Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Vlaga po ćoškovima,kako je se riješiti?

Diskusija u 'Građevinarstvo' započeta od srcan, 07.10.2016.

1. srcan

srcan

Zahvala:
    4
    Pol:
    Muški
    Javlja mi se vlaga u ćoškovima sobe pri plafonu .

2. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.504
    Pol:
    Muški
    Ako ti je prozor blizu,moze biti od prenosne grede,koja je betonska,moze biti od betonske grede vertikale na kuci,ako nije dobro izolovana,pa kondenzuje.A ako ti je plafon do tavana,moze se desiti da negde dolazi veoma hladan vazduh i pri grejanju,se pojavi vlaga.Znaci bilo sta da je od ovoga sto sam nabrojao,trebalo bi spolja uraditi izolaciju i ne bi trebalo vise da se desava.Mnogi ljudi kad rade spoljnu izolaciju prvo je urade na zidovima,pa na kraju na betonskim stubovima,sto je velika grska,jer beton vise provlaci vlagu nego blok ili cigla.

3. srcan

srcan

Zahvala:
    4
    Pol:
    Muški
    Nad tim delom plafona je uvučen balkon.Da li bi lepljenje stiropora po plafonu eliminisalo vlagu?

4. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.504
    Pol:
    Muški
    Bi sigurno,ali stirodura,a ne stiropora.Velika je razlika,jer stiropor je porozan i od pozadi se vidi kako je spojen od kuglica.a tu ce se opet skupljati kondenz,a stirodur je kompaktan i sa njim treba to uraditi.Imas i lepak na bazi cementa i mrezica za postavljnje toga i kad tako postavis nema prodora vlage nikako.samo uradi malo sire nek ti predje zid prostorije.Mozes ga isto premazati preko lepkom ,ali bez mrezice,a mrezicu ispod do betona obavezno.Ljudi s tim rade spolja izolacije i nemaju nikakvih problema.

5. srcan

srcan

Zahvala:
    4
    Pol:
    Muški
    Hvala,a ja sam mislio da se mrežica lepi po stirodoru !?

Torgandwarf se ovo sviđa.
  6. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.504
    Pol:
    Muški
    Mrezica sluzi za bolji spoj betona i stirodura.Kao i armaturna mreza,pogotovo za prvu plocu do zemlje.Bolja vezivost.prekostirodura ide lepak,kod tebe da ga zastiti,ako se slucajno gazi da se ne osteti,a za spolja podloga za fasadu.

Preporučite stranicu