US open 2014

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Vilander: Đoković daleko od vrhunca
Izvor. B92 | ĐN
Sedmostruki osvajač Gren slem titula Mats Vilander smatra da je Novak Đoković daleko od favorita za osvajanje predstojećeg US opena.

175092837153f7810c5f82f683742586_orig.jpg

Beta/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette
Vilander je u svom blogu na „Evrosportu“ napisao da je Đoković u slaboj formi, što će odgovarati mnogim igračima u njegovom delu žreba.

Kao prvog favorita za osvajanje turnira Šveđanin je izdvojio Rodžera Federera, koji igra u neverovatnoj formi u poslednje vreme.

Ipak, ovakav stav ne bi trebalo mnogo da brine prvog tenisera sveta, pošto je poznato da Vilander nema baš neko preterano mišljenje o njemu.

„Očigledno da se Novak Đoković kao teniser broj 1 mora uzeti u obzir, ali on stvarno nije na vrhuncu igre. Zato, možda je ovo godina šanse za autsajdera. To su Grigor Dimitrov, Tomaš Berdih, Žo-Vilfred Conga, Miloš Raonić i Stanislas Vavrinka. Oni vide da Novak ne igra dobro, da Nadal nije tu, a Mari nije na vrhuncu igre. Oni takođe osećaju da jednog dana mogu da pobede i Federera. Tako da je veoma otvoreno“, napisao je Vilander u svom blogu na sajtu „Evrosporta“.

Bivši švedski teniser naveo je da je Rodžer Federer prvi favorit da osvoji titulu na Flešing Medouzu. On objašnjava da je Švajcarac trenutno najbolji teniser na svetu, što je pokazao odličnim partijama na turnirima po Americi.

„Rodžer Federer je trenutno najbolji teniser sveta i bez sumnje u najboljoj formi pred US open što dokazuje titula na Mastersu u Sinsinatiju i finala na prethodna dva turnira – Rodžers kup i Vimbldon. Mislim da je favorit i mislim da i on to zna. Ne postoji igrač na US openu za koga misli da ne može da ga pobedi, pa čak to bio i Novak Đoković. Ako bude imao dobar žreb i u početku igrao ne baš duge mečeve, imaće šansu za titulu, što je veoma uzbudljivo. Verujem da će spojiti podršku navijača i činjenicu da već ima pet titula sa poslednjeg Gren slema. Doći će odlučan, sa mišlju ’Ovo je moja poslednja šansa da osvojim US open i to mi se dopada. Imam četvoro dece i Njujork je sjajan. Mislim da će biti u zanosu i da će publika u Njujorku najviše navijati za Rodžera, možda čak jednoglasno“, dodao je Vilander.

On zna i koji su razlozi Federerove bolje igre.

„Ako Federer osvoji, to će biti zbog dve stvari – odluka da promeni reket i odluči se za veći, kao i to što je angažovao Stefana Edberga. On je odlučio da želi da popravi jedan deo svoje igre. Nikada ne znate da li je Stefan pravi čovek za to, ali posle Vimbldona, ja mislim da je savršen“, zaključio je Mats.

Vilander je deo bloga posvetio i šansama Endija Marija na predstojećem Gren slemu, koje je opisao kao „pristojne“. Prema njegovim rečima, prednosti Britanca su te što dolazi na turnir bez pritiska, ali mu u korist ne ide loša forma. Neigranjem Nadala i slabom formom Đokovića, on je postao jedan od favorita.

Što se tiče ženskog dela turnira, Vilander nema dilemu. Odgovorno tvrdi da će Serena Vilijams osvojiti svoju 18. titulu na GS, jer ističe da je ženski turnir potpuno „zatvoren“.

Poslednji Gren slem sezone, US open počinje 25. avgusta i traje do osmog septembra.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
I Krunićeva igra US Open!
Izvor. B92 | JT
Mlada srpska teniserka Aleksandra Krunić izborila je plasman u glavni žreb US Opena.

168182923753f4e592df87f206664425_640x413.JPG

Starsportphoto
Krunićeva je u odlučujućoj rundi kvalifikacija slavila protiv Katerine Sinijakove iz Češke sa 7:5, 0:6, 6:0, posle jednog sata i 59 minuta igre.

