US Open 2016

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.689
Čehinja šokirala Serenu, finale i prvo mesto za Kerber!
Serena Vilijams izgubila je od Karoline Pliškove sa 6:2, 7:6 (7-5) u polufinalu US opena.



Getty Images
Već tada znalo se da će Anželik Kerber biti prva teniserka sveta od ponedeljka, ali ona je to mesto overila trijumfom nad Karolinom Voznijacki sa 6:4, 6:3 u drugom polufinalu.

Pliškova, koja do sada nikada nije prošla dalje od trećeg kola nekog od Gren slem turnira, nastavila je svoju seriju iz snova i postala je četvrta igračica koja je na istom Slemu dobila obe sestre Vilijams, posle Hingis, Enan i Klajsters.

U prvom setu Serena je bila bez šansi protiv Čehinje koja je fantastično servirala i projurila je kroz prvi set. Amerikanka se mučila sa kretanjem, posle se ustanovilo da je imala povređeno levo koleno, a Karolina je to koristila i došla do brejka u drugom setu.


Getty Images
Tada je i Čehinja postala nervozna, Serena je napravila ribrejk, ali ni u jednom trenutku nije došla do svoje prave igre.

Pliškovu je servis izvlačio iz neugodnih situacija, pogotovo na 5:6 i 30:30, kada je vezala dva sjajna servisa.

Počela je Čehinja taj brejk sa 3:0, onda joj se ruka stegla, a posle spektakularnog loba Serena je kompletirala preokret (4:3). Činilo se da je to tačka preokreta, ali usledila je dupla greška Amerikanke.

Na 5:5 je Pliškova odigrala pametan poen i došla do meč lopte, a duel se završio na najgori način – duplom greškom.


Getty Images
Duel Kerber i Voznijacki sudila je naša Marijana Veljović, bilo joj je to prvo Gren slem polufinale, a oba seta bila su vrlo slična.

U prvom je Nemica povela sa 4:0, u drugom sa 5:1, Dankinja bi uspevala nakratko da uzvrati, ali Kerber je jednostavno bila previše čvrsta i premalo je grešila da bi bila ozbiljnije ugrožena.

To je treće Slem finale za 28-godišnju Anželik ove godine, posle titule u Melburnu i poraza u finalu Vimbldona.

U finalu će imati priliku da se revanšira Pliškovoj za nedavni poraz u Sinsinatiju – ironije radi, Čehinja je Kerber tada uskratila prvu poziciju, a sada ju joj je donela.

Finale je na programu u subotu od 22 časa po srednjoevopskom vremenu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.689
Prvo Gren slem polufinale za Marijanu Veljović!
Marijana Veljović, srpski sudija sa ’zlatnim bedžom’ ITF, u četvrtak uveče debitovala je u polufinalu nekog od Gren slem turnira u singl konkurenciji.


98400309557d2398949a30332394102_w640.JPG

Marijana je sudila okršaj Anželik Kerber i Karoline Voznijacki, prvi pošto je Nemica nezvanično postala prva teniserka sveta.

Veljovićeva je bez greške odradila posao – već u prvom gemu napravila je ispravnu korekciju, a do kraja susreta teniserke nijednom nisu bile u pravu kada su tražile ’čelendž’.

Gren slem polufinale novi je značajan korak u karijeri 29-godišnje Veljovićeve, koja je nedavno na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru takođe sudila polufinalni meč u ženskom singlu, kao i duel za bronzanu medalju.

Kerber je savladala Voznijacki sa 6:4, 6:3 i plasirala se u finale, u kojem će se sastati sa Karolinom Pliškovom.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.689
Kecmanović u prvom GS četvrtfinalu
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale US Opena za juniore.

152391422557d1b92237299490564772_w640.jpg
Getty Images
On je u trećem kolu bio bolji od Jusefa Hosana iz Egipta sa 6:2, 6:2 i tako ostvario svoj najbolji rezultat na nekom Gren slemu.

Mladi srpski teniser će se za polufinale boriti sa Nikolom Kunom iz Španije koji je sa 6:3, 6:2 savladao Izraelca Išaja Oliela.

