Vesti- grupa A

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Hrvati ogorčeni: "Kopljem probo srce!"
Hrvatska štampa se jutros obrušila na japanskog sudiju Juičija Jušimuru koji je, po njihovom mišljenju, dosudio nepostojeći penal u pobedi Brazila na startu Mundijala od 3:1.

nisimura.jpg

"Nepravda", "Sramota", samo su neki od naslova koji dominiraju u hrvatskoj štampi koja prenosi izjavu selektora Nika Kovača da "ukoliko je to bio penal, onda više ne bismo trebali da igramo fudbal".

Nišimura je kod rezultata 1:1 u 71. minutu dosudio jedanaesterac za Brazil, verujući da je Dejan Lovren u šesnaestercu faulirao napadača Freda, koji je pao posle, kako se učinilo, blagog kontakta.

"Jutarnji list:" smatra da je sudija napravio "neoprostivu grešku" i da je Hrvatima praktično tom odlukom "kopljem proboo srce".

"Sportske novosti" su ocenile da je Nišimura "raspršio hrvatski san".

"Hrvatska je sjajno započela meč i utišala je Korintijans Arenu, pošto je Marselo smestio gol u sopstvenu mrežu. Ipak, Brazil se probudio i okrenuio meč u drugom pravcu, uz pomoć sudije", tvrde Sportske novosti.

Hrvatska će u nastavku Mundijala igrati protiv Kameruna i Meksika

Izvor: Tanjug
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
URNEBESNO: Crtani film o penalu za Brazil
Brazil 2014 11:27, 13.06.2014.

Autor: Kurir sport

Japanski delilac pravde se neočekivano našao u centru pažnje nakon otvaranja Mundijala


Foto: Youtube printscreen

Fudbaleri Brazila su na otvaranju Mundijala savladali Hrvatsku sa 3:1 i tako nastavili niz nepobedivosti domaćina na otvaranju Mundijala.

Hrvati su poveli autogolom Marsela, a preokrenuo je Nejmar sa dva pogotka, od čega jednim iz penala. Pogodak sa bele tačke bio je sporan, jer mnogi smatraju da je nepravedno dosuđen.
Kako na internetu stvari brzo idu, tako je već spreman animirani film u kojem se ismeva japanski sudija Junići Nišimura.

Glavni junaci su upravo Nišimura, zatim Fred, Nejmar i David Luiz, koji se pitaju kako da savladaju Hrvate:



 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.762
URNEBESNO: Crtani film o penalu za Brazil
Brazil 2014 11:27, 13.06.2014.

Autor: Kurir sport

Japanski delilac pravde se neočekivano našao u centru pažnje nakon otvaranja Mundijala


Foto: Youtube printscreen

Fudbaleri Brazila su na otvaranju Mundijala savladali Hrvatsku sa 3:1 i tako nastavili niz nepobedivosti domaćina na otvaranju Mundijala.

Hrvati su poveli autogolom Marsela, a preokrenuo je Nejmar sa dva pogotka, od čega jednim iz penala. Pogodak sa bele tačke bio je sporan, jer mnogi smatraju da je nepravedno dosuđen.
Kako na internetu stvari brzo idu, tako je već spreman animirani film u kojem se ismeva japanski sudija Junići Nišimura.

Glavni junaci su upravo Nišimura, zatim Fred, Nejmar i David Luiz, koji se pitaju kako da savladaju Hrvate:





:smisi::smisi::smisi::smisi:
Odlican Video
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
30.267
Žestoke kritike FIFA-i: 'Hrvatska je bila sjajna, ovo je neoprostivo'
Bivši FIFA-in nogometni sudac i jedan od najboljih u svoje doba, Nijemac Markus Merk, oštro je kritizirao suđenje Japanca Yuichija Nishimure na otvaranju Svjetskog prvenstva u Brazilu...

60960626-markus-merk.jpg


Brazil je s 3-1 bio bolji od Hrvatske, ali do dva je pogotka stigao nakon katastrofalne sudačke pogreške. Nishimura je najprije u 71. minuti dosudio nepostojeći jedanaesterac jer je nasjeo na glumatanje Freda, a potom je u sudačkoj nadoknadi pustio akciju nakon što je Oscar uz prekršaj oduzeo loptu našem igraču. Oscar je u nastavku te akcije zabio gol.

