanje .Hvatao sam signal iz jednog lokala .bio je zasticen sifrom .medjutim sad vise nemogu da se konektujem na taj signal a sifra nije promijenjena .

hvala unaprijed
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav,imam problem slican kao sto je postavio ovaj gospodin ,prvo pitanje .Hvatao sam signal iz jednog lokala .bio je zasticen sifrom .medjutim sad vise nemogu da se konektujem na taj signal a sifra nije promijenjena .

hvala unaprijed

imas skoro isto pitanje kao jos jedan clan kome sam odgovorio u ovoj temi,koristite pretragu pre nego sto postavite pitanje jer puno ljudi postavlja pa skoro ista pitanja pozzz
 
Natrag
Top