Ime svoje rivalke Aleksandra tek treba da sazna kada budu završeni svi mečevi kvalifikacija.

Krunićevoj je to drugi put da se plasirala u glavni žreb na nekom Gren slemu, a prethodni put to je učinila isto na US Openu, i to prošle godine. Tada je takmičenje završila već u prvom kolu.

Pošto se Krunićeva plasirala u glavni žreb, Srbija će imati četiri predstavnice u ženskom singlu, pošto su se direktno u njemu našle Ana Ivanović, Jelena Janković i Bojana Jovanovski.

Već na startu poslednjeg Gren slema sezone očekuje nas srpski duel između Jankovićeve i Jovanovski, dok Ivanovićevu očekuje susret sa Amerikankom Alison Riske.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Troje Srba prvog dana takmičenja na US Openu

Prvog dana takmičenja na poslednjem grend slem turniru u sezoni, US openu, sutra će svoje mečeve, između ostalih, igrati i troje srpskih tenisera.

logo-news.png




269388_600.jpg



Prve će na teren Jelena Janković i Bojana Jovanovski, koje igraju jedna protiv druge u prvom kolu. To će biti njihov četvrti duel, a 10. teniserka sveta Janković je ostvarila dve pobede. Poslednji put igrale su prošle godine na turniru u Rimu, kada je Janković pobedila sa 6:2, 6:0.

Duel srpskih teniserki je drugi na programu terena broj 17 na kome takmičenje počinje u 17 časova po srednjeevropskom vremenu duelom Mihaila Južnog i Nika Kirjosa.

Prvi teniser sveta Novak Djoković igra protiv Argentinca Dijega Švarcmana, 79. igrača na ATP listi i to će biti njihov prvi duel.

Meč je poslednji u večernjem delu programa na stadionu Artur Eš koji počinje u jedan sat posle ponoći duelom Ruskinja Marije Šarapove i Marije Kirilenko.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Odličan žreb za Krajinovića i Krunićku

Filip Krajinović i Aleksandra Krunić su sinoć uspeli da trijumfalno završe kvalifikacije za US Open i plasiraju se u glavni žreb. Dobili su protivnike i mogu da bude zadovoljni, imaju lepu priliku za plasman u drugo kolo.

logo-news.png




filip600145085020140202170702.jpg




Posle odličnih igara u kvalifikacijama Filip Krajinović i Aleksandra Krunić su se pridružili Đokoviću, Lajoviću, Ani Ivanović, Jeleni Janković i Bojani Jovanovski u glavnom žrebu singla na US Openu. Srbija će tako imati 7 predstavnika u singlu.

Dobili su i protivnike u prvom kolu i mogu biti zadovoljni rivalima i lepom prilikom da se plasiraju i u 2. kolo.

Aleksandra Krunić će igrati protiv Katarine Piter, Poljakinje koja je tek 111. na WTA listi. Njih dve do sada nisu igrale jedna protiv druge, Poljakinja je 2 godine starija, ali ovo joj je prvo učešće na US Openu. Na ostalim Grend slemovima je učestvovala ali nikad nije prošla prvo kolo.

Filip Krajinović će igrati protiv malo poznatog Amerikanca Tima Smičeka. On je 92. na svetu, prošle godine je stigao do 3. kola US Opena i to mu je najveći uspeh u karijeri. Dva puta su do sada igrali jedan protiv drugog, oba puta je slavio Amerikanac. Ova dva meča su odigrana međutim pre 2 odnosno 4 godine, kad je Filip bio u lošijoj formi i dosta mlađi.

Iako ni Piter ni Smiček nisu naivni protivnici, u odnosu na potencijalne rivale u 1. kolu su svakako dobar žreb.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
USO: Novak iza ponoći, JJ vs Bojana
US Open počinje u ponedeljak, a na terenu će se naći troje srpskih predstavnika – Novak Đoković, Jelena Janković i Bojana Jovanovski.


83632344653fb08be6e544639907456_size3.jpg

foto: Beta/AP
Novak će sa Argentincem Dijegom Švarcmanom igrati na Artur Eš stadionu i to poslednji meč u večernjem terminu, što znači da će na teren izaći posle ponoći po našem vremenu.