U prvom setu viđeno je dosta brejkova i brejk šansi, a Kecmanović je dvaput oduzeo servis rivalu, najviše drame viđeno je u šestom gemu kada je Srbin tek iz šestog pokušaja uspeo da napravi brejk. U osmom gemu iskoristio je drugu set loptu i poveo sa 6:2.

Posle nešto izjednačenije borbe na početku drugog seta, Kecmanović je postepeno preuzimao inicijativu, napravio ključan brejk u šestom gemu i ostvario pobedu posle sati i 13 minuta.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.689
Kecmanović: Dva Srbina na tronu US Opena? Potrudiću se
Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović plasmonom u četvrtfinale US Opena ostvario je svoj najbolji Gren slem rezultat karijere.


107178359157d1e8a487a6f435618818_w640.JPG
Foto: Nikola Olić
On je u konkurenciji juniora u trećem kolu bio bolji od Jusefa Hosana iz Egipta sa 6:2, 6:2 i tako ostvario svoj najbolji rezultat na nekom Gren slemu.

„Sada sam dosta bolje igrao nego u prethodna dva meča i zadovoljan sam zbog toga. Ima bržu i jaču loptu nego prethodna dva rivala, trebalo mi je malo da se naviknem, ali kada sam uhvatio ritam i počeo da mu forsiram bekhend, sve je bilo odlično. Nesiguran mu je dosta, držao sam dosta na bekhend i grešio je.“

Kecmanović ističe da sada postiže mnogo bolje rezultate jer se mnogo više bori u svakom meču nego ranije kada je lakše posustajao.

„Borio sam se i to me je dovelo ovde, pošto u prve dve runde nisam igrao dobro. Pre se nisam borio i grizao za meč – ako ne ide, pomišljao sam ’nema veze, drugi put’, a sada se više trudim i uspevam da se vraćam u meč.“

On će se za polufinale boriti sa Nikolom Kunom iz Španije koji je sa 6:3, 6:2 savladao Izraelca Išaja Oliela. Kecmanović ga dobro poznaje.

„Znam ga, prošle godine me u Osaki pobedio u tri seta, ali sada sam znatno bolji nego tada – generalno, za četvrtfinale Gren slem turnira je dobar žreb, mogu da ga pobedim, valjda će se to i desiti.“

Na pitanje hoće li Srbija imati dva prvaka, Kecmanović je rekao: „Trudiću se da odradim svoj deo posla.“
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Kecmanović u finalu US Opena!
Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u finale US Opena u konkurenciji juniora.


73000788857d4561bc8fb1994478038_w640.JPG

Foto: Nikola Olić
On je u polufnalu bio bolji od joskukea Vatanukija iz Japana sa 6:1, 6:4 i tako ostvario svoj najbolji rezultat u karijeri na gren slemovima.

Srbija će tako imati dvojicu predstavnika u finalu poslednjeg Gren slema u sezoni, jer Novak Đoković igra u finalu as Stanom vavrinkm



Srbin je do pobede došao za manje od sat vremena, tačnije za 53 minuta. Ekspresno je dobio prvi set, za samo 11 minuta, u drugom je bila nešto neizvesnija situacija, uz razmenu brejkova i mnogo brejk prilika na obe strane, ipak jednu više imao je Kecmanović koji stiže do trijumfa.

“Bio sam iznenađen kako je igrao – skroz je promenio stil u odnosu na Australiju (tada je Japanac pobedio sa 8:6 u trećem setu), tada se izvlačio na forhend i napadao, a sada je samo prebacivao, a meni je to više odgovaralo“, rekao je Kecmanović i dodao:

“Davao mi je kraće lopte ceo meč, počeo sam ja više da raspoređujem i da napadam“.

U poslednjem gemu Kecmanović je gubio sa 15:40, ali je uspeo da preokrene.

“Čekao sam da on pogreši, to sam uradio i u četvrtfinalu, trudiću se da to ne radim više jer na 15:40 svaka greška može da me košta meča“.

