Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo je nonsens, onda se moze reci i da je judaizam, odnosno jevrejska vera trebala uzrokovati bunt naroda , kao i nastanak ateizma, jer su silom nametali svoju veru narodu.

Naravno da je nakaradna religija srednjeg vijeka koja je primoravala ljude na moralnost i to onu lažnu licemjernu najveći uzročnik pojave ateizma koje nastao u okviru humanizna nakon revolucije u Francuskoj.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da je nakaradna religija srednjeg vijeka koja je primoravala ljude na moralnost i to onu lažnu licemjernu najveći uzročnik pojave ateizma koje nastao u okviru humanizna nakon revolucije u Francuskoj.

Onda to isto mozes reci za judaizam, aj malo udri po drugome, samo bi udarao po tradicinalnim, vi se za sve "bunite" i samo "protestujete", zato i jeste "protestanti"!

Cuj "nakaradna vera", sve sto je radio rimokatolicizam (sto se za pravoslavlje ne moze ni reci) radio je i judaizam, odnosno ubijanje i prisiljavanje ljudi da veruju.

A to je "nakaradna vera" samo "u tvom umu"!

Opet judaizam je bio teokratska vladavina, odnosno Bozja, a takav poredak je ispravan, i nonsens je reci da onda Hriscanski oblik nije ispravan, samo zato sto se vama "buntovnicima" to ne svidja!

Hocete da radite sta vi hocete!

I optuziti nas za "ateizam" i "bunt" naroda, van svake je pameti, vi bi voleli "religioznu slobodu"?

Vidimo do cega je dovela ta sloboda, do porasta kriminala, bezvlasca , ateizma, seksualne revolucije, homoseksa i raspada drustva uopste porodice..

Svaka vam cast!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Onda to isto mozes reci za judaizam, aj malo udri po drugome, samo bi udarao po tradicinalnim, vi se za sve "bunite" i samo "protestujete", zato i jeste "protestanti"!

Judaizam je već dugo pa su razvili sistem manipulacije, a ljudi po prirodi vole da generalizuju zato se i pojavio ateizam jer su u geenralizaciji osudili religiju. Slušao sam pedavanje o generalizaciji i predrasudama. Tako da znam šta je to.

Naravno da su tradicionalne religije najviše tome doprinijele.

Pa da nije protestanata ne bi danas slobodno čitali BIbliju na narodnom jeziku.

Cuj "nakaradna vera", sve sto je radio rimokatolicizam (sto se za pravoslavlje ne moze ni reci) radio je i judaizam, odnosno ubijanje i prisiljavanje ljudi da veruju.

Zato je judaizam dobio veliku milostivu opomenu, a tradicionalne religije isto, po rodovima će se svi poznati.

Najgori rod su dale tradiocionalne religije.

Opet judaizam je bio teokratska vladavina, odnosno Bozja, a takav poredak je ispravan, i nonsens je reci da onda Hriscanski oblik nije ispravan, samo zato sto se vama "buntovnicima" to ne svidja!

Nije teokratska vladavina od pada pod rimnsku vlast. I nešto prije.

Naravno da niej bio ispravan jer je ljude primoravao na strah od kazne na lažnu moralnost, što se vidi sada u islamskim državama. I onda doalzi do raspada sistema.

Dakle korištena je sila da bi ljudi bili moralni, što se pokazalo loše. Izrael u dobu Mojsija, Isusa N. nije nikoga primoravao, to je laž koju serviraju mrzitelji SZ.

Nikada niko nije bio primoran na moralnost. Isus Navin kaže narodu da izaberu kome će služiti.

samo zato sto se vama "buntovnicima" to ne svidja!

Da je bio ispravan ne bi se raspao i doveo do toga da više od 50% rusa su ateisti, a u državama EU je to i do 83%

Hocete da radite sta vi hocete!

Jedino u slobodi izbora čovjek može biti iskreno moralan.

I optuziti nas za "ateizam" i "bunt" naroda, van svake je pameti, vi bi voleli "religioznu slobodu"?

