windows xp instalacija

Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
7
evo ovako problem glasi.kada skinem win xp sa rapid,megaupload itd.nebitno koja verzija i narezem kao boot cd ili dvd i pokusam da instaliram znaci cistu instalaciju.pocne da se kopira tj.ide do prvog restarta i onda tu stane.u biosu je podesena opcija da boot ide sa cd-a.medjutim ne ide.probao sam bar 10 razlicitih opcija win-a ali ne ide.ima li neko neki savjet??
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Da li ih narezuješ kao što treba da se narezuju ISO fajlovi???
 
Član
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruka
27
Pokusaj posle tog prvog restarta da podesis u BIOS - u da ti primary bude HDD... pa tek onda cd...
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Moras CD da narezes u ISO formatu,to ti radi "CDburnerXP" ili "Nero9"... Ubaci ISO(instalacioni)CD u cd-rom,u BIOS-u nek ti stoji CD-ROM kao primarni,znaci ubaci CD, restartuj racunar i lupaj ENTER sve dok ne povuce sa CD-a.Ako je povukao,pokazace ti onaj plavi ekran,Install Windows XP i ostale stavke,idi na Install i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Moras CD da narezes u ISO formatu,to ti radi "CDburnerXP" ili "Nero9"... Ubaci ISO(instalacioni)CD u cd-rom,u BIOS-u nek ti stoji CD-ROM kao primarni,znaci ubaci CD, restartuj racunar i lupaj ENTER sve dok ne povuce sa CD-a.Ako je povukao,pokazace ti onaj plavi ekran,Install Windows XP i ostale stavke,idi na Install i to je to.

Ako si procitao sta je korisnik napiso onda bi skužio da je to proso ali kad mu dođe do prvog restarta onda stane.


Ako ti prođe prvi restart trebo bi ti opet ponudit da boota sa cd nemoj nista stisnut ostavi da prođe onih 5 tockica nakon toga instalacija bi trebala krenut dalje
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ako si ti procitao sta sam ja napisao,onda bi razumeo.Mora da nareze u ISO formatu,ako mu je ispravan program koji je skinuo instalacija mora da ide dalje.To sto je on narezao kao Bootabilan disk,neznaci nista,nije precizirao u kom formatu je rezan. Moze da ga nareze u,recimo DVD ili AVI formatu i da kaze,narezao sam ga kao bootabilan.
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Mozes li da okacis neki screnshoot ? pomoglo bi, mozda je problem "plavog ekrana"
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Imas ovde na tutorijalima objasnjenja za sve instalacije,da nebih ja sada sve to isto ponavljao.Ja sam do sada najmanje po 10 puta instalirao,re-instalirao svaki OS sem sedmice,a i nju planiram.Svakome ko je zatrazio to od mene.Vidi,ako ti je BIOS podesen kako treba(Boot,DATA,SATA...) i normalno,ako ti je instalacioni CD ispravan,samo sledi sta instalacija trazi od tebe i problema nebitrebalo da bude.Inace ja nikada neodgovaram na pitanja ako nisam 100% siguran u njih.Pozz
 
Natrag
Top