Windows10 problem sa desktopom

Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
Pozdrav svima na forumu.Imam win10x64bit instaliran prije 15-tak dana.Sve je bilo u redu do prije dva dana imam problem sa ikonama na desktopu naime sve mi je ikone prebacio na levu stranu desktopa i ja ih vratim presložim i kad napravim refreš opet sve ikone vrati levo.Sve sam probao i nemogu naći u čemu je problem.Ne može se podeseiti na desktopu mišom desni klik pa poredaj ovako prikaži onako po veličini,po datumu itd.Što sam znao probao sam ali bez uspjeha.Zna li ko do čega je gdje treba ući da bi se to podesilo.Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Zanimljivo, zbog refrash-a. Svejedno, da li si siguran da ti nije cekirana opcija "Auto arrange icons"?


Ako jeste - moras da je odcekiras. To se radi isto tamo gde si podesavao ovo sto si naveo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pozdrav svima na forumu.Imam win10x64bit instaliran prije 15-tak dana.Sve je bilo u redu do prije dva dana imam problem sa ikonama na desktopu naime sve mi je ikone prebacio na levu stranu desktopa i ja ih vratim presložim i kad napravim refreš opet sve ikone vrati levo.Sve sam probao i nemogu naći u čemu je problem.Ne može se podeseiti na desktopu mišom desni klik pa poredaj ovako prikaži onako po veličini,po datumu itd.Što sam znao probao sam ali bez uspjeha.Zna li ko do čega je gdje treba ući da bi se to podesilo.Pozdrav.
Probaj promeni rezoluciju,vecu ili manju svejedno.
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
Probao sam ali nedozvoljava nešto je do sistema ili računara auto arange ikon isključen kad promenim to jest kliknem da mi promeni rezoluciju samo trepne i vrati na istu ne dozvoljava ni promenu rezolucije a isto tako ni promenu slike to jest rotiranje ekrana i slično.Ako rešim javim ako je ko imao sličan problem nek napiše.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Da li je windows aktiviran? Na windows 10 nemate pristup personalizovanju dok ne aktivirate sistem...
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
Da aktiviran je uspio sam promjenuti rezoluciju,posle restarta i sad hoće rotirati ekran ali problem sa ikonama je još uvek tu sve mi se čini da je do sistema nešto.E sad ako se odlučim da reinstaliram sistem da li mogu koristiti ovu šifru to jest identifikator proizvoda ili ključ za aktivaciju kad instaliram ponovo sistem pošto je ovaj upgradeovan sa win7.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Nema potrebe za posebnom aktivacijom, Microsoft sada vezuje licencu za maticnu plocu... Tako da ce windows biti aktiviran posle clean install.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A ako fomatiraš HDD?
Pa ako je istina ovo sto je Torgand napisao, onda serijski broj maticne ploce nema veze sa formatiranjem harda. Problem znaci nastaje kad menjas plocu, a hard moz da zamenis bez posledica. Glavni stos ce biti kad licencu budu vezivali za otisak prsta i DNK nalaz. I kad uhvati misa, neko ko nije vlasnik, komp zablokira. Ovo vec ima kao osiguranje na mobilnom.
 
Natrag
Top