Jankovićevu i Jovanovski očekuje međusobni susret, koji je drugi po redu na Terenu 17 i mogao bi da počne najranije oko 19 časova. Program na tom terenu otvaraju Rus Mihail Južni i Nik Kirjos iz Australije.

Na najvećem stadionu kompleksa „Flašing medouz“, prvi meč, od 11 časova po lokalnom, odnosno 17 po našem vremenu, igraju Rumunka Simona Halep i domaća teniserka Danijel Rouz Kolins. Potom će se na terenu naći miljenica domaće publike Venus Vilijams i japanska veteranka Kimiko Date Krum, pre nego što se sastanu Švajcarac Stanislas Vavrinka i Jiri Veseli iz Češke.

Po završetku duela Vavrinke i češkog tenisera uslediće ceremonija zvaničnog otvaranja poslednjeg Gren slema sezone. Večernji program, najranije u 1 čas posle ponoći, otvaraju Ruskinje Marija Šarapova i Marija Kirilenko, a posle njih dve na teren izlaze Đoković i Švarcman.

Na Luj Armstrong stadionu od 17 časova igraju Poljakinja Agnješka Radvanjska i Šeron Fičmen iz Kanade, a potom na teren izlaze šampion US Opena iz 2012. godine Endi Mari i Holanđanin Robin Hase. Domaća teniserka Slouns Stivens i Nemica Anika Bek igraju treći meč na tom terenu, a najranije u 23 časa sastaju se peti nosilac Miloš Raonić iz Kanade i Japanac Taro Danijel.

US Open počinje u ponedeljak i trajaće do 7. septembra, a Srbija će imati ukupno sedam predstavnika u singlu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Beker: Ključ je u hladnoj glavi
SO
Boris Beker, trener Novaka Đokovića, izjavio je da će pravi mentalni sklop biti ključan kako bi srpski teniser osvojio titulu na US openu.

154311442953fb64bf1d16d922033960_size3.jpg

“Ključ je da ima isti mentalni sklop kao na Vimbldonu u poslednjih nekoliko mečeva. Njegova igra je stvorena za beton, tako da mu je potrebna još hladna glava i malo sreće“, izjavio je Beker u intervjuu za USA Today.

“On je sada broj jedan, šampion Vimbldona i čovek čiji skalp svi žele. Nijedan meč neće biti lak“.

Na pitanje čemu bi mogao da nauči Novaka na tvrdoj podlozi, Beker je odgovorio:

“Definitivno bez padanja i bacanja, molim te. Voleo bih da vidim da kontroliše više razmena sa osnovne linije. Zbog svojih fantastičnih fizičkih predispozicija uspeva da osvoji poen i kada je metar-dva iza osnovne linije, ali najbolji je kada kontroliše sredinu igrališta“.

Beker je potom upitan da dodatno objasni svoju nedavnu izjavu da nije prijatelj sa Novakom, ali da poštuju jedan drugoga.

“To je gomila besmislica – imam drukčiji privatni život od njega jer sam 20 godina stariji i to je to. Imamo veoma dobru vezu".

Beker kaže da su obojica dokazali na terenu kakva je njihova saradnja i dodaje:

“To je veliki izazov za obojicu. Na početku godine cilj je bio osvajanje Gren slem titule i povratak na broj jedan. To smo postigli, a tek je avgust, tako da je sada cilj trofej na US openu“.

Nemac kaže da ga posebno impresionira to što je Novak perfekcionista.

“Neverovatno je koliko želi da napreduje – želi da odigra savršen gem, savršen meč, savršen turnir. To je teško postići svake nedelje, ali to je njegov cilj. Mislim da je to divna osobina, pogotovo posle svih trofeja koje je osvojio“.

Beker je podelio i utiske sa Đokovićevog venčanja.

“Bio sam i na drugim svadbama i, verujte mi, ovde se venčavao par koji je zajedno dugo vremena i koji se istinski voli. Bila mi je čast da budem deo tog intimnog slavlja“.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Novak: Svi krećemo od nule
Izvor: zvanični sajt | JT
Najbolji teniser sveta Novak Đoković rekao je da sebe ne smatra glavnim favoritom pred početak US Opena, ali i da je nemoguće bilo šta predvideti.


