Vraćanje fajlova na USB koje je virus pretvorio u prečice

Član
Učlanjen(a)
08.08.2011
Poruka
26
U kopirnici mi se zarazio USB stick, svi fajlovi su se pretvorili u prečice.Kako opet da budu vidljivi?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
U kopirnici mi se zarazio USB stick, svi fajlovi su se pretvorili u prečice.Kako opet da budu vidljivi?

Instaliraj MCShield. U postavkama programa klikni na Opšte i čekiraj "Uvek prikazati izveštaj u slučaju infekcije".Spusti se na karticu Skener i čekiraj "Uvek učiniti vidljivim stavke na flash diskovima". Kada to odradiš ubaci taj stik i sačekaj dok program obavii skeniranje usb stika kao i skeniranje tvog hard diska. Program će očistiti usb kao i hdd od malwera a ti uključi skrivene/hidens fajlove i iskopiraj to sa stika na računar. Formatiraj usb i vrati podatke na usb...Manje,više to je procedura...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
ništa se nije promijenilo, mcshield je bio instaliran.

Bio je instaliran ali jesi li ti odradio ostalo ??? MCShield je spriječio da se zaraza prenese na tvoj računar. Obrisao je malwer koji je uradio ali ti sada treba da na računaru uključiš skrivene fajlove i da sa stika te fajlove iskopiraš na desktop,računar. Nakon što iskopiraš formatiraj usb i vrati fajlove na stik. Takođe možeš provjeriti atribute na fajlovima. Desni klik na folder>>propertis>>i pogledaj da nije čekirana kućica Hidden....
 
Član
Učlanjen(a)
08.08.2011
Poruka
26
sve urađeno kako si rekao ali i dalje se vide samo prečice,
pomoću 5 free programa sa interneta pokusao da vratim , ali opet prečice...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
sve urađeno kako si rekao ali i dalje se vide samo prečice,
pomoću 5 free programa sa interneta pokusao da vratim , ali opet prečice...


Druže ja sam to odradio na desetine puta i ubijeđen sam da nisi odradio što sam ti rekao. Gdje se vide prečice prvo mi to reci...Na USB-u ili na HDD-u...Ti moraš da uključiš skrivene fajlove i tek onda ćeš vidjeti svoje prave foldere...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.08.2011
Poruka
26
odradio, uključio sve i opet 1 ili 2 kb prečice...odnio USB i za 5e vraćeni svi podaci.
 
Učlanjen(a)
14.04.2009
Poruka
16
U Exploreru izaberi Tools, Folder Options, View i čekiraj Show hiden files i razčekiraj Hide protected operating system files. Videće se sigurno. Onda ih prekopiraj na neko fino mesto a USB preformatiraj.
Pozdrav!
 
Natrag
Top