Naravno da je nakaradna religija srednjeg vijeka uzrokovala ateizam. do tada niko nije bio ateista u istoriji svijeta.

A duh ateizma je prikazan u egiptu prilikom izlaska Jevreja.

Vidimo do cega je dovela ta sloboda, do porasta kriminala, bezvlasca , ateizma, seksualne revolucije, homoseksa i raspada drustva uopste porodice..

Pa nije ništa bilo bolje ni pod vlašću crkve. Tvoja nauka je baš nakaradna, ti bi ljude primoravao na moralnost kao Miroljub Petrović što kaže "ako neće da sluša ide po mač bato".

Pa ta ista nakazna religija je gušila to i stvarala licemjere od ljudi i onda je to buknulo.

Cilj religije nije da primorava ljude nego da ih ukori za grijeh i navede ka Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A to se ajsno vidi po kritici običaja PC i RKC od strane prosvjtitelja Ljubomira Nenadovića i Dositeja Obradovića i Lava Tolstoja.

Ljubomir Nenadović i kritika RKC i PC.

Ljubomir Nenadović opisuje lažnu reformu rimskih pagana isto onako kako bismo mi mogli da opišemo lažnu reformu koja je početkom devedesetih obuhvatila većinu našeg naroda:



Rim je prekrojio odeždu u kojoj je služio idolima, uzeo je krst u ruke, okrenuo se na sve četiri strane sveta i povikao: „Narodi, ja sam na zemlji namesnik Isusa Hrista, jedinoga u Boga i jedinoga sina Božjeg, koji je za vas živeo i umro. Imam vlast otpuštati grehove. Ja sam posrednik između vas na zemlji i Boga na nebu. Briga o dušama vašim meni je predata; ključevi od raja u mojoj su ruci. Samo onaj koji u svaku moju reč veruje i mene sluša, biće spasen, i živeće večito u carstvu nebeskome. Narodi, ko se meni protivi, taj se protivi Bogu i Njegovom sinu!”

I narodi, od vekova naviknuti da slušaju glas Rima, pokloniše se i rekoše: „Upravljaj našim dušama i našom savešću: mi smo tvoji. Moli Boga za nas grešne!”

I kraljevi, videći da Rim, koji je dosada gospodario i nad telom i nad dušom svih naroda, sada traži vladu samo nad ljudskim dušama, nisu se protivili; njima duše ne trebaju. I tako Rim pusti i utvrdi svoju vladu u pet delova sveta. To su njegove provincije, u kojima ne mora da plaća i da izdržava legione; on upravlja ovima, šalje im svoje naredbe i prima nebrojeno blago preko svojih namesnika. Dve stotine miliona duša njegove zapovesti i danas klečeći sluša.

I kad se nađe kakav Hus, ili kakav Luter i Kalvin, te podigne svoj glas protiv Rima, koji svagda u ime Boga i Hrista, što god hoće i šta mu god ide u korist, govori i zapoveda, — onda kroz sav svet zagrmi iz Rima strahovita reč:Otpadnici i bezbožnici umnožavaju se, narodi, ne dajte, hoće da padne Bog!” — I na te krupne reči narodi polete na bojište u ime Onoga koji je neprestano govorio: „Ljubite svoje bližnje” — krv se bližnjih potokom lije.

Slabi čovek, koji nije kadar ni jednoga mrava da stvori, koji se jednako žali Bogu da mu pomogne, u fanatizmu svome na bojištu misli da on gine i bori se za održanje slave i prestola Onoga o kome veruju da je sunce i zvezde stvorio.

A hrišćanski Rim spaljuje i muči dobre, učene i pravedne ljude, hrišćane, isto onako kao što ih je negda pred nogama svojih idola klao ili divljim zverima predavao. Ko je protivnik Rima i interesa njegovih kaluđera, mada je dobar hrišćanin, to je otpadnik od Boga.” (Ljubomir P. Nenadović, Pisma iz Italije, u Rimu, aprila 1851. 132-134 str.)