Za trofej će se boriti sa Feliksom Augerom-Aliasimeom iz Kanade, koji je sa 6:4, 7:5 savladao Stefanosa Cicipasa iz Grčke.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Vilander: Novak nije dovoljno dobar da pobedi Stana
Mats Vilander, osvajač sedam Gren slem titula i bivši broj jedan, kaže da Novak Đoković nije "dovoljno dobar da savlada Stana Vavrinku" u finalu US Opena.


97929178957d3e73a19683820327281_w640.jpg

Getty Images
"Mislim da Đoković nije dovoljno dobar da pobedi Stana Vavrinku, u slučaju da Švajcarac izađe na teren i odigra kako ume. S druge strane, ako mu Kei Nišikori bude rival i odigra kao protiv Endija Marija možda će Novak imati problem. Stan je jedini koji može da zabrine Novaka", rekao je Vilander.

Iako je Šveđanin pričao i o Japancu kao mogućem rivalu, ipak 'na snazi' ostaje njegova prva tvrdnja – pošto je Stan savladao Keija posle preokreta u četiri seta.

Srbin i Švajcarac igraće u velikom finalu poslednjeg Gren slema sezone, u nedelju od 22 časa, kada će Novak igrati za svoj 13, a Stan treći Gren slem trofej.

Ipak, posle sada već standardne 'stručne prognoze', novinar Eurosporta na kraju je pohvalio najboljeg tenisera i sportistu današnjice.

"Niko se nikad na mentalnom nivou nije 'popravio' kao Novak. To je najveći napredak u tenisu koji sam ikada video. Znam da je popravio servis i forhend, ali napredak na mentalnom planu je zaista impozantan. Đoković se pre deset godina predavao, odustajao, pokazivao emocije... Sada gleda prema Monfisu, zna da će izdržati i, na duže staze, pobedi", kaže Vilander, "Igrao je veoma dobro iz forhena, to je njegovo oružje, mada može da bude i slabost. Novak je mogao da igra bolje, ali uradio je sve što je bilo potrebno. Veliki je profesionalac, nije želeo da se popne na 'Mont Everest' u polufinalu. Nije razmišlajo o finalu. Trudio se samo da pobedi Monfisa. Uostalom, mnogo je bolji teniser od Gaela".
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Sada i na US openu – Vavrinka sa Novakom za titulu!
Švajcarski teniser Stan Vavrinka igraće protiv Novaka Đokovića u finalu US opena, posle trijumfa nad Keijem Nišikorijem.




Photo by Chris Trotman/Getty Images for USTA
Vavrinka je izgubio prvi set, ali je uspeo da preokrene i savlada Japanca rezultatom 4:6, 7:5, 6:4, 6:2, posle više od tri sata igre.

Đoković je prethodno pobedio Gaela Monfisa takođe u četiri seta, a to će biti 24. epizoda velikog rivalstva u kojem Novak vodi 19-4

U uvodnom delu meča nije bilo previše uzbuđenja, pa je Nišikori napravio prvi značajniji korak pri rezultatu 2:2, posle nekoliko sigurnih servis gemova na obe strane. Iskoristio je nešto slabiji gem rivala, došao do dve brejk lopte i već prvu iskoristio. Vavrinka je mnogo slabije počeo duel – do tog trenutka šest puta je bekhend slao u aut ili u mrežu, a često je stajao po nekoliko metara iza osnovne linije, odakle je potpuno bezopasan.

Japanac je nastavio da leti po terenu i dominira do kraja seta, pošto je rivalu dozvolio dva ili više poena u servis gemu samo kada je servirao za vođstvo. Uzbuđenja ipak nije bilo i prvim asom u meču je došao do seta – 4:6.

Iako su odigrali deset gemova u prvom delu igre, set je trajao manje od pola sata i činilo se da će meč biti ekspresno završen kada je Kei otvorio drugi impresivnim brejkom. Vodio je 2:0 i mali pad koncentracije koštao ga je mirnije završnice. Napravio je duplu servis grešku, potom još dve neiznuđene i Švajcarac se rezultatski vratio u set.



