Winrar - priprema foldera za upload

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da bi uploadovali nesto iz svog racunara(film,muziku,program..) na neki od servera (rapidshare,megaupload,..)morate prvo pripremiti vas folder za upload.Za tu operaciju potreban vam je neki od programa koji prave kompresiju (winrar,winzip,7zip.....)da imate instaliran u vasem racunaru.

U kratkim crtama objasnjenje za pripremu foldera Winrar programom na rapidshare server...

Obelezite folder koji zelite da uploadujete,desni klik misa a zatim u padajucem meniju kliknite na Add to archive.....broj 1


zLmCYFrDd.jpg

U novootvorenom prozoru cekiracete arhiver kojim kompresujete folder(u ovom slucaju Winrar)..dakle Rar..broj 2,kliknite na strelicu da odredite metod kompresije (preporuka Best ili Normal)...broj 3 te upisite velicinu fajlova na koju zelite da vam se kompresija uradi...Naime velicina fajlova po jednom delu za upload nije ista od servera do servera ,a posto smo napomenuli da uploadujemo na rapidshare server tamo je odredjena maksimalna velicina po jednom partu (delu)za upload od 200mb te cemo upisati 200000000(moze i neznatno vise,ali nema potrebe za tim)......broj 4..Ako vam je velicina foldera koji pripremate za upload na rapidshare server manja od 200 megabajta ovo upisivanje nije potrebno vec taj korak 4 mozete slobodno preskociti(zaobici).....Kada smo sve ovo obavili preostaje da kliknemo misem na Uredu...broj 5



Proces kompresovanja pocinje........



Po zavrsetku procesa kompresovanja dobicemo rarovane fajlove koje mozemo uploadovati na neki od servera (u ovom slucaju rapidshare).Inace originalni folder...broj 6, koji pripremam je oko 700mb te cu dobiti od njega kompresovana 3 dela(parta po 200mb) i cetvrti znatno manji od 100mb te cu ta 4 novodobijena uploadovati na rapidshare server...broj 7

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......



:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1191&authkey=AKGBOGLYk3RObSU" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2010
Poruka
4
Imam jedno pitanje, kako da stavim sifru na ove fileove, kao sto ovaj link gore za rapidshare(nije bitno da li je RS ili MU ili HT) i on ima tu svoju sifru
Kod:
www.crospectator.org
, kako da ja to tako stavim sifru kada upload-ujem file..???

hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2012
Poruka
4
Reci mi kako na primer da, ako sam skinula avi jedan jeo filma i avi drugi deo filma, kako da ih spojim..... To ne razumem. Jel teba prvu da ih u Rar prebacim pa tek onda sve zajedno stavim ili kako? Pomoc bi mi dobro dosla. Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2012
Poruka
4
Jel ima mozda neki brzi program od ovoga, posto je moj video veoma velik.. 1,6gb i trebace mu nekoliko dana da mi se to spoji u jedan, pa mozda ako ima jos neki ali brzi program?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Tehnika spajanja video fajlova je iste brzine u svim programima koji imaju tu funkciju-(direct stream copy,direct stream clone mode)-i traje isto kao i copy-paste bilo kog fajla.Znaci za ta dva filma 2-3 minuta.Ti si verovatno odabrala funkciju konvertovanja,pa sam proces onda traje duze.Ako nisi resila problem,pogledaj moje uputstvo ovde: http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/305210-boilsoft-video-joiner-converter.html#post928125
Dole u postu imas link za preuzimenje odlicnog: "BoilSoft Video Joiner" programa sa kojim ces to jednostavno i kvalitetno da odradis,pozz
 
Natrag
Top