windows xp kao drugi OS

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
vjerovatno mi je suvise mala RAM memorija,primjecujem da mi ledi komp i mislim da je zbog toga.sa sedmicom radim na 512,i to mi je ukupna ram memorija,i vjerovatno zato ne moze.
I sa ovom se konfiguraciom moze instalirati.morao sam skinuti xpsp3 i onda sam uspio bez problema.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Iskustvo mi govori da je za lagodan rad Win 7, i to 32 bitni potrebno najmanje 1,5 GB RAM - a. Bilo bi idealno da imaš 2 GB i da nebrineš brigu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pa moze se reci tako, medjutim i to je individualno.
Win 7 x86 koristi oko 500MB RAM-a sa svojim osnovnim servisima, ali i to je ovisno od uredjaja koji koriste te servise, svaki uredjaj ima svoj Memory Range Addres, dakle memoriju potrebnu za pravilan rad uredjaja.
Druga stvar je zahtevnost samog korisnika, savremene aplikacije i programi su zahtevniji po tom pitanju i zavisno od njih, potreba za vecom kolicinom RAM-a je takodje individualna, danas je 2GB neki min. standard, a u vecini slucajeva i 4GB, sa vecom kolicinom RAM-a potreba za page file-om se gubi (osim za BSOD, dovoljno je ostaviti 1MB), npr Photoshop CS6 moze koristiti i 2GB RAM-a.
Dakle sve zavisi sta je namena racunara.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Saglasan sa predhodnim postom. Sa tim da je upravo najvažnija zahtevnost korisnika. Sa 32 bitnim WIN 7 i 1,5 GB rama nema ni pomisli o 3D, niti ozbilljniji multitasking.
 
Natrag
Top