Photo by Al Bello/Getty Images


Osim rezultata, to je bio trenutak kada je Stan polako dolazio do karakteristične igre. I dalje je bio nešto dalje od linije, ali su bekhendi počeli da ulaze, baš kao i servis. Odlučujući period viđen je sredinom seta kada je sedmi igrač planete prokockao šest brejk lopti u dva gema. Vavrinka se iščupao i sada je bio red na njega da pripreti. Nišikori je spasao set loptu u desetom, ali nije u 12. gemu i došlo je do izjednačenja – 7:5.

Iako je nivo igre finaliste iz 2014. godine bio u konstantnom padu, ponovo je prvi izborio brejk loptu. Imao je šansu da povede 2:1, nije uspeo i momentalno je stigla kazna. Nekoliko dužih razmena dobio je momak rođen u Ženevi, kod prve prilike nije imao šanse da vrati as servis, ali je kod druge nadjačao rivala i naterao ga na grešku. Sada je došao red na njega da pleše po terenu, sve je bilo savršeno do šestog gema, kada je ponovo stao. Nalet dobre igre nije bio dugog daha – Nišikori je poslao nekoliko dubokih riterna, pogodio forhend paralelu i vratio brejk.

Usledila je desetominutna pauza tokom koje je zatvoren krov na najvećem teniskom stadionu na svetu, pošto je počela kiša u Njujorku. Prešlo se na dvoranske uslove, vlažnost je postajala još veća, ali je sa njom rastao i kvalitet tenisa. Švajcarac je sjajnim servisima izvukao težak gem, a onda drugi put oduzeo servis rivalu za 2- u setovima – 6:4.



EPA/DANIEL MURPHY Scene action single


Treći teniser planete igrao je kao u transu u tim trenucima, pogađao je šta je poželeo i samo je bilo pitanje kada će napraviti odlučujući korak ka trijumfu. Spektakularnim udarcima napravio je brejk i prvi poen koji je dozvolio Keiju u četvrtom setu bio je u trećem gemu kada je napravio dvostruku servis grešku. Ni sledeća ga nije mnogo koštala, pa je posle samo nekoliko minuta potvrdio stečenu prednost.

Vođstvo od 3:0 nikako nije značilo i siguran set, odnosno trijumf – potvrda je stigla samo dva gema kasnije. Prvo se Japanac upisao na semafor, potom sačekao užasan servis gem rivala i smanjio na 3:2. Rolekoster se nastavio, Stanov bekhend je ponovo proradio i doneo mu 4:2.

Bilo je jasno da su uslovi za igru veoma teški, baš kao u prvom polufinalu između Đokovića i Monfisa. Iznurujuća borba teže je pala Nišikoriju koji do kraja nije uspevao da pripreti i na drugo Grend slem finale će morati da čeka sledeću priliku.

S druge strane, Vavrinka će u reprizi prošlogodišnjeg Rolan Garosa, boriti sa Novakom za trofej i osvajanje trećeg od četiri najveća turnira u karijeri.

Finale je na programu u nedelju od 22 sata po srednjoevropskom vremenu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Dan D: Finale iz snova, Džimbo i Big Mek
Federer je povređen, Nadal se tek vraća, Đoković je rovit, Vavrinka je manje-više cele sezone van forme.




Meč sa US opena 2013. godine (Getty Images)
Situacija nije delovala obećavajuće za navijače pred početak US opena – jedino se od Endija Marija očekivalo mnogo, i to s pravom, ali on je razočarao porazom u četvrtfinalu.

Ipak, cene karata za finale (22.00 po srednjoevropskom vremenu) neće padati jer će gledaoci dobiti verovatno najbolji meč za trofej u ovom trenutku – Đokovića, koji je uspeo da se oporavi i da se sedmi put u Njujorku nađe u meču za trofej, i Vavrinku, koji je u duelima sa Del Potrom i Nišikorijem nekoliko puta ostavio publiku bez daha i podsetio na igre koje su ga učinile dvostrukim Gren slem šampionom.