Ja ću za razliku od tebe da dam dokaze da sam upravu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Judaizam je već dugo pa su razvili sistem manipulacije,

Postojao je legalizam, pridrzavanja slova zakona i zanemarivanje "milosti", sto automatski povlaci osudu.

A sistem kao sistem nije bio pogresan, i ne moze se reci ni da je Hriscanski pogresan, vec upravo to pridrzavanje slova zakona i legalizam je nesto cemu se moze prigovoriti..

a ljudi po prirodi vole da generalizuju zato se i pojavio ateizam jer su u geenralizaciji osudili religiju. Slušao sam pedavanje o generalizaciji i predrasudama. Tako da znam šta je to.

Kakve to veze ima, pa gresan covek ce uvek osuditi sve sto ga u njegovoj gresnosti sputava.

Zato se time ne moze tvrditi da je sam sistem pogresan, zbog takvih buntovnika tj. pojedinaca..

Naravno da su tradicionalne religije najviše tome doprinijele.

Propustio si da pomenes i judaizam, a sakrio si da je razlog tome njihov verski fanatizam a ne sistem kao takav..

da nije protestanata ne bi danas slobodno čitali BIbliju na narodnom jeziku.

Ni jevreji nisu dozvoljavali citanje i izgovaranje Bozjeg imena, pa problem nije bio sistem kao takav, vec verski fanatizam i preterivanje!

Dakle, to ne dokazuje pogresnost sistema, jel ga je uspostavio Bog.

Vi umesto da se borite za reformaciju sistema vi ste se potpuno okrenuli protiv njega, a u sustini on nije los..

Zato je judaizam dobio veliku milostivu opomenu, a tradicionalne religije isto, po rodovima će se svi poznati.

Da si bar tako postavio stvari "milostivu opomenu" . Jesu oni zasluzili osudu zbog verskog fanatizma i licemerja, ali ne na nacin i osudom kojom ih vi osudjujete..

Vi sve pogresno postavljate..

Najgori rod su dale tradiocionalne religije.

Rod kao rod "nije dokaz pogresnog sistema" kao sto nije dokaz ni "pogresnog verovanja"!

Hoces reci da zato sto je judejska teokratija "proizvodila licemere" da je zato ceo sistem pogresan?

Naravno da nije!
Njega je uspostavio Bog!

Nije teokratska vladavina od pada pod rimnsku vlast. I nešto prije.

Teokratska vladavina je od samih pocetaka!

Naravno da niej bio ispravan jer je ljude primoravao na strah od kazne na lažnu moralnost, što se vidi sada u islamskim državama. I onda doalzi do raspada sistema.

Pa to je verski fanatizam , licemerje i preterivanje onih kojima su od Boga data prava upravljanja i primene..

To nije dokaz da je taj sistem los, njega je uspostavio sam Bog!

Dakle korištena je sila da bi ljudi bili moralni, što se pokazalo loše. Izrael u dobu Mojsija, Isusa N. nije nikoga primoravao, to je laž koju serviraju mrzitelji SZ.

Nije istina, jeste narod rekao "sve sto je kazao Bog cinicemo i vrsicemo" (to je jedna generacija), ali kasnije njihova deca kao naslednici "nisu imala prava odluke", i to je cinjenica!

Nisi ti mogao u drzavi izraelu biti homoseksualac, jer bi odma bio ubijen!

Tako i treba, jet to je u interesu zdravlja nacije!

Sta vi ovde propagirate!?

Versku slobodu, prava pojedinaca, i to da veruju u homoseksualnost, da veruju u djavola i stvaraju anarhiju!?

Izvini, ali to tako ne moze!

Takvi se moraju spreciti u startu, jer truju naciju. Ako ti je ruka bolesna treba je odseci da ne zarazi i ostale delove tela.

I to je pravi pristup nasuprot greha, i nasuprot anarhije , i tkz. "induvidualne slobode"!

Nikada niko nije bio primoran na moralnost. Isus Navin kaže narodu da izaberu kome će služiti.

Odluka roditelja se primenjuje i na decu.
A deca "nisu imala induvidualnu slobodu"!