66471093753f9a1d8c028e714361735_size3.jpg

Beta/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette
Đoković je na poslednjem Gren slemu sezone postavljen za prvog nosioca i na startu igra sa Argentincem Dijegom Švarcmanom, u ponedeljak uveče na Artur Eš stadionu.

Srpski teniser je osvojio Vimbldon, ali je od tada zabeležio po dve pobede i poraza i nije prikazao svoju prepoznatljivu igru nijednog trenutka od početka drugog dela sezone na tvrdoj podlozi.

Jedno je sigurno, svi kreću od nule. Svi počinju u ponedeljak, a ko za dve nedelje bude imao trofej, biće pobednik. Biće veoma otvoreno. Mislim da je u ovom trenutku nivo takmičenja mnogo više jer su tu igrači koji su oko 15, 20 mesta na svetu, ali rade veoma vredno, razvili su svoje veštine, i nivo tenisa koji igraju je mnogo bolji nego pre pet godina, po mom mišljenju. Zbog toga je najboljim igračima teže da osvoje ovaj turnir“, rekao je Đoković.

Đoković priznaje da mu tenis više neće biti prioritet, pošto će za dva meseca postati otac, ali je i dalje fokurisan na velike uspehe.

Imam velika očekivanja od sebe, ali je uvek i bilo tako. Međutim, sada je poseban slučaj jer osećam da sam sada fizički najjači. Želim to da iskoristim i ostvarim što više pobeda“, naglasio je srpski teniser.

Đoković je već jednom slavio na US Openu, 2011. godine, a u julu je svoj broj titula na Gren slemovima doveo do sedam. Od tada, Novak je igrao još dva finala, ali je prvo poražen od Endija Marija, a potom i Rafaela Nadala.

Ove godine, takmičenje u Njujorku Novak počinje protiv 22-godišnjeg Švarcercmena, koji prvi put igra u glavnom žrebu na poslednjem Gren slemu sezone.

Uvek je problematično kada prvi put igrate sa nekim. I igranje na centralnom terenu će za Švarcmena će biti jedinstveno iskustvo. Definitivno nema šta da izgubi. A ja ću pokušati da iskoristim svoje iskustvo igranja velikog broja mečeva na tom terenu da bih došao do pobede“, naglasio je Đoković.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Janković u srpskom derbiju bolja od Jovanovski
Srpska teniserka Jelena Janković pobedom je startovala na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku savladavši večeras zemljakinju Bojanu Jovanovski u dva seta - 6:2, 6:3.

jelena-jankovic%202.jpg

Jankovićeva je opravdala ulogu favorita i lako došla do pobede kojom je najavila najviše ambicije na poslednjem gren slemu sezone.

Uspeh protiv Jovanovski najavila je već na početku duela, kada je sa dva brejka povela sa 3:0 i rutinski sačuvala vođstvo, da bi u nastavku takođe bez problema kontolisala igru.

Trenutno deseta teniserka sveta ponovo je oduzela servis protivnici u petom gemu drugog seta (3:2) i rutinski okončala borbu za treću pobedu u njihovom četvrtom međusobnom okršaju.

Janković u 2. kolu igra protiv Bugarke Cvetane Pironkove, koja je savladala Italijanku Karin Knap sa 6:4, 6:3.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
Novak do pobede u tri seta
Novak Đoković počeo je takmičenje na ovogodišnjem US Openu pobedom nad Argentincem Dijegom Švarcmanom u tri seta - 6:1, 6:2, 6:4, posle 97 minuta

Tweet
113866901953fc262b0a099229065581_size3.jpg

Beta/AP Photo/Jason DeCrow
Đoković u narednom meču igra sa Polom Anrijem Matjeom, koji je pobedio Žila Milera u četvoroipočasovnom maratonu.

Novak je bez većih problema savladao momka kojem je ovo prvi meč u profesionalnoj karijeri na brzoj podlozi. Meč je počeo vođstvom Đokovića 4:0 i tokom svih sat i po igre prvi teniser sveta je potpuno kontrolisao meč.

Utisak je da je tokom duela srpski as isprobavao taktičke detalje, ali se istovremeno trudio da meč završi prilično brzo i u tome uspeo.

Švarcman je ostavio odličan utisak za neiskusnog igrača i u nekoliko navrata zaradio je ovacije publike i aplauz večerašnjeg rivala.