''Ovo je Svjetsko prvenstvo, prvi meč, i to je bilo neoprostivo sa strane FIFA-e! Žao mi je. Štoviše jako me boli. Hrvatska je bila sjajna, odigrala je sjajnu utakmicu. Ali ovaj jedanaesterac, u tako važnom susretu, neoprostiv je'', smatra Markus Merk te nastavlja „peglati" FIFA-u.

'Sramotno!'

''Japanski je sudac tu najmanje kriv. On je zaista dobar i dalje bi trebao suditi na svjetskim prvenstvima. No ne bi trebao biti taj koji će postavljati standarde suđenja na početku. Ne u prvoj utakmici prvenstva. Nema on to potrebno iskustvo. Ja se ne sjećam jesam li ikada vidio suca koji je pobjegao kada je dosudio jedanaesterac. Sramotno! Ne kritiziram suca, već propitkujem odluku FIFA-e i njene sudačke komisije'', veli Merk, s kojim se ne slaže tajlandski sudac Pirom An-Praset, koji je sudio na Svjetskom prvenstvu 1998. godine, na kojem je Hrvatska bila treća.

''Ukupno gledajući, Japanac je odradio jako dobar posao. Sve su pogreške bile minimalne. Što se jedanaesterca tiče, bio je to tipični školski prekršaj. Nitko mu ne može prigovoriti. Ako ometate suparnika u kaznenog prostoru u pokušaju da dođe do lopte, jedanaesterac se može svirati, neovisno o tome koja je bila snaga dodira. To je subjektivno mišljenje suca prije svega. Držao je isti kriterij tijekom cijele utakmice i mislim da je bio jako dobar'', smatra An-Praset.(TS)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
30.267
Scolari: Milijarde nisu vidjele penal, ali sudac je bitan!

Milijarde nisu vidjele penal, ali sudac ga je vidio. Kao što sam kazao koji dan ranije, arbitri odlučuju, a mi mislimo da je bio penal.

- Deset puta sam vidio ponovljenu snimku i mislim da je bio penal. Isto tako neke prekršaje nije svirao, za koje mislim da su bili, nije dao pojedinim igračima kartone kad držim da je trebao... Ali, to su njegove procjene.

Kovač je snažno govorio da je to smiješno, da će to biti cirkus ako se nastavi na jednak način.

- Ne mogu komentirati što je hrvatski selektor rekao, ali istaknut ću da je Brazil pet puta bio svjetski prvak. Bili smo na pet cirkusa koji su organizirani da bi Brazil bio svjetski prvak, nismo imali Carlosa Alberta, Pelea, Ronalda, Romarija... OK, razumijem da je Kovač to morao reći na temelju rezultata, i ja bih to kazao da sam u njegovoj koži. Ali, mi nismo dolazili do titula zato što su nam pomagali suci.

Kako komentirate igru Brazila?

- Ako mi se nešto nije svidjelo to ću prvo kazati momcima. Naši igrači su bili odlični, preokrenuli su rezultat, bili su dovoljno zreli, iako su mladi, da svladaju pritisak i vrate se iz minusa. Ali moramo zahvaliti nevjerojatnim navijačima. Bilo je nezamislivo koliku smo podršku dobili u Sao Paulu. Ako je bilo priča prije 10-20 godina da u ovom gradu nitko nije podupirao nacionalnu vrstu, sada smo vidjeli kako stvari stoje.

Komplimentirao je Hrvatskoj.

- Ako se moram kladiti tko će se kvalificirati iz ove grupe, kladit ću se na Hrvatsku. Oni savršeno centriraju između golmana i odbrane gdje sitna greška može biti autogol. Hrvati imaju jako dobru kvalitetu, i tu su vještinu iskoristili da nas natjeraju da si sami zabijemo. Moram čestitati suparniku, ne smijete ostaviti prostora nekome ko je tako kvalitetan.

Govorilo se hoće li Oscar igrati, a pokazao se izvrsnim.

- Ja o tome nisam raspravljao, bio sam siguran da će startati. Novinari su o tome razglabali. Naš skaut mi je kazao da je Oscar oduzeo najviše lopti, driblao je, bio je fantastičan, takav je igrač. Moramo i dalje vjerovati u njega. Neymar je bio igrač utakmice, a kad bi se dodjeljivala srebrna medalja to bi bio on.

Je li htio kritičarima začepiti usta.