Sloboda govora, sloboda medija , sloboda u izrazavanju seksualnosti, sloboda veroispovesti su sve zamke djavolske, da bi stvorio jedan sistem nasuprot Bogu , razdor, rasturanje porodice, snizavanje moralnih vrednosti i apsolutnu anarhiju, to vidimo na zapadu!

Da je bio ispravan ne bi se raspao i doveo do toga da više od 50% rusa su ateisti, a u državama EU je to i do 83%

Ateisti nastaju upravo zato sto vise nema sistema koji bi ogranicio njihovu tkz. "induvidualnu slobodu".

Zato su danas: satanisti, homoseksualci, drogerasi, ulicari, ubice i pljackasi , nesto uobicajeno..

Uvek je bilo "buntovnika", ali su se oni smrcu kaznjavali u Bozjoj vladavini, i to je ispravno!

Nije tacno da u takvim sistemu "postoji prisila", vec "postoji prut", i "dete se vaspitava prutom" od malih nogu, "batina je iz raja izasla".

I ti ne mozes stvoriti pravog i ispravnog coveka bez pruta i karanja.

To je ono sto Bog cini.

Tu nema reci o nekakvoj "prisili" vec o "vaspitavanju".

Jedino u slobodi izbora čovjek može biti iskreno moralan.

Netacno!

Dete se od malih nogu "vaspitava batinom", odnosno "stegom", ono se ne pusta ''da radi sta hoce", jel takav sistem proizvodi anarhiju!

Nikada deci u SZ nije bio dozvoljen izbor, odnosno jeste, ali su onda takvi zavrsavali smrcu. Zato sto su pouku primili, "i u ljubavi usmeravani", ali su "terali inat roditeljima i zajednici" i posto su to "namerno radili", onda su prepusteni onom sto su sami i odabrali, tj. zasluzili su smrt. I to je tako moralo biti, "radi ocuvanja zdravlja nacije i drzave"!

Ti kao "buntovnik" i kao "protestant" to ne mozes razumeti!

Naravno da je nakaradna religija srednjeg vijeka uzrokovala ateizam. do tada niko nije bio ateista u istoriji svijeta.

Ma nemoj :)

Ateizam je postojao od samih pocetaka istorije..

A duh ateizma je prikazan u egiptu prilikom izlaska Jevreja.

Ko je tu bio ateista?

Pa nije ništa bilo bolje ni pod vlašću crkve. Tvoja nauka je baš nakaradna, ti bi ljude primoravao na moralnost kao Miroljub Petrović što kaže "ako neće da sluša ide po mač bato".

Miroljub je u pravu, i to "nije primoravanje", vec "usmeravanje", tako svi poucavamo svoju decu "stegom"!

Nekad su profesori tukli decu u skoli, a danas deca tuku profesore!

To je tvoja "sloboda", i to je ono nam vi "buntovnici" nudite - "anarhiju"!

Tkz. "slobodu" - DEMO (demonsku) KRAJTIJU (vladavinu).

Ne , nemojte tuci decu, nikako!
Nego im dajte slobodu?

Pa deca se i ne tuku zato da bi se mi "izivljavali" nad njima, vec se tuku iz "ljubavi".

A to se radi i sa neposlusnim narodom!

Bog to cini neprestano, on "kaznjava narod", a koji je to Otac koji svog sina ne disciplinuje!

Ti stvarno ne znas nista!

A trebao bi znati, jel si profesor.

Pa vas deca biju po skolama!

I to je sistem koji nam nudite vi "protestanti"!?

Pa ta ista nakazna religija je gušila to i stvarala licemjere od ljudi i onda je to buknulo.

Ma buknulo je zbog djavolskog plana da se pripremi dolazak antihrista, da se snize merila, da se covek unizi, a porodica unisti, um osakati, tako da lakse prihvate satanizam..

Plan sotone.

Prave od vas majmune, a vi to ne vidite.

Cilj religije nije da primorava ljude nego da ih ukori za grijeh i navede ka Bogu.

Bog to upravo i radi, "on ukorava" ALI BATINOM!