"Vrlo sam zadovoljan iggrom. Nikad nije lako početi US Open. Volim da igram večernji termin ovdfe, jer je ovaj stadion vrlo poseban u tom terminu. Nadam se da je ovo bilo ponoćno uživanje za sve vas", rekao je Nole, a publika je propratila to kricima podrške

"Nisam imao mnogo vremena da razmišljam o tenis, oženio sam se, biću otac za nekoliko meseci. Uzbuđeni smo i Jelena i ja, jedva čekamo. To mi daje dodatnu motivaciju za tenis", rekao je Đoković.

Prvi teniser današnjice imao je lepe reči za nekadašnjeg prvog asa svetskog tenisa Džona Mekinroa, koji je bio domaćin dobrotvornog meča pred početak US Opena.

"Lepo što je mogao da ostane ovako kasno. Hvala mu na svemu, uvek je bio dobar prema meni i dobar za tenis. Uvek je bilo dobro gledati ga, jer je sve vreme zabavljao publiku, a odlično je i to što dobrotvornim akcijama podiže svest u Njujorku".

Sledeći Novakov rival je Pol Anri Matje.

"Matje ima veliko iskustvo, mučio se s povredama, ali igra dobro sa osnovne linije. Koncentrisaću se na svoju igru", zaključio je Novak Đoković.

Tok meča
58604115653fc050bd9f57924557995_size3.jpg

Prvi gem protiv apsolutnog debitanta na US Openu Novak je dobio bez većih problema.

U drugom je Švarcman pokazao da ume da igra tenis, dva puta je spasao brejk-lopte, ali je na kraju Novak uspeo da mu uzme servis, a zatim vrlo brzo osvojio i treći gem.

Usledio je brzi Novakov brejk, ali je peti set podigao publiku na noge. Đoković se opustio i eksperimentisao, a Švarcman pokazao solidan raspon udaraca, od loba (za koji je dobio čestitku i od prvog na svetu), preko pasing šota do riterna, i iz drugog pokušaja uspeo je da vrati jedan brejk.

Posle pretrpljenog brejka Đoković se uozbiljio oduzeo rivalu još jedan servis i zatim iz prve dolazi do seta - 6:1, posle 26 minuta igre.

U prvom gemu drugog sta Novak pravi brejk sa nulom, pa lako osvaja i svoj servis. U trećem gemu prvi put Švarcman ima dve vezane gem-lopte na bilo čiji servis, ali ih Đoković vraća i stiče brejk-loptu posle duge razmene. Švarcman se ponovo vraća i iz petog pokušaja konačno osvaja prvi gem u drugom setu.

Novak osvaja svoj servis-gem sa nulom još jednim asom, a zatim se ponovo igra dug gem na Švarcmanov servis. Argentinac je imao priliku da ga dobije, ali Novak je izborio izjednačenje najlepšim poenom meča, možda i celog dana - pogodio je liniju udarcem pored mreže iako je od terena bio udaljeniji nego sudija za više od metra. Usledila su još dva poena za novi brejk, pa brzo izboreni gem na svoj servis za 5:1.

U sledećem gemu videli smo prvi put da Švarcman uzme gem sa nulom, pa Đoković servira za set.

Novaku su za okončanje posla u ovom setu bila dovoljna četiri poena, a ponovo je gem završio asom. To je njegov peti as na meču za 6:2, posle 30 minuta igre.

19996696253fc037b2ad2d294691809_size3.jpg

Beta/AP
Prvi gem pripada Švarcmanu, što je veliki uspeh kada se zna da je Đoković uzeo prva dva poena u setu. Prvi put tokom meča Švarcman vodi u nekom segmentu duela.

Drugi gem podsetio je prethodni: Đoković je poveo 40-15, izgledalo je da lagano dovršava posao, ali je sa dve neiznuđene greške između kojih je servirao duplu grešku donela brejk-loptu Švarcmanu, prvu još od onog petog gema u prvom setu. Novak se tada vratio u igru i vezao tri poena, ponovo zatvoprivši gem asom. Odličan servis da zatvori gem nije bio Đokovićeva odlika tokom karijere, ali danas to radi sistematski.

