Van Gal protiv utakmice za treće mesto

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Van Gal protiv utakmice za treće mesto
Selektor reprezentacije Holandije Luj van Gal istakao je da utakmica za treće mesto na Svetskim prvenstvima nema smisla.


123951184453bec7b346790787510060_w640.jpg

Beta/AP Photo/Frank Augstein
“Lale“ su do takvog scenarija stigle porazom u polufinalu od Argentine, posle izvođenja jedanaesteraca, pošto je posle 120 minuta bilo 0:0.

“Takva utakmica nikad ne bi trebal da se igra, to govorim već deset godina. Jednostavno nije fer. Postoji samo jedna nagrada koja se važi, a ona dolazi sa naslovom svetskog šampiona“, rekao je Van Gal.

Duel poraženih polufinalista je uveden prvi put na Mundijalu u Italiji 1934, ali je vremenom takva utakmica postala veoma nepopularna, kod fudbalera i selektora.

Najgora stvar koja može da se desi jednom timu je da izgubi dve utakmice zaredom, naročito na turniru koji je odigrao fenomenalno. Taj tim bi se kući vratio kao gubitnik“, objasnio je Van Gal.

Holanđanin ne zna da li će ostati na klupi svog nacionalnog tima i u budućnosti, ali ono što je sigurno, sledeći posao će imati u Mančester Junajtedu.

Znam da će moja karijera biti obeležena ovim porazom, ali imam obavezu da nastavim dalje, mislim na budući cilj, a to je utakmica u Braziliji, iako znam da to nije onaj san koji smo svi sanjali“, zaključio je Van Gal.

U borbi za treće mesto Holandija će se sastati sa Brazilom, koji možda ima i teži zadatak, da povrati moral posle debakla u duelu sa Nemačkom. Utakmica je zakazana za subotu od 22.00.
 
Natrag
Top