I to svi mi radimo svojoj deci, ako ih volimo, ucimo ih da budu ljudi!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postojao je legalizam, pridrzavanja slova zakona i zanemarivanje "milosti", sto automatski povlaci osudu.

Pa upravo je to srednjovjek. religijski sistem proizvodio, lažnu moralnost, spoljnu, ali sistem nije mogao da promijeni srce isti su sistemi i ateistički kao komunizam itd.

A sistem kao sistem nije bio pogresan

Pa jeste pogrešan jer je stvarao licemjerstvo spoljnu pobožnost.

i ne moze se reci ni da je Hriscanski pogresan, vec upravo to pridrzavanje slova zakona i legalizam je nesto cemu se moze prigovoriti..

Pa katolički sistem se i nije držao slova, nego magije. Kao ni pravosl. a silom su ljude navodili na morralnost ali lažnu.

Kakve to veze ima, pa gresan covek ce uvek osuditi sve sto ga u njegovoj gresnosti sputava.

Naravno da ima jer se ljudi onda okreću ateizmu što je posljedica predrasuda i generalizacije.

Znam ja ovo hvala Bogu bolje od tebe sigurno.

Zato se time ne moze tvrditi da je sam sistem pogresan, zbog takvih buntovnika tj. pojedinaca..

Pa može jer navodi ljude na lažnu moralnost koja je produkt straha od kazne.

Samo u slobodi je istinsko mjerilo pobožnosti. I Biblija to zagovara.

Pa i sami Bog nam daje slobodnu volju da griješimo. Zato je svaki diktatorski sistem (komunizam, teokratije, itd) u osnovi sotonistički.
Bog uvjek šalje svoju riječ, preko koje nas upozorava na posljedice grijeha, ali nas ne prisiljava da odaberemo Njegov put. Zato je On rekao:
"Svedočim vam danas nebom i zemljom, da sam stavio pred vas život i smrt, blagoslov i prokletstvo; zato IZABERI život da budeš živ ti i seme tvoje!" (Ponovljeni Zakon 30:19)

Mire ja ću hvala Bogu da svoje dokažem BIBLIJOM, čitaj dobro BIBLIJOM.

Propustio si da pomenes i judaizam, a sakrio si da je razlog tome njihov verski fanatizam a ne sistem kao takav..

i NJIH SAM SPOMENUO.

Ni jevreji nisu dozvoljavali citanje i izgovaranje Bozjeg imena, pa problem nije bio sistem kao takav, vec verski fanatizam i preterivanje!

Naravno da je i sistem problem koji navodi ljude na to. Nije samo sistem ali jeste i sistem.

Pa taj sistem je proizvodio fanatizam. Navodio ljude na to.

Dakle, to ne dokazuje pogresnost sistema, jel ga je uspostavio Bog.

Sistem koji je Bog uspostavio ljudi su iskvarili što se posebno vidi u NZ.

Teokratska vladavina je od samih pocetaka!

Nema čak ni naznaka tog sistema, nemoj bezveze da pričaš, razg. sa razumnim sagovornikom koji traži primjer i dokaze. Konkretne.

Vi umesto da se borite za reformaciju sistema vi ste se potpuno okrenuli protiv njega, a u sustini on nije los..

Čak su i katolički teolozi priznali da je protest. sistem mnogo bolji rod dao nego njihov.

Teokratija je samo za one koji izaberu Boga.

Reformacija je unapredila narode koji su je usvojili, omogućavajući im da osnuju slobodne institucije, dok katolicizam vodi do despotizma ili anarhije, a često naizmenično do jednog i drugog. Demokratska vlada je prirodna vlada protestantskih naroda. Despotska vlada je u prirodi katoličkih naroda. ... Protestanti poštuju i zakon i autoritet. Katolici, nesposobni i da osnuju slobodu, i da žive bez nje, čine despotizam neophodnim... Kada zlo dostigne svoj vrhunac, zemlja oscilira između anarhije i despotizma, iscrpe svu svoju snagu u borbi nepomirljivih stranaka. ... Odakle dolazi zlo? Verujem da je uzrok sledeći. Regulisana sloboda nije moguća bez dobrog morala. ... Samo potpunim potčinjavanjem Rimu, kao što je ranije bio slučaj sa Španijom, a sada sa Tirolom, oni žive u miru. Ako pokušaju da se oslobode, oni teško mogu izbeći anarhiju." (Protestantism and Catholicism in their bearing upon the Liberty and Prosperity of Nations, By Emile De Laveleye, 1876. page 30, 31, 52,)


Što i vidi po nivou kriminala Meksika, Brazila u odnosu na Švedsku, Novi Zeland.

