Vindovs 7 i problem sa Viberom

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
reinsaliran win7 (32 bitni), instalacija svih programa prošla bez problema osim sa Viber aplikacijom skinuta verzija za navedeni sistem ali nakon instalacije kada se aplikacija pokrene i treba da se izvrši prijava otvori se prazan prozor nema ništa. Sve je probano od gašenja zaštitnog zida i njegovog podešavanja prema uputstvu viber sajta, antivirusa, njegove ponovne instalacije, apdejta win7 , ali ništa ne pomaže.Bez naslova.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Kod:
https://www.bug.hr/savjeti/od-danas-prestaje-podrska-za-windows-7--sto-sada-13275
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Znam da je prestala podrška ali to mi ne rješava ovaj problem po tom principu onda bi Viber sa svog oficijalnog sajta povukao mogućnost skidanja 32 bitni verzije za windows 7 kao što je to uradio sa XP-om i ostavi bi samo 64 bit-nu verziju za win10, mac i linuks. Instaliran je i Net fremwork 4.8 bez kojeg pojedine aplikacije ne mogu da rade pa ni viber ali nije to u pitanju. Ovdje je nešto drugo samo još nisam provalio šta je to. Ako je neko imao ovakav problem bio bi mu zahvalan da podjeli svoje iskustvo i rješenje problema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Napokon nakon nekoliko dana mozganja kako riješiti problem praznog prozora za postupak prijave i sinhronizacije vibera na laptopu uradio sam sljedeće:
1. u start meniju pored Vibera pisalo je u zagradi (Compatibility Mode) desnim klikom pokrenuo Viber propertis prozor i vidio da je čekirana opcija Run this program in compatibility mode for (slika prikazuje postupak kod Office Word isti je postupak i za Viber) i izabran Windows 7 odčekirao sam tu opciju klik na Apply i OK. Ponovo pokrenuo Viber nakon čega se napokon pojavio prozor sa prijavom i sinhronizacijom sa telefonom što ranije nije bio slučaj.


како да видите информације о компатибилности за програм Виндовс 7

2. jedan problem riješen ali uslijedio je drugi, skeniranjem QR koda sa Viberove aplikacije na telefonu ništa se nije dogaodilo prijava se nije mogla završiti pa sam pokrenuo ručnu aktivaciju vibera, postupak je sljedeći:
  1. Kliknuo na Kamera ne radi? ispod QR koda
  2. Pojavila se jedinstvena veza za aktivaciju. Kliknuo na Kopiraj
  3. Zalijepio kôd u e-poštu poslao ga samom sebi
  4. Otvorio gmail na telefonu i kliknuo na kod (vezu) koji sam sam sebi poslao (mora biti telefon na kojem se koristi Viber
  5. Pojavi se prozor u kojem treba kliknuti na Otvori
  6. Ponovo pokrenuo sinkronizaciju Vibera pomoću QR koda
  7. I pokrenula se sinhronizacija
Sada sve radi kako treba Viber na PC i telefonu su sinhronizovani i sada je mnogo lakše, eto to je moje iskustvo možda pomogne nekome ko ima isti problem.Pozdrav
 
Natrag
Top