Windows 7 saa7134 Power color HD 2600 pro agp BSOD

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Na sledecoj konfiguraciji: p4 3.2 Ghz HT, 2 Gb ram ddr 400, AGP Power color Hd2600 pro 512 MB, i tv karticom sa philips chipsetom saa7134(Genius video wonder pro III) imam problem kada god pokusam da geldam live tv izbacuje mi BSOD atikmpag dump. Driveri za graficku su legacy Catalyst 12.4 hotfix za HD 2000/3000/4000 agp. A za tv karticu flyprime 34 koje je win nasao, na geniusovom sajtu zadnji driveri su 3.25 za xp. Inace na xp sam takodje isprobao flyprime 34 drivere i rade bez problema(driveri su od klon kartica lifeview 2000/3000 serije). Takodje probao sam i sa vdm driverima (mozda i najboljim, koji su pravljeni za saa713x chipset) sa fly2000 tv stranice. Takodje bez obzira koje drivere koristio i fly2000 i chris tv mi daju crnu sliku posle skeniranja za kanale, probao sam razne renderere kao i upotrebu fffdshow i dscaler filtera u chris tv, ne pomaze nista. Inace dok traje skeniranje kanli imaju i sliku i ton.
Uglavnom po dump-u bih rekao da je problem sa driverima za graficku, pa sam probao sve od onih zvanicnih do ovih novih legacy. (sto je bilo veoma mucno jer novi agp legacy moraju da se manjaju za third party proizvodjace, da bih tek na kraju nasao vec izmenjene na saphire sajtu, inace menjanje nije bilo toliko komplikovano jer samo je trebalo dodati vendor id na listu). Podesio sam WMC na podesavanja koja bi odgovarala mojoj grafici i medjutim isto se desava: BSOD. Jel iko uspesno naterao neku tv karticu sa saa713x chipsetom da radi sa Windows media centrom? WMC prepoznaje tv kraticu takodje skenira i nalazi kanale medjutim samo kada krenem da gledam freezuje ceo komp, zatim izbaci bsod sa atikmpag dumpom...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Inace driveri su purgovani da ne bude zabune, i probani su bar dva na clean install...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Problem je bio do toga sto tv kartica nema hardware encoding tako da ovde moze lock.
 
Natrag
Top