Usb fleš čudna ikona

Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Jedan od dve moje USB fleš memorije odjednom ima čudnu ikonu kad otvorim My computer. Vidi se HDD, DVD i USB. Samo ta USB memorija i to samo na mom kompjuteru odjednom ima tu ikonu. Ta ista memorija na drugim kompjuterima ima uobičajenu ikonu. Moja druga USB memorija i na mom i na drugim kompjuterima ima uobičajenu ikonu. Otkud ova ikona i kako da je vratim u default?ikona.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nemam pojima li možeš da pokušašš ovo da je vratiš na zadatu vrednost.
2023-06-07 19_42_54-.png
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Kako izgleda ta ikona, baš me interesuje, ne verujem da je ova slika što si postavio
Neki specifičan softver koji si koristio i koji joj je dodelio namenu (hdd regenerator, rufus, neki kastomizacioni win programi, ili čak direktno u samom windowsu), druga solucija - ti sam slučajno ili neko virušće ubacili su autoran.inf i ico fajl na nju ...
Za vraćanje regularne ikone može da pomogne
- savet kolege u postu #2
- formatiranje fleške
- provera antivirusnim softverom
- poništavanje setovanja u modfikacionom programu
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ikona izgleda kao na slici. Ne verujem da treba bilo koja akcija prema toj USB memoriji, jer se ona na drugim kompjuterima pojavljuje normalno. Jesam je prvo testirao na virus, pa formatirao sa Rufusom, ali ne pomaže. Nešto je u mom kompjuteru da je samo on vidi tako.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ovaj "problem" se pojavio nekom tipu pre skoro pet godina i niko mu nije dao pravi odgovor:

 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Hmmm, to je na kompu koji je brendiran? Model fleške? Pomalo me podseća na neke Linux ikone
Postoji još jedna vrlo retka mogućnost ... ali da vidimo ovo. Desilo se nakon nekog apdejta, bilo sistema bilo programa? Neki rikaveri softver? Isl?

Ono što je sigurno da je zamenjena defolt ikona i vezana za ID fleš drajva, u tvom sistemu, zato se tako prikazuje.
Očigledno je to uradio neki softver, moguće bezopasno.

Edit:
Hehe. Da je nisi priključivao na mob ili smart TV (LG/Sony)?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top