- Oscar je sin kakvog bi bilo koji otac htio imati. Tako je dobar, tih, miran, povučen... Silno draga osoba. On nije nikome htio začepiti usta. On nije prznica. Prije utakmice sam mu rekao da zabije gol, na kraju mi je odgovorio – evo, otplatio sam dug.

Emocionalni teret otvaranja SP-a ste skinuli.

- Možemo zahvaliti navijačima što nisu previše opteretili igrače nakon dobivenog gola. Prije utakmice sam posebno razgovarao s određenim igračima, ukazivao nekima da će na njima biti najveći teret. Oni su mladi i zato sam morao više činiti na psihološkom planu, to im je pomoglo više nego trening. Ali najvažniji su bili navijači, ne možete više nikad reći da Sao Paulo ne navija za Brazil.

Hoće li biti promjena za sljedeću utakmicu?

- Bio sam na dva SP-a, prva utakmica je uvijek bila teška. Pogotovo što je protivnik rano poveo, ali 7-8 minuta nakon gola Hrvatske dobro smo igrali presing, vidjeli da ćemo zabiti, računao sam da ćemo u tom periodu riješiti dvoboj. Kad govorimo o drugom susretu, dva-tri igrača su dosta umorni, imaju i sitne ozljede, ali to će biti sređeno. Hulk je počeo utakmicu nakon nekih problema na treningu, borio se kao lav.

Neymar i Luiz Gustavo su dobili žute kartone.

- Neymar mora znati da mi znamo da je on poseban. I da će igrači igrati za njega, mora biti svjestan da ćemo mu mi pomoći. Kad kažete Neymar, to je kao kad kažete Brazil, dakle najbolji na svijetu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Meksiko pobedio Kamerun u drugom meču A grupe
146685.jpg
NATAL - Fudbalska reprezentacija Meksika savladala je večeras u Natalu selekciju Kameruna sa 1:0 (0:0), u drugoj utakmici prvog kola A grupe prvenstva sveta u Brazilu.

Pobedonosni pogodak za "sombrerose" postigao je Peralta u 61. minutu.

U prvom meču A grupe Brazil je u četvrtak pobedio Hrvatsku sa 3:1.

Meksiko u nastavku takmičenja igra 17. juna u Fortalezi protiv domaćina Brazila, a dan kasnije u Manausu sastaju se Kamerun i Hrvatska.
 
Učlanjen(a)
24.04.2014
Poruka
9.890
URNEBESNO: Crtani film o penalu za Brazil
Brazil 2014 11:27, 13.06.2014.

Autor: Kurir sport

Japanski delilac pravde se neočekivano našao u centru pažnje nakon otvaranja Mundijala


Foto: Youtube printscreen

Fudbaleri Brazila su na otvaranju Mundijala savladali Hrvatsku sa 3:1 i tako nastavili niz nepobedivosti domaćina na otvaranju Mundijala.

Hrvati su poveli autogolom Marsela, a preokrenuo je Nejmar sa dva pogotka, od čega jednim iz penala. Pogodak sa bele tačke bio je sporan, jer mnogi smatraju da je nepravedno dosuđen.
Kako na internetu stvari brzo idu, tako je već spreman animirani film u kojem se ismeva japanski sudija Junići Nišimura.

Glavni junaci su upravo Nišimura, zatim Fred, Nejmar i David Luiz, koji se pitaju kako da savladaju Hrvate:



Dobar crtani :roll::roll::roll::roll::roll:
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
OVAKO SLAVI ZEMLJA FUDBALA: Reakcija na gol Nejmara
Brazil 2014 10:25, 15.06.2014.

Autor: Kurir sport

  • Pošalji e-mail
  • Odštampaj tekst
A
Kamere postavljene širom Brazila pokazale su koliko Brazilci zapravo vole fudbal


Foto: Youtube printscreen

Brazil je na otvaranju Mundijala, čiji je domaćin, savladao Hrvatsku sa 3:1 i tako napravio prvi korak ka ostvarenju sna čitave nacije.

Ekipa "Njujork Tajmsa" je postavila kamere pre meča, širom Brazila, među "običnim" ljudima, kako bi bilo dokumentovano kako oni prate fudbal.

Rezultat je očekivan - strastveno!

Na snimku ćete videti kompilaciju snimaka sa raznih mesta širom Brazila, a u pitanju je trenutak kada je Nejmar postigao prvi pogodak na meču.

Ovako se voli fudbal:




kurir-info.rs
 
Natrag
Top