Novak stiče u trećem gemu duplu brejk-loptu, ali Švarcman se brani izvanredno, prosto nestvarno zvuči podatak da mu je ovo debi na betonu. Ipak, uz pomoć dobrog čelendža, Novak pravi brejk i vodi 2:1.

Kraj se približava i to se vrlo jasno oseća. Oba tenisera osvojila su po gem bez izgubljenog poena.

Šesti gem bio je znatno drugačiji. Od starta Novak se mučio, loše servirao, zbog neiznuđenih grešaka morao da se vraća posle 15-40 (spasao ga servis-viner iz drugog servisa), došao do gem-lopte i stao. Ovog puta gem je okončao duplom greškom za 3:3.

Reakcija je bila brza, brejk sa nulom, 4:3 i ponovo brejk prednosti. Odmah zatim je bez izgubljenog poena uzeo još jedan gem, pa Švarcman servirao za ostanak u meču.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.540
"Dobar početak, spreman sam za USO"
Novak Đoković zadovoljan je pobedom u prvom kolu US Opena nad mladim Dijegom Švarcmanom.

1787481853fc15f6c9ed4728298872_size3.jpg

Beta/AP
Đoković je za 97 minuta pobedio mladog Argentinca, uz samo sedam izgubljenih gemova.

Zadovoljan sam prvim mečom. Mislim da sam tokom celog meča dobro udarao lopticu. Dijegoje veoma talentovan igrač, kreće se veoma brzo, rekao bih da mora još malo da radi na servisu, nije me pritiskao dovoljno servisima. Znate kako je, nije previše visok, pa mu je zato teže da dobro servira. Ali bilo je jasno da mu je ovo prvi veliki meč u karijeri, prvi meč na gren slemu sa tvrdom podlogom, i to na najvećem stadionu u večernjem terminu. Siguran sam da je bio nervozan. Igrao je dobro“.

Švarcman je prvi put igrao u ovakvim uslovima i pokazao je da je veoma talentovan.

Moram da priznam da ga nisam ranije gledao, vrlo je mlad. Želim mu sve najbolje u nastavku karijere i poručujem mu da nastavi da radi. Ima talenat, ima potencijal da postigne visok plasman“, rekao je Đoković, koji je na kraju meča srdačno zagrlio mladića.

Pre dolaska u Njujork Novak je prošao kroz tri teške nedelje obeležen preranim ispadanjem u Torontu i Sinsinatiju.

125988761353fc15f8c8f2a057779009_size3.jpg

Beta/AP
Daleko se bolje osećam ovde. Uslovi su drugačiji u odnosu na one kakvi su bili dok sam trenirao prošle nedelje. Nisam trenirao noću, pa je podloga bila brža nego što sam očekivao, ali mislim da sam se brzo prilagodio. U suštini sam imao dobar tajming udaraca. Poslednje tri nedelje, sa Torontom i Sinsinatijem, teško su mi pale na emocionalnom planu. Nisam uspevao da nađem svoju igru, nisam se osećao dobro na terenu, ali znate kako, ovo je sport. Svašta mi se desilo u privatnom životu u poslednja dva meseca, pretpostavljam da mentalno nisam bio spreman da se takmičim na visokom nivou, kakav Toronto i Sinsinati traže. Sada je drugačije. Ponovo sam koncentrisan i spreman za turnir“.

Novak u Njujorku igra kao prvi nosilac, što svakako donosi dodatni pritisak.

Nije mi prvi put, nadam se ni poslednji, da sam prvi nosilac. To je privilegija, ali i obaveza. Pritisak je sastavni deo sporta, navikao sam na njega. Uživam u njemu na taj način što on daje smisao onome što radim. Definitivno me dodatno motiviše“.

Đoković je u više navrata isticao da mu je večernji termin na stadionu Artur Eš omiljeno okruženje na celom Turu.

Uživanje je igrati noćne mečeve u Njujorku. Nekad se desi da igrate do ponoći, nekad i duže. Ali kao što sam već rekao, ti večernji mečevi su posebna stvar, pogotovo kada je veče otvaranja. Za oba meča stadion je bio gotovo pun, i uživao sam u tome, uvek ovde uživam“.

sledeći Đokovićev rival je 32-godišnji veteran Pol Anri Matje.
 
Natrag
Top