Windows 7 - Nedostaje 200gb hard diska pri instalacij!

Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
8
Pozdrav svima,imam problem pri instalaciji windows 7....evo u cemu je stvar:
Pokusao sam da reinstaliram windows (xp sp3) i uspesno sam instalirao windows 7
ali primetio sam da fali 200gb prostora.... na xp sam imao C:gde je bio 50gb, D i E: na kojima je bilo po 200gb(manje vise ne secam se tacno).
Sada fali cela E paricija i sam tim 200gb prostora..... pokusao sam pronovo da instaliram i tamo u opcijama pri instalaciji da nadjem tih 200 gb ali nisam uspeo.
P.S kada sam ponovo instalirao xp sve je savrseno radilo.

Da li neko zna u cemu je problem?
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2011
Poruka
13
Preko nekog programa za rad sa hardom (iz dosa) lepo pogledaj tačno kakvo je stanje sa hard diskom. Imaš Hiren Boot CD za tu namenu. Problem ti nastaje kada si imao XP i sad umesto njega ubacio Win 7. Sedmica na određenim konfiguracijama odbija da ispiše pravo stanje sa particijama iz nekog razloga. Uglavnom možeš to srediti tako što ćeš pre podizanja nove instalacije windows 7 formatirati particiju koja te zeza i biće sve ok.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
mogu ti reci jedan nacin koji ja koristim,a to je pocnem podizanje widowsaxp,pa formatiram C particiju,zatim prekinem instalaciju iubacim 7cu ionda zavrsim instalaciju,usput pokusaj sa nekom drugom verzjom 7ce,moguce da ta ima neki problem
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2011
Poruka
6
Instaliraj program Partition Magic.Kad udjes u program idi na format te particije koja ti fali.I resio si problem.
 
Natrag
Top