Po rodovima ćete se poznati.

Odgovoriću i na ostali dio tvog posta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa upravo je to srednjovjek. religijski sistem proizvodio, lažnu moralnost, spoljnu, ali sistem nije mogao da promijeni srce isti su sistemi i ateistički kao komunizam itd.



Pa jeste pogrešan jer je stvarao licemjerstvo spoljnu pobožnost.



Pa katolički sistem se i nije držao slova, nego magije. Kao ni pravosl. a silom su ljude navodili na morralnost ali lažnu.



Naravno da ima jer se ljudi onda okreću ateizmu što je posljedica predrasuda i generalizacije.

Znam ja ovo hvala Bogu bolje od tebe sigurno.



Pa može jer navodi ljude na lažnu moralnost koja je produkt straha od kazne.

Samo u slobodi je istinsko mjerilo pobožnosti. I Biblija to zagovara.

Pa i sami Bog nam daje slobodnu volju da griješimo. Zato je svaki diktatorski sistem (komunizam, teokratije, itd) u osnovi sotonistički.
Bog uvjek šalje svoju riječ, preko koje nas upozorava na posljedice grijeha, ali nas ne prisiljava da odaberemo Njegov put. Zato je On rekao:
"Svedočim vam danas nebom i zemljom, da sam stavio pred vas život i smrt, blagoslov i prokletstvo; zato IZABERI život da budeš živ ti i seme tvoje!" (Ponovljeni Zakon 30:19)

Mire ja ću hvala Bogu da svoje dokažem BIBLIJOM, čitaj dobro BIBLIJOM.



i NJIH SAM SPOMENUO.



Naravno da je i sistem problem koji navodi ljude na to. Nije samo sistem ali jeste i sistem.

Pa taj sistem je proizvodio fanatizam. Navodio ljude na to.



Sistem koji je Bog uspostavio ljudi su iskvarili što se posebno vidi u NZ.



Nema čak ni naznaka tog sistema, nemoj bezveze da pričaš, razg. sa razumnim sagovornikom koji traži primjer i dokaze. Konkretne.



Čak su i katolički teolozi priznali da je protest. sistem mnogo bolji rod dao nego njihov.

Teokratija je samo za one koji izaberu Boga.

Reformacija je unapredila narode koji su je usvojili, omogućavajući im da osnuju slobodne institucije, dok katolicizam vodi do despotizma ili anarhije, a često naizmenično do jednog i drugog. Demokratska vlada je prirodna vlada protestantskih naroda. Despotska vlada je u prirodi katoličkih naroda. ... Protestanti poštuju i zakon i autoritet. Katolici, nesposobni i da osnuju slobodu, i da žive bez nje, čine despotizam neophodnim... Kada zlo dostigne svoj vrhunac, zemlja oscilira između anarhije i despotizma, iscrpe svu svoju snagu u borbi nepomirljivih stranaka. ... Odakle dolazi zlo? Verujem da je uzrok sledeći. Regulisana sloboda nije moguća bez dobrog morala. ... Samo potpunim potčinjavanjem Rimu, kao što je ranije bio slučaj sa Španijom, a sada sa Tirolom, oni žive u miru. Ako pokušaju da se oslobode, oni teško mogu izbeći anarhiju." (Protestantism and Catholicism in their bearing upon the Liberty and Prosperity of Nations, By Emile De Laveleye, 1876. page 30, 31, 52,)


Što i vidi po nivou kriminala Meksika, Brazila u odnosu na Švedsku, Novi Zeland.