“Nije prvi put da imam na papiru ulogu favorita, ali to ništa ne znači – možda je iskustvo u finalima na mojoj strani, ali to može da bude mač sa dve oštrice. Vavrinka je stabilan i kompletan igrač sa verovatno najlepšim i najefektnijim jednoručnim bekhendom – sa te strane jednako dobro igra i spin i slajs i ravno, što mu taktički pomaže“, rekao je Novak u najavi finala.

64692581957d49ee0eca3a122201826_w640.jpg

Getty Images


Razlike u stilu igre garantuju interesantan meč, baš kao i svi njihovi na Gren slem turnirima u poslednje četiri godine. Samo jedan od njih nije se završio u pet setova, i to poslednji, kada je Vavrinka u četiri seta pobedio Đokovića na Rolan Garosu prošle godine.

Dva puta su australijski maratoni pripali Novaku (2013, 2015), jednom Vavrinki (2014), a jedini okršaj u Njujorku u pet setova pripao je Đokoviću (2013).

“Biće zanimljivo videti šta će se dogoditi – Nole je imao prilično čudan turnir, ali je u finalu. Vavrinka je u dobroj formi i Đokoviću će biti potrebno da odigra sjajno kako bi pobedio, očekujem izjednačen meč“, kaže za B92 Aleks Koreča, nekadašnji drugi teniser sveta, i dodaje:

“Vavrinka stavlja mnogo pritiska na rivala – udara jako i forhendom i bekhendom, servis mu je kvalitetan, a ponekad ubacuje i slajs. Fizički je oduvek bio na pravom nivou, a u poslednje dve-tri godine mentalno je mnogo stabilniji nego ranije“.

Vavrinka je nekoliko puta istakao da mu je poraz od Novaka u Australiji 2013. godine (12:10 u petom setu) ulio veru da može da se nosi sa najboljima, a ogromnu ulogu u njegovom preporodu na mentalnom planu doneo je i trener Magnus Norman.

“Ključ je bio učiniti da veruje u sebe, pogotovo u važnim mečevima. Mnogo smo pričali – Stan želi da sluša i da uči nove stvari, a važno je i da trener razume njegova osećanja na terenu i van njega. Nema tajne formule, ništa nije došlo preko noći, već je rezultat vrednog rada“,objašnjava Norman za B92.



Getty Images


Fascinantan je podatak da u poslednjih deset finala Švajcarac nije pretrpeo poraz, a nada se da će u nedelju nastaviti taj niz.

“Obično sam pun samopouzdanja kada dođem do finala. Novak je neverovatan igrač i neverovatan borac, nekada za pobedu nije dovoljno ni prikazati vlasititi maksimum, ali ja se nadam da ću biti na svom najboljem nivou – kada je tako, znam da imam šansu za trijumf“,istakao je Vavrinka.

I zaista, Stan je trenutno možda i jedini igrač na ATP turu koji je inspirisaniji nego inače kada preko puta mreže vidi Đokovića.

Primera radi, Federer je do finala blistao na Vimbldonu i US openu prošle sezone, slično je bilo i sa Marijem ove godine u Parizu, ali u finalu sa Novakom nisu pružili svoje najbolje izdanje – delom zbog Đokovićeve igre, a delom zbog nervoze uzrokovane Novakovim autoritetom dominantnog tenisera poslednjih godina.

Za razliku od njih, otkad se etablirao kao vrhunski igrač, Vavrinka nema tu vrstu straha od Đokovića i to se vidi po gorenavedenim mečevima.

“Pobedio me je na putu ka oba Gren slem trofeja, a osim toga, osvojio je i medalju na OI, Dejvis kup... Iskusan je teniser i zna kako treba da se postavi u velikim mečevima“, svestan je i Đoković šta ga čeka.



Getty Images


U njihovom polufinalu na US openu 2013. godine bila je velika vrućina i vlaga, a i sada su slični uslovi. Teško je odrediti kome će biti teže – Novak se mučio sa povredom, ali Stan je do sada na terenu proveo mnogo više vremena.

