Član
Učlanjen(a)
07.12.2010
Poruka
2
Instalirao sam ovaj program i sada me konkretno interesuje šta smem pomocu njega brisati na c disku. Hteo bih da rasteretim c particiju jer mi je ostalo malo prostora konkretno 3,72 gb od raspoloživih 48,7. npr folder windows mi je progutao 25,7 gb kada njega otvorim u njemu mi se pokazuje folder winsxs koji ima 14,1 gb i tako da ne nabrajam , znači pitanje je šta smem brisati da bih rasteretio c particiju. Ja nisam baš veliki poznavalac kompjuterskih programa pa se plašim da nešto pogrešno ne uradim .


unapred hvala .....peki:what:
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Najbolje je da ne diraš ništa iz Win direktorijuma, da ne bi greškom nešto obrisao i ugrozio rad operativnog sistema. Ne koristim program koji si naveo ali bih mogao da ti preporučim, recimo, 'CCleaner' koji bi ti ukazao na 'junk' fajlove kao i na eventualne manjkavosti u reg bazi. Posle toga pregledaš programe koji su instalirani (program files) i onda razmotriš deinstalaciju nekih koji ti nisu potrebni. Za taj posao koristiš neki od programa za potpunu deinstalaciju kao što je 'YUnistaller', 'Revo uninstaller pro', ili slično (pokupiće i obrisati sve tragove koji ostaju za programima koji se deinstaliraju na uobičajen način). Za kraj defragmentiraš HDD.
To bi bilo uobičajeno 'umivanje' računara. Dakle, fajlove koji se odnose na funkcionisanje OS-a ne diraš ukoliko se ne razumeš u funkcionisanje istog.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2010
Poruka
2
ma imam ccleaner imam i Advanced SystemCare 6 pro. verziju ,Advanced System Optimizer,360Amigo System Speedup . Mene ipak interesuje da li neko zna da radi sa programom koji sam naveo u temi "WinDirStat" i kako sa njime rasteretiti c particiju.
 
Natrag
Top