Po rodovima ćete se poznati.

Odgovoriću i na ostali dio tvog posta.

Ti nisi odgovorio nista, samo se ponavljas.

Ja razgovaram, ti ponavljas isto..

I tako uvek radis, a moj odgovor je ispravan.

Ja uopste ne sporim fanatizam i zloupotrebu onih koji su bili odgovorni u tim sistemima. Ali sporim tvrdnju da taj sistem ne valja, jer to je Bozji sistem.

Naravno Hristos se nije bavio politikom, ali to ne brani meni da izrazim svoje misljenje i pohvalim Bozju vladavinu..

Evo ti Miroljub Petrovic (tvoj rodjak):

ZlHWaZL.jpg


Kad bi ziveli u teokratskom uredjenju zaista bi tako trebalo biti, jer takvi se odstranjuju , i jer je to bolest.

Zdravlje nacije se mora cuvati, i tu nema nikakve mrznje niti kompromisa..

Na zalost mi ne zivimo u teokratskom sistemu (i Hristos nije zagovarao uspostavljanje nekog sistema), mi zivimo u "demo - kratskom", a sama rec ih otkriva sta su!

Demoni!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je nonsens, onda se moze reci i da je judaizam, odnosno jevrejska vera trebala uzrokovati bunt naroda , kao i nastanak ateizma, jer su silom nametali svoju veru narodu.

Ne znam da li je baš tako, jer nije poznato da su Fariseji silom nametali verske dogme do te mere da su ljude kažnjavali smrcu, jer i u Hristovo vreme je bilo različitih religijskih pravaca, poput Fariseja, Sadukeja, Zilota, itd, pa potom posebna vrsta naroda poput Samarjana, koji su imali verska uverenja različita od zvaničnog Judaizma.. i u narodu su preovladavala različita verovanja, kao mešavina Judaizma i Helenske - Grčke Filozofije.
Ne poznajem slučaj da je neko bio kažnjavan, osim Isusa koji je sebe objavio kao Mesiju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne znam da li je baš tako, jer nije poznato da su Fariseji silom nametali verske dogme do te mere da su ljude kažnjavali smrcu,

Kako nisu kad su kamenovali?

(imali su ogranicenje zbog okupacije, da su se oni pitali sekti ne bi ni bilo!)

A Bog to zahteva -"uklonite zloga iz svoje sredine"! I to je neophodno radi ocuvanja zdravlja nacije!

Naravno, oni su svoj autoritet "zloupotrebljavali" i "primenjivali selektivno", sto ne dovodi u pitanje i sam sistem, jel ga je Bog uspostavio..

A upravo to popustanje pred "buntovnicima" i promovisanje "induvidualne slobode" sto vi nazivate "demokratija", je dovelo do drustvenog rasula i raspada porodice te sve veceg snizavsnja moralnih merila..

Nemaju katolici s tim veze.

"Prut" odnosno "batina", nije "diktatura", to je "Bozji nacin poucavanja", jel se malo dete "vaspitava batinom"!

To je ispravan sistem!

Nemoj tuci svoje dete, pa ces videti kad skoci na tebe i kad ti se suprotstavi..

Zato danas imamo da ucenicima u osnovnoj skoli dele letke pod naslovom "prava deteta" i zato imamo da "ucenici tuku svoje ucitelje"!

To je satanski poredak, koji vodi "snizavanju merila" , "razbijanju porodice i drustva", "bunta" i promovisanja "induvidualne slobode"!

DEMO - KRATIJA!

Sama rec kaze sta je, to je demonska vladavina! A vi je hvalite!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao prvo - ja ne propagiram demokratiju, vec teokratiju.

Kao drugo, u novom zavetu niko nema pravo da silom nameće bilo šta ikome, niti je to bio princip apostola i pravih Hrišćana kroz istoriju, već ljubav, savetovanje, i očinsko zalaganje za spasenje drugih.

Silu primenjuje onaj koji shvata da nema moć argumenata, a ponajmanje ljubavi da ljude na taj način uputi na istinu.
 
Natrag
Top