“Videćemo kako se Novak bude osećao fizički, da li će biti na 100 posto. Mislim da će mu biti potrebna malo veća pomoć servisa, čini mi se da nije mogao da servira snažno, a to će za finale biti veoma važno. Faktor će biti i vreme – ako bude ovako vlažno, fizički će biti zahtevno, ali finale je Gren slema i dodatni trud se isplati“, kaže Koreča.

Đoković je čvrsto potvrdio da je povreda prošlost konstatujući da je rame u meču sa Monfisom “samo malo propatilo“ zbog teških loptica uzrokovanih vlažnim vremenom.

“Dobra stvar za Novaka jeste što se na ovom turniru nije mnogo pažnje obraćalo na njega, a opet je u finalu i zato je broj jedan. Još nije morao da pokaže svoje najbolje izdanje, možda će ga pokazati u nedelju“, dodaje Koreča.

Ako se to dogodi, ne bi bilo prvi put – dovoljno je samo pogledati prošlogodišnji US open kada se Novak mučio sa Bautistom i Lopesom, da bi u finalu izašao kao pobednik u duelu sa Federerom i više od 20.000 bučnih navijača na stadionu ’Artur Eš’.

Neka tako bude i u nedelju.

107178359157d1e8a487a6f435618818_w640.JPG

Foto: Nikola Olić


“Zašto sam budala?“, rezignirano je rekao Miomir Kecmanović posle jedne duple greške kojom je poklonio brejk loptu svom protivniku u polufinalu juniorskog US opena.

Međutim, to je bila samo trenutna frustracija jer je servis bio udarac koji je funkcionisao izvanredno – izvukao ga je u poslednjem gemu, a bilo je lepo videti da Miomir i te kako ume agresivno da odigra i drugi servis.

“Dosta sam popravio servis – u poslednja dva meča me je nekoliko puta izvukao, a onda mi je odmah lakše i dobijem više samopouzdanja. Radiću i dalje na njemu“, rekao nam je Miomir posle pobede nad Vatanukijem 6:1, 6:4.

Protivnik u finalu biće mu Kanađanin Feliks Ože-Alijasim, 16-godišnjak od kojeg se mnogo očekuje i o kojem se mnogo govori. Sada je savladao Grka Cicipasa.

“Nadao sam se Alijasimu jer mi njegov stil igre više odgovara – uglavnom udara, ne može dugo da drži loptu i mislim da mogu da ga dobijem“, optimističan je Miomir.

Postoji mogućnost da US open bude poslednji Kecmanovićev juniorski turnir, pa je plasman u finale pravi šlag na torti.

“Ovo sam čekao i za ovo sam radio, to je još jedan dokaz da idem u pravom smeru“.



Getty Images


Pre dva dana pisao sam o tome da se “ženski tenis vratio“, a potvrdu smo dobili i u finalu. Karolina Pliškova ni najmanje se nije uplašila, ali Kerber je u prvom delu meča delovala za nijansu sigurnije, tu je upliva sigurno imalo i iskustvo, pa je uzela prvi set.

Čehinju to nije pokolebalo, zaigrala je još odlučnije, osvojila drugi set, a onda se Anželik vera malo pokolebala, počela je da greši i Pliškova je povela sa 3:1 u odlučujućem setu.

Kerber konstantno beleži odlične rezultate, što je retkost poslednjih godina u ženskom tenisu, ali posle nekoliko poraza u završnicama turnira, bila joj je preko potrebna titula. Bacila je reket, potom se konsolidovala i vratila brejk, pa se nazirala drama.

Nervi su počeli da igraju važnu ulogu, a kada je tako, u većini slučajeva je teže igračici sa rizičnijim, agresivnijim stilom igre. To se i sada ispostavilo tačnim, Pliškova je izgrešila sve što je mogla u poslednjem gemu – kraj jeste bio antiklimaks, ali to ne može da baci senku na izvrstan meč koji smo gledali (6:3, 4:6, 6:4).

Našem druženju polako se bliži kraj, a sada vas ponovo ostavljam uz...

Crtice iz Njujorka


Getty Images


- Prišli smo Džimiju Konorsu, pitali ga o muškom finalu, na šta je odgovorio uz osmeh: “A žensko finale, to vas ne zanima?“ Sa slavnim teniserom uspeli smo da razgovaramo nepuna dva minuta, i to tako što smo ga opkolili jer je posle svakog odgovora pravio pokret kao da krene. Na kraju nam je utekao, ali je prethodno odgovorio na nekoliko pitanja.

- Serena Vilijams već dugo dominira svetskim tenisom i nije nikakvo čudo da osvoji dva Slema u jednoj godini. Sada je to pošlo za rukom i Anželik Kerber (Melburn i Njujork), a osim Serene, u 21. veku to su uspele i Žistin Enan (2003, 2007), Ameli Morezmo (2006), Dženifer Kaprijati (2001) i Venus Vilijams (2001).

- Na današnji dan: Martina Navratilova osvojila je 1983. godine svoju prvu titulu na US openu pobedom nad Kris Evert; Godine 1995. u novoj epizodi čuvenog rivalstva Pit Sampras pobeđuje Andrea Agasija i diže svoje treći trofej u Njujorku; Trijumfom nad Endijem Rodikom pre tačno deset godina Rodžer Federer postao je prvi igrač koji je u tri uzastopne godine osvajao i Vimbldon i US open.



Foto: Nikola Olić


- Novaka Đokovića pitali su kako doživljava ulogu sportiste kao zabavljača, a on je dao nešto dublji odgovor: “Treba sagledati širu sliku, ne samo sportistu kao zabavljača. Imamo privilegiju da smo uvek u centru pažnje u ovom svetu medija – treba to iskoristiti na pozitivan način, shvatiti to kao odgovornost da uradiš nešto vredno. Naravno, navijači žele da te vide kako se boriš za trofeje, ali možeš i da iskoristiš to kao platformu da podeliš s drugima nešto drugačije, nešto vredno, nešto što deca širom sveta mogu da koriste kao primer“.

- Kako se kraj Gren slem turnira bliži kraju, tako je kompleks sve prazniji i pomalo je tužno videti sve te terene kako zvrje prazne. Danas jedan nije zvrjao – na njemu su trenirali Džon i Patrik Mekinro. Iako mu je već 57 godina, Big Mek i dalje je u zavidnoj formi, čak je izveo i jedan neobični ples pre treninga.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Vilander: Srbi, izvinite, ali Vavrinka dobija
Autor: mondo.rs

Bivši teniser i voditelj emisije "Game, Set & Mats" na "Eurosportu" Mats Vilander izneo svoju prognozu za finale US Opena koje večeras igraju Novak Đoković i Sten Vavrinka.

Mats-Vilander



Nekadašnji teniser Mats Vilander koji na televiziji "Eurosport" ima emisiju "Game, Set & Mats" stalni je kritičar igara Novaka Đokovića, a naročito na ovogodišnjem US Openu.

Uprkos njegovim negativnim prognozama srpski teniser stigao je do finala, a večeras će igrati za svoj treći trofej u Njujorku, a ukupno 13. grend slem u karijeri. Protivnik će mu biti Sten Vavrinka koji je težim putem od Đokovića stigao do borbe za trofej.

Mats Vilander je već dva puta na ovom turniru prognozirao "kraj" srpskom teniseru.

U analizi sa Barbarom Šet kazao je da će Novak morati mnogo da napreduje tokom noći kako bi mogao da savlada tenisera iz Švajcarske sa kojim ima odnos pobeda 19:4.

"Novak i Vavrinka su u prošlosti igrali neke fenomenalne mečeve i nisam skroz siguran kako se Novak sada oseća. Rekao je da misli da još ima mesta za napredak. Pa, ako ćeš igrati protiv Vavrinke koji je odigrao dva fenomenalna meča – onda moraš preko noći da napreduješ, jer on jednostavno igra sjajno", kazao je Vilander.

A, potom je kazao i svoju konkretnu prognozu.

"Mislim da će Sten Vavrinka pobediti u četiri ili pet setova. Znam da me čitava Srbija neće voleti zbog ovoga što govorim, ali to je ono što ja mislim", poručio je Mats.

Pa, Mats, želimo da "pogađaš" kao i do sada...
 
Natrag
Top