ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331


Kreiranje torrent faila pomocu programa uTorrent.....

Uputstvo za uTorrent klijent:


Otvorite uTorrent, zatim idete File>Create New Torrent...




E sad na slici imate Select Source, tu izaberete shta hocete da stavite u torrent fajl, imate mogucnosti: Add file i Add directory

Add file:
Mozete da izabere samo jedan fajl koji ce biti u torrent-u.
Add directory:
Mozete da izaberete ceo folder koji ce biti u torrent-u.


E, sad opcija Torrent Properties..
Ovde vam je najvaznije ovo Trackers, na primer ako ste uploader na nekom privatnom trakeru imacete svoj link za upload kako bi se znalo da ste vi uploadovali to.. Samo unesete taj link i to je to..

Opcija Other.. Ovde imate Start seeding i Private torrent.

Start seeding - Shtiklirajte ako hocete odma nakon kreiranja torrenta da seedujete isti..
Private torrent - Ovo nije ni vazno.. Shtiklirate ako torrent dajete samo jednoj osobi da se nakachi na vas i da skida.. Mozete ostaviti default..


I, na kraju kliknite na Create and save as...
Ovo moze da potraje malo duze, dok se ne napravi torrent.. Zavisi od velichine toga shto ste izabrali da stavite u torrent fajl.. Snimite torrent fajl na desktop ili gde vec, svejedno je..
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sve ovo u PDF...


:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1158&authkey=AO0FBkoGdrqijvM" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Video tutorijal........

1 deo


2 deo


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
20.04.2010
Poruka
27
skinuo sam neki film na crnu berzu i sada treba da ga seedingujem ja sam pokušao po ovom uputstvu ali kad kliknem create save as.. dobijem pitanje molimo unesite važeću adresutrker. dali želite da nastavite dalje bez ijednog trakera?
pokušao sam bez ijednog trakera i ništa a adresu neznam koju treba da ukucam i gde.
puno hvala
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nisi trebao nista raditi , samo ga ostavi u u torrentu i nemoj ga brisati gdje ti stoji , u torrent ce sam vracati seed. sad nemora odmah mozda za dva tri dana. sve zavisi od trakera neki traze povrat skinutog,neki ne , a sto se tice stranih odmah mozes izbrisati torrent fajl iz u torrenta. sve ti zavisi koliko imas lechera i koliko su zainteresovani da skidaju to sto si ti skinuo. znao sam drzati po sedam dana da nije vratio megabajta. inace trebao bi ga drzati na seedu najmanje 72 sata.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
imam jedan problem.Koristim bezicni internet i provajder nam je koliko ja kapiram zakljucao portove za download preko torrenta i sada niko ne moze da skida torrente.Ja sam slucajno uz pomoc nekih ljudi uspeo da pokrenem download,a nacin je sledeci: Mojim telefonom u kome imam 062 karticu napravim hot spot dasaljem signal po kuci.Ja na kompu pronadjem taj moj signal koji saljem i onda se diskonektujem sa mog bezicnog neta koji koristim od provajdera i nakacim se na novu pristupnu tacku koju pravim preko telefona ,tako da se fakticki kacim na telenorov internet.Sada samo sacekam par minuta da mi uTorrent klijent povuce pirseve iz nekog od torrent fajlova koje imam i kada pocne download onda samo prebacim konekciju na onu sto koruistim od provajdera i download tog torrent fajla se nastavi.Problem je sto je ovo malo smoran proces,a posebno zbog toga sto je provajder dok je dopustao downkload torrent fajlova nama rekao d amozemo da stavimo maksimalan br konekcija na 4 sto je bas malo pirseva morate priznati tako d asada kada skidam na moj nacin neki veci fajl neki od tih pirseva moze d aprestane da mi slaje taj fajl i ja moram ceo proces da ponovim iz pocetka da bih uhvatio nove pirseve.Mozda to ne bi bio problem d asam ja stalno kuci,ali je ipak problem.Moze li mi neko od vas reci da li postoji nacin i ako postoji kako ja mogu da skidam torrent fajlove normalno kao sav normalan svet,a ne da se ovako zlopatim kao sto sada radim na nacin koji sam vam pisao?HVALA VAM UNAPRED
 
Natrag
Top