windows 7 problem

Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
3
Moj problem je u tome sto mi je C disk pun, hteo sam da oslobodim malo memorije pa sam prebacio folder Korisnik na D disk. medjutim neke ikonice nisu htele da se prebace pa sam ja isao na Skip i zavrsio prebacivanje. Onda mnogo toga nije htelo da radi, pa sam vratio folder Korisnik na C disk, racunajuci da cu da ispravim gresku, i mnogo toga je proradilo, s tim sto neke ikonice mi sada uopste nemaju sliku. voleo bih neki savet da dobijem, jer stvarno slabo rukujem sa windows 7. Kako da vratim sliku ovim ikonicama? :stupid:
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Moj problem je u tome sto mi je C disk pun, hteo sam da oslobodim malo memorije pa sam prebacio folder Korisnik na D disk. medjutim neke ikonice nisu htele da se prebace pa sam ja isao na Skip i zavrsio prebacivanje. Onda mnogo toga nije htelo da radi, pa sam vratio folder Korisnik na C disk, racunajuci da cu da ispravim gresku, i mnogo toga je proradilo, s tim sto neke ikonice mi sada uopste nemaju sliku. voleo bih neki savet da dobijem, jer stvarno slabo rukujem sa windows 7. Kako da vratim sliku ovim ikonicama? :stupid:

Jesi li imao omogućen System Restore pre toga?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Uradi repair sistema.trebalo bi da se vrati sve na staro,a od sistemskih foldera ne smes nista da prebacujes na drugu particiju, vec samo foldere koje si dodavao na tu particij t.j. ako si nesto skidao sa neta,slike i takve slicne stvari sve prebaci na drugu particiju.I igrice t.j. njihove instalacije isto prebaci tamo,ako ih imas.samo ostavi sortkatove od svega toga.moci ces da ih pokreces bez problema,a oslobodices mesto na sistemskoj particiji.
 
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
3
razumem ja to, sistemske foldere i fajlove ne diram, ali nisam znao da u Folderu Korisnik ima programskih fajlova, mislio sam da je tu samo ono sto sam ja ubacivao...a moze li nekako D disk da se stavi da bude default kada ubacujem ili skidam bilo sta u komp?
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
a moze li nekako D disk da se stavi da bude default kada ubacujem ili skidam bilo sta u komp?

naravno da moze, kada ubacujes ili prebacijes sa ex hard disc-a ili USB-a onda svaki put ti moras da izaberes mesto gde da kopira fajlove, a sto se tice skidanja sa neta na svim pretrazivacima (GOOGLE CHROME,INTERNET EXPLORER...) imas opcije gde hoces da ti cuva fajlove, tako ti je i sa downloaderima kao sto su (uTorrent,BitTorrent,Vuze...) u opcijama namestis gde hoces da ti skidaju i to ti je to!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Tako je kako ti je Jovan rekao,ali sledeci put kada digves sistem i koje foldere on napravi ne diraj,njima nema prebacivanja,samo se dodaju podfolderi programa koje instaliras.Znaci nije samo Program Files: Windows,User i Dokuments end setings su programski programi,samo iz Tempfoldera mozes da brises kada se napuni raznih fajlova i podfoldera,ali i tu pazi sta brises.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Bas k'o sto kaze 'jolemisa' ,zato ti je najbolje da nista ne stavljas na c (zato i pravis druge particije D,E,F...) a c ne pipas i kad skidas skidas na d, kad instaliras inastaliras na d, kad BRISES brises sa D! i to je najjednostavnije!
Ja recimo imam C:, D: i E:! C: je sistem, i to se ne dira, D: downloadi i prebacivanje sa USB ili ex hardova, i E: Neke igrice kad se instaliraju i to je to! Cak je i lakse da se snadjes u samom kompu! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
265
Kako misliš"C disk mi je pun"?Prvo vidi šta sve imaš na C particiji,igre,multimedija,slike,muzika ne bi trebale biti na sistemskoj part(zato se i kreira više particija).Ako su ti Win legalni sa CC Cleanerom u Alati-System restore izbriši sve chek pointe i sve što vidiš sa datumima(posljednji je sive boje i njeg ti neće ni dati da izbrišeš) pa vidi koliko si prostora(a ne memorije kako si naveo )dobio_Osim toga nekad je vrijeme da se uradi i nova instalacija.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Moze da uradi i defregmentaciju malo ce se fajlovi skupiti i izbrisati sve stare fajlove koje je brisao,a ostali repovi od njih.Malo ce i tako dobiti mesta,ali foldere:Muzike,slika,igrica i stvari sto je skidao sa neta,sve na drugu particiju.